Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pari

Entropia w toku. Co można zrobić?

Polecane posty

2 minuty temu, _Mg napisał:

Już niedługo. Nawet eco groszek będzie zabroniony.

Tez kwestia filtrow. Mieszkam blisko obszaru ochrony przyrody w rejonie ogrzewanym ze spalarni smieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Redytor555 napisał:

Nie mówiąc o tym, że do prasowania zużywa się energię. W tym kraju głównie pochodząca ze spalania węgla.

Podobno przyszlosc maja lokalne silownie wodorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Redytor555 napisał:

A skąd będzie wodór do tych siłowni?

Nie pytaj, przeciez wiesz, pewnie beda tez male bateryjki atomowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Redytor555 napisał:

Dlaczego nie pytaj ? Nie mam pojęcia a chciałbym wiedzieć. To skąd będzie ten wodór? Wiesz?

Np.z gazu ziemnego. Moze byc i z powietrza:).

Edytowano przez AZS56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
53 minuty temu, Niby normalny napisał:

nie,wyrąbane mam i chce powrotu plastikowych słomek i siatek bo wkurza mnie to jak sie rozpadają 🤬

Ej, nie ściemniaj😄 Można dostać przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 godzinę temu, Redytor555 napisał:

A skąd będzie wodór do tych siłowni?

Zimna fuzja. Słyszałeś o czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 godzinę temu, Redytor555 napisał:

Nie mówiąc o tym, że do prasowania zużywa się energię. W tym kraju głównie pochodząca ze spalania węgla.

Prasowano od zawsze i nic się nie działo ze środowiskiem a plastik jest od zaledwie 100 lat i już mamy przerąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 godzinę temu, ToBezZnaczenia napisał:

Plastik przyczynia się do ograniczenia wykorzystywania surowców naturalnych i można go przetwarzać. Nie wiem, czy ktoś zwrócił na to tutaj uwagę.

Kubeczków po jogurtach nie można recyklingować ani żadnych opakowań w tym typie:classic_rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pari napisał:

Kubeczków po jogurtach nie można recyklingować ani żadnych opakowań w tym typie:classic_rolleyes:

Jedyne przeznaczenie to na lawki w parku.

Coz, szklane opakowania wazylyby tyle, co musztardowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
Przed chwilą, Redytor555 napisał:

Tylko ile osób zużywało energię, także na prasowanie sto lat temu, a ile teraz?

Ale uczepiłeś się tego prasowania😄 Przecież nie tak dawno była moda na pogniecione ciuchy i moda na dziada- może wróci😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 minutę temu, AZS56 napisał:

Jedyne przeznaczenie to na lawki w parku.

Coz, szklane opakowania wazylyby tyle, co musztardowki.

Była kiedyś w sklepach  Woda Grodziska. W piwnicy mam jeszcze puste butelki po niej😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
4 minuty temu, Redytor555 napisał:

To ty się uczepilas. Ja twierdze, że sto lat temu żyło na świecie kilkakrotnie mniej ludzi niż teraz i zużywali dużo mniej energi, a ty pleciesz o modzie. Blondynka?

O prasowaniu, to ty pierwszy zacząłeś. I ja nie plotę o modzie, tylko o używaniu ubrań i rzeczy z włókien sztucznych. Mam podejrzenia, że R. chodzi na golasa😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 minutę temu, Redytor555 napisał:

Nie ja, tylko Mg. A ja ci odpowiadam, że rezygnacja z domieszki tworzyw sztucznych do ubrań spowoduje zwiększona emisję CO2. A jeśli spowoduje to ich mniejsza trwałość, to także większe zużycie wody i energii na ich produkcję.

Co ty tam masz, to twoja sprawa.

A co z tą twoją zimna fuzją? Kiedy otwarcie pierwszego polskiego reaktora? Może też napęd grawitacyjny?

 

2 minuty temu, Redytor555 napisał:

Nie ja, tylko Mg. A ja ci odpowiadam, że rezygnacja z domieszki tworzyw sztucznych do ubrań spowoduje zwiększona emisję CO2. A jeśli spowoduje to ich mniejsza trwałość, to także większe zużycie wody i energii na ich produkcję.

Co ty tam masz, to twoja sprawa.

A co z tą twoją zimna fuzją? Kiedy otwarcie pierwszego polskiego reaktora? Może też napęd grawitacyjny?

Mityczne CO2. Jesteś zwolennikiem tej teorii: o globalnym ociepleniu z powodu emisji CO2 do atmosfery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 minutę temu, Redytor555 napisał:

Hahaha "mityczne" 😝. Ale zakładając, że rzeczywiście mityczne, to można spalać paliwa kopalne, więc po co ci zimna fuzja?

W mityczne CO2 powstające w wyniku działalności człowieka, które zagroziłoby naszemu klimatowi Ziemi nie wierzę ( tylko głupcy wierzą w takie bajki).  A spalanie paliw kopalnych, to nie tylko CO2, które nie ma destrukcyjnego wpływu na otoczenie a raczej siarka i inne zanieczyszczenia, które trują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pari napisał:

O tych workach zbierających mikroplastik nie słyszałam. Dzięki za info🙂

Jeszcze raz ponawiam pytanie: zrezygnowalibyście z takich ubrań z plastikiem na rzecz czysto bawełnianych bądź lnianych, ewentualnie z konopii?

Wg mnie najciężej byłoby zrezygnować z rzeczy zimowych typu kurtki, bo naturalne, to tylko futro (nawet zakładając to, że nie byłyby to norki tylko skóra barania , królicza itp.) ewentualnie coś z wełny a takie rzeczy są bardzo drogie.

Jedyna rzecz z tworzyw sztucznych w moim posiadaniu, którą można skategoryzować jako „ubrania” to klapki basenowe. Plastik u mnie w domu to głownie zakupy typu jedzenie, kosmetyki i ich opakowania.

Edytowano przez agent of Asgard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
21 minut temu, Redytor555 napisał:

To może wytłumacz mi, skąd się bierze taka temperatura za oknem o tej porze roku, jeśli nie ma ocieplenia klimatu?

Naprawdę? A ile siarki idzie do atmosfery przy spalaniu gazu ziemnego.

Obejrzyj sobie film na yt. BAJKA O GRECIE I ZŁYM DWUTLENKU - CAŁY DOKUMENT PL (BaldTV)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 minutę temu, Redytor555 napisał:

Powiedz o co w nim chodzi.

A co z tą siarka w gazie ziemnym?

 

Musisz obejrzeć😄

Przecież nic nie jest stałe . Były okresy ociepleń i zlodowaceń. Naukowcy badają takie rzeczy na Antarktydzie (rdzenie lodowe). Poza tym Ziemia jako planeta pędzi wraz z Układem Słonecznym w ruchu spiralnym po Drodze Mlecznej i narażona jest też na różne oddziaływania grawitacyjne ciał niebieskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
Przed chwilą, Redytor555 napisał:

Nie widzę potrzeby. W płaskość Ziemi też nie wierzę. 

To co napisałam o Ziemi w kosmosie poniżej, tego nie ma w filmie, bo film jest o klimacie.

Płaski to ty masz mózg R.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 minutę temu, Kulfon napisał:

Jezus Maria, pari,co ty za bzdury w czelusciach jutuba wynajdujesz 😂

Konkretnie o  jakie ci bzdury chodzi, bo nie wiem i nie mogę się odnieść do tego co mi zarzucasz🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666

A co takiego bzdurnego jest w tym co pari napisała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
Przed chwilą, Redytor555 napisał:

Typowa Julka, dużo krzyczy, mało wie 😝.

To na szczęście jest tylko twoje zdanie.

 

1 minutę temu, Redytor555 napisał:

I nie dosyć, że w to wierzy, to jeszcze wyzywa innych co nie podzielają jej wiary. 

Wiesz, że będziesz musiał przeprosić K.?

Tak to jest, jak ktoś się gotuje i nieuważnie czyta😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
Przed chwilą, Kulfon napisał:

Mityczne CO2 i to, ze nie przyczyniamy sie do ocieplenia tematu.

Ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
Przed chwilą, Kulfon napisał:

Mityczne CO2 i to, ze nie przyczyniamy sie do ocieplenia tematu.

Co2 jest w składzie powietrza (0,0407 procent), przecież ja nie przeczę😂 No i fakt przejęzyczyłam się, miało być: ocieplenia klimatu:classic_rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
10 minut temu, Redytor555 napisał:

Na szczęście na temat kształtu mojego mózgu też tylko twoje. Ewentualnie jakichś głupawych bab z kafeterii.

A niby za co mam ja przeprosić?

Gotujesz się może ty. A powinnaś gotować coś na święta, może to poszło by ci lepiej niż lansowanie jakichś głupich teorii z YT.

Kończę z tobą dyskusję, bo nie chcę się zniżać do twojego poziomu😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pari napisał:

Właśnie!🙂  Same rzeczy plastikowe to mogłyby być, ale z ubrań czy innych rzeczy, np. kołder czy koców, podczas prania w wodzie, oddziela się część włókien z tych rzeczy i w postaci mikroplastiku spływa dalej. A jak tak sobie pomyślę, to w sumie ciężko dostać czysto bawełniane rzeczy bez sztucznego włókna, bo nawet do podkoszulków czy majtek dają tego 5 procent.

Korporacje tyle gadają o ekologii, ale żeby pomyśleć o tym, jak produkować takie rzeczy, które nie szkodzą środowisku to już w szerszym wymiarze cisza. Wypowiadajcie sie na ten temat, bo tak mi się zebrało na podsumowanie roku😁

ok

co w zamian?

masz alternatywy dla wypełnienia np kołder?

EKOLOGICZNE!

Powrót do puchu kaczego?

A co z zwierzętami, zabijanymi dla pozyskania tegoż?

Tak na skróty, może jednak mamy jakąś inną ekologiczną technologię do produkcji MASOWEJ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Redytor555 napisał:

Na szczęście na temat kształtu mojego mózgu też tylko twoje. Ewentualnie jakichś głupawych bab z kafeterii.

A niby za co mam ja przeprosić?

Gotujesz się może ty. A powinnaś gotować coś na święta, może to poszło by ci lepiej niż lansowanie jakichś głupich teorii z YT.

Co do kształtu twojego systemu zawiadującego funkcjami organizmu, sprawa jest dawno ystalona res.

To drucik między uszkami.

Mocno już nadwyrężony.

<wezpigulkewezpigulke> zanim zwara przepali. Będziesz szukał uszek, jak odpadną, a to wówczas może być trudne ( kłopoty z koordynacją ruchową , bo substytut mmzgu przepalony )

tak że ten..

no i zmień w końcu znachora, ten też cie oszukuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pari napisał:

Kończę z tobą dyskusję, bo nie chcę się zniżać do twojego poziomu😏

nie karm trolla. po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
40 minut temu, Santee napisał:

ok

co w zamian?

masz alternatywy dla wypełnienia np kołder?

EKOLOGICZNE!

Powrót do puchu kaczego?

A co z zwierzętami, zabijanymi dla pozyskania tegoż?

Tak na skróty, może jednak mamy jakąś inną ekologiczną technologię do produkcji MASOWEJ..

Widzisz, tu już nie chodzi nawet o to co w zamian, tylko czy zgodziliby się nie korzystać z takich ubrań ze sztucznym włóknem. Wszyscy martwią się środowiskiem, ale mało kto zdobyłby się na jakieś wyrzeczenia.

Dobra ja kończę swoją sondę, kto chce się wypowiedzieć to niech zrobi. Ja idę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

CZY MOŻNA ŻYĆ BEZ PLASTIKU? 🤔😵 | ZERO WASTE   Ania Gemma (yt.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pari napisał:

Widzisz, tu już nie chodzi nawet o to co w zamian, tylko czy zgodziliby się nie korzystać z takich ubrań ze sztucznym włóknem. Wszyscy martwią się środowiskiem, ale mało kto zdobyłby się na jakieś wyrzeczenia.

Dobra ja kończę swoją sondę, kto chce się wypowiedzieć to niech zrobi. Ja idę spać.

o popularności wykorzystania tworzyw sztucznych decyduje ich łatwość wytwarzania, elastyczność w użyciu i niska cena ( tak z grubsza ofkz, są inne czynniki ).

Wystarczy porównać koszt kołdry z pierza i kołdry z jakimś sztucznym "nadzieniem".

Bez alternatywy w postaci równie łatwo wytwarzanego produktu biodegradowalnego raczej się obecnych tworzyw sztucznych nie pozbędziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×