Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
karinka-k13

Zaleganie w gardle i cofanie przy odbijaniu

Polecane posty

Cześć,  może znajdzie się ktoś kto ma taka przypadłość, a mianowicie 

Po zjedzeniu czasem od razu czasem po 20 30 min mam uczucie zalegania jedzenia na wysokości krtani,  od wczoraj doszło coś takiego że jak chce odbić to cofa mi się pokarm takie swoiste ulewanie.  I niby cały czas chce odbeknac A nie mogę. A jak się zmusze czy napije gazowanego napoju to kończy się wymiarami.  Mam już umówiona gastroskopie na 28 stycznia ale to tego czasu zamecze się tym, brałam przez 2 tyg controloc i wydaje mi się że jest gorzej.  A zaczęło się od mega zgagi w nocy 29 listopada i nic nie wzięłam tylko zasnelam  i wstałam z uczuciem duszenia że coś w tym gardle siedzi. Może ktoś coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, karinka-k13 napisał:

Może ktoś coś 

Tylko jak się nażrę jak dziki osioł to tak mam ale ponieważ mało jadam, zdarza się to niezwykle rzadko. Raz, może dwa razy w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, karinka-k13 napisał:

U mnie to jest niezależnie od porcji nawet mało jedzienia powoduje te dolegliwosci

To wygląda na problem z dolnym zwieraczem przełyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, karinka-k13 napisał:

A to można leczyć nie ukrywam że jest to dokuczliwe

Ej, no chyba Google nie zamknęli? Jasne, że można. Wszystko można leczyć. Skuteczność leczenia to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Google to ja mam raka przełyku krtani żołądka i bog wie czego jeszcze każdy objaw pasuje a mam 30 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, karinka-k13 napisał:

W Google to ja mam raka przełyku krtani żołądka i bog wie czego jeszcze każdy objaw pasuje a mam 30 lat 

To nie lepiej wpisać: "dolny zwieracz przełyku"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz refluks, jedz malymi kesami, 0 napojow gazowanych, najlepiej 0 alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, karinka-k13 napisał:

Cześć,  może znajdzie się ktoś kto ma taka przypadłość, a mianowicie 

Po zjedzeniu czasem od razu czasem po 20 30 min mam uczucie zalegania jedzenia na wysokości krtani,  od wczoraj doszło coś takiego że jak chce odbić to cofa mi się pokarm takie swoiste ulewanie.  I niby cały czas chce odbeknac A nie mogę. A jak się zmusze czy napije gazowanego napoju to kończy się wymiarami.  Mam już umówiona gastroskopie na 28 stycznia ale to tego czasu zamecze się tym, brałam przez 2 tyg controloc i wydaje mi się że jest gorzej.  A zaczęło się od mega zgagi w nocy 29 listopada i nic nie wzięłam tylko zasnelam  i wstałam z uczuciem duszenia że coś w tym gardle siedzi. Może ktoś coś 

Kurcze no właśnie ja czegos takiego nie mam, nie pali mnie w przełyku jak to piszą przy refluksie,  i nic mi się nie cofa. Mam przelewanie w brzuchu, czasem bekam 😉 i do tego bola mnie plecy po środku.  To bol przewlekly trwa już od roku. W nocy nie mogę się ruszyć,  z trudnością zmieniam pozycję,  jakby mnie ktoś przykuł porządnie do łóżka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TwojaMuuza napisał:

Kurcze no właśnie ja czegos takiego nie mam, nie pali mnie w przełyku jak to piszą przy refluksie,  i nic mi się nie cofa. Mam przelewanie w brzuchu, czasem bekam 😉 i do tego bola mnie plecy po środku.  To bol przewlekly trwa już od roku. W nocy nie mogę się ruszyć,  z trudnością zmieniam pozycję,  jakby mnie ktoś przykuł porządnie do łóżka .

Zglos sie najlepiej do gastroenterologa. Refluks moze roznie manifestowac sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko, spokojnie 🙂

Dobrze, ze umowilas sie do lekarza, wszystko wyjdzie w badaniu, ale zanim wizyta, to chce Cie uspokoic. 
Z tego co piszesz, wnioskuje, że to zwykła zgaga i refluks, czyli dwie sprawy: nadprodukcja kwaśnej tresci żolądkowej i problem z jej utrzymaniem odpowiednio nisko w drogach pokarmowych.

Potocznie: „cofanie się”.

Zacznij przyglądać się temu co jesz: ile pieczywa, ile owoców, ile nabiału, słodyczy, kawy, herbaty (czarna ale i miętowa na przykład, często stosowana na „problemy trawienne”) - wszystkie te rzeczy wpływają mocno na zwiekszanie ilosci kwasu a tym samym nasilenie tych objawow.

Warto zmniejszyc udzial wybranych produktow w ciagu dnia i poszukac takich, ktore naturalnie zmniejszaja kwas (np. migdaly, siemie lniane).

Szybko poczujesz roznice.

Poczytaj o popularnych preparatach obnizajacych kwasowosc/na zgagę. Czesto stosowany jest Omeprazol (ale nie bede sie tu bawic w lekarza online).

sygnalizuje tylko o czym warto poczytac🙂

 

Przy okazji też warto zajrzeć do zatok - zwłaszcza nocne spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła i uczucie kluchy/mdłosci bywa mylone z refluksem.

 

Edytowano przez Kafej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedz malymi porcjami i powoli, przezuwaj dluzej, jak juz ktos napisal. Nie pij za duzo ale i nie za malo. Po jedzeniu nie kladz sie, nie jedz pozno na noc - kilka godzin przed snem ostatni posilek. Zadbaj o ruch, duzo spaceruj, szczegolnie niedlugo po posilkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×