Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
taki obraz wasz

Kolejny dowód na uprzywilejowanie kobiet

Polecane posty

15 godzin temu, ***** *** napisał:

nie znam się na rozwodach ale chyba można wziąc rozwód a podział majątku przeprowadzić na innej rozprawie. 

 

Faktycznie się nie znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, taki obraz wasz napisał:

Na szczęście mi na seksie nie zależy.

Ja chyba czegoś nie kumam... Na seksie Ci nie zależy, a jednocześnie szukasz normalnej kobiety... Może ktoś mnie chociaż trochę uświadomi w czym rzecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ***** *** napisał:

to akurat powinno być dopuszczalne dla pracodawcy istotne czy za rok przestaniesz pracować czy nie, zatajanie tego powinno byc karalne 😄 nikt kobietom prawa do ciązy nie odmawia ale dlaczego pracodawcom odmawia się prawa do niezatrudniania pracownika którego trzeba wyszkolić poczynić na to nakłady a który za kwartał chce zajśc w ciąze i wrócić do pracy po 5 latach 😄 ? hallo to nie fair. niech zwraca za szkolenia to będzie ok i nikt jej pytał nie będzie. obecnie mamy system w którym pracodawcy i podatnicy płacą za cudze dzieci to mocno demoralizujące. 

Może trochę argumentów, ale tym razem trafnych. Oczywiście pracodawca nie ponosi kosztów, jak wyszkoli pracownika a ten po 3 miesiącach się zwolni. Oczywiście nie poniesie kosztów, jak facetowi urodzi się dziecko i będzie musiał się nim zająć... Oczywiście pracodawca też nie poniesie kosztów jak wykolony pracownik się rozchoruje i będzie na L4 przez pół roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, Santee napisał:

Ano wlasnie.

To przedsiebiorca ponosi ryzyko i ciezary.

Stad takie pytania.

Nie ma to nic wspolnego z sexizmem

Zostaje zastąpić ludzi robotami i wówczas nie będzie ryzyka. Zapomniałem, też będzie - ryzyko awarii robotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Skb napisał:

Oczywiście pracodawca też nie poniesie kosztów jak wykolony pracownik się rozchoruje i będzie na L4 przez pół roku?

Wtedy to ZUS wypłaca chorobowe pracownikowi bo pracodawca jak pamiętam przez 30 dni w roku wypłaca a później już ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Skb napisał:

Ja chyba czegoś nie kumam... Na seksie Ci nie zależy, a jednocześnie szukasz normalnej kobiety... Może ktoś mnie chociaż trochę uświadomi w czym rzecz...

Nie zależy mi na seksie samym w sobie. Jak znajdę normalną kobietę, którą pokocham z wzajemnością, to wiadomo, że seks będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Elciaa29 napisał:

Wtedy to ZUS wypłaca chorobowe pracownikowi bo pracodawca jak pamiętam przez 30 dni w roku wypłaca a później już ZUS

Dokładnie tak samo jak w przypadku ciąży... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Czart napisał:

Tylko na L4  by siedziały, a robić to nima komu 😂

Robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skb napisał:

Dokładnie tak samo jak w przypadku ciąży... 

No tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, taki obraz wasz napisał:

Nie zależy mi na seksie samym w sobie. Jak znajdę normalną kobietę, którą pokocham z wzajemnością, to wiadomo, że seks będzie.

A skąd wiadomo i komu wiadomo... Skoro na seksie samym w sobie Ci nie zależy, to może po pokochaniu kobiety w tej kwestii nic się nie zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Skb napisał:

A skąd wiadomo i komu wiadomo... Skoro na seksie samym w sobie Ci nie zależy, to może po pokochaniu kobiety w tej kwestii nic się nie zmieni?

Nie zależy mi na seksie z przypadkową osobą, ale wiadomo, że z ukochaną bym chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2020 o 16:02, taki obraz wasz napisał:

Mężczyzna nie ma prawa zrzec się ojcostwa nawet jeśli dowie się, że nie jest biologicznym ojcem, natomiast kobieta ma prawo pozbawić mężczyznę ojcostwa, nawet jeśli on uznał nieswoje dziecko.

Z tymi kobietami, które nie chcą z Tobą gadać i nie zwracają na Ciebie uwagi też takie tematy zaczynasz ? 

Zastanów się nad sobą bo z takim podejściem to będzie z wiekiem coraz gorzej.  

Przestań na kobiety cały czas gadać,  chyba że chcesz być sam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ◾Mefisto
3 minuty temu, Margo napisał:

Z tymi kobietami, które nie chcą z Tobą gadać i nie zwracają na Ciebie uwagi też takie tematy zaczynasz ? 

Zastanów się nad sobą bo z takim podejściem to będzie z wiekiem coraz gorzej.  

Przestań na kobiety cały czas gadać,  chyba że chcesz być sam. 

U niego nie ma co już ratować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Margo napisał:

Z tymi kobietami, które nie chcą z Tobą gadać i nie zwracają na Ciebie uwagi też takie tematy zaczynasz ?

Nie.

3 godziny temu, Margo napisał:

Zastanów się nad sobą bo z takim podejściem to będzie z wiekiem coraz gorzej.  

Przestań na kobiety cały czas gadać,  chyba że chcesz być sam. 

Mylisz przyczynę ze skutkiem. To, co piszę jest skutkiem moich doświadczeń, a nie ich przyczyną. Nawet w swojej rodzinie mam takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ***** *** napisał:

czyli w wiekszości pracodawca bo zwykle ludzie nie chorują dłużej jak miesiąc w roku.

 

Zależy kto 🤷‍♀️ ja byłam 6 msc na zwolnieniu  raz w życiu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ***** *** napisał:

no właśnie raz biorąc pod uwagę ogół to zdecydowana większośc choruje sumarczycznie mniej jak 34 dni w roku. jak będa chorowali 50 to ustawodawca zmieni żeby pracodawca płacił przez 50 😄 bo w sejmie i senacie zasiadają zwykle ludzie którzy nadają się bardziej do prostych prac niż do zatrudniania innych.

\

 

Ale ja zrobiłam to specjalnie bo mnie pracodawca w chu..a przyciął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Czart napisał:

Nie, bo z moim wykształceniem nie ma nigdzie pracy, w pośredniaku też nie mają 😂

W takim razie zostaje Ci polityka.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ***** *** napisał:

na tym m.in. polega rozwój i wzrosty wydajności pracy że się ich robotami zastępuje w krajach rozwiniętych. 

 

Co nie zmienia faktu, że cały czas potrzebni są ludzie... I kraje rozwinięte "wyciągają" ludzi skąd tylko się da, bo ciągle brakuje im rąk do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ***** *** napisał:

nie tak samo ale mniejsza o to bo to nawet korzystnniej dla pracodawcy jak pracownica będzie w ciązy niż chora, ale tu chodzi o kogoś kogo rpzyjmuje szkoli i za chwilę musi to robić od nowa poza tym największy problem to blokowanie etatu. człwoiek w ciązy to nadal pracownik masz określną liczbę pracowników powyżej której musisz np. zatrudniać niepełnosprawnego albo za wszystkich płacić wyższe składki masz 2 osoby w ciązy i blokuja ci dwa etaty jak chcesz je zastąpic to pojawia się problem bo oprocz ludzi na zastępstwo trzeba np. zatrudnić niepełnosprawnego albo wszystkim obciąc kasę o zwiększone składki takich problemów o których multum ludzi nawet nie wie jest cała masa. te 30 dni chorobowego to tez bardzo duzo i kompletnie niesprawiedliwe po to odprowadza sie astronomiczne składki chorobowe do zus zby to zus płacił a zus płaci po 34 dniach a jak upłynie ich z 90 to od razu weryfikuje stan chorego i chce go na komisję lekarską wysłać 😄 wiec pracodawcę można oszukiwac a zusu to juz nie 😄

 

Nie rozumiesz prostego faktu. Masz do czynienia z żywymi ludźmi, a ludzie chorują, zwalniają się, porzucają pracę, mają wypadki, kłopoty z prawem. Dla Ciebie możliwość zajścia w ciążę jest czynnikiem dyskwalifikującym a pozostałe nie. Przy L4 możesz zwolnić pracownika po pół roku. Zatem przez pół roku też trzymasz etat... Różnica jest taka - albo ktoś jest biznesmenem który potrafi skalkulować koszty, zyski i ryzyka albo jest popierdółką... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ***** *** napisał:

tak ale do cieżkiej i niskopłatnej 😄

 

Masz ma myśli też lekarzy i pielęgniarki? Średni personel techniczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ***** *** napisał:

o jakim pół roku piszesz bo nie rozumiem ? ten kto umie to zwykle najszybciej takich zwalnia np. likwidujac stanowisko i pyta o plany maciezynskie na rozmowie, ci bardziej taktowi to sa zwykle okreslane przez ciebie po...ki. 

 

Zwolnienie pracownika w czasie L4 - dla mnie to Sąd Pracy i Inspekcja pracy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ***** *** napisał:

pisales ze moze zwolnic po pol roku dlatego nie rozumiem o czym piszesz. formalnie zostanie zwolniony po zakonczonym l4. 

Tak , 1 dzień po zakończeniu zwolnienia dostałam pismo że nie przedłużają ze mną umowy.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przem xd napisał:

a dlaczego?

Żartujesz teraz ? Przecież oni byli wściekli że przez pół roku zajmuje im etat i nikogo nie mogą przyjąć na moje miejsce ani nic z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, przem xd napisał:

nie żartuje przepraszam  ale ja nigdy nie pracowałem i nie znam się na tym

A sorry zapomniałam że nie pracowałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ***** *** napisał:

pisales ze moze zwolnic po pol roku dlatego nie rozumiem o czym piszesz. formalnie zostanie zwolniony po zakonczonym l4. 

Właśnie o tym mówię. Można pracownika zwolnić po skończonym L4 czyli po pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ***** *** napisał:

nie mam na myśli tę której zwykle nie brakuje w panstwach rozwiniętych, nie wszędzie poszukuja lekarzy a czesto tez poszukja tanich lekarzy czyli takich ktorzy pracuja za niższe stawki niz panuja na danym rynku. poza tym to szczególny przypadek wyszkolenia lekarza jest długie i drogie nie mozna na jego przykladzie wyciągać ogolnych wniosków. 

A o powiesz chociażby o średnim personelu technicznym. Z pewnością nie pracują za czapkę śliwek. A ciągle ich brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×