Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
marie3

Pierwsza ciąża w wieku 38 39 lat

Polecane posty

Macie jakieś doświadczenia z życia? Czy się na to decydować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marie3 napisał:

Macie jakieś doświadczenia z życia? Czy się na to decydować? 

Nie wiem. Nie byłem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja parę lat starsza koleżanka urodziła w wieku 39 lat pierwsze dziecko, jest przeszczęśliwa.Dyrektorka z byłej firmy też urodziła w tym wieku. Jeśli masz warunki , jesteś zdrowa i przekonana,że chcesz wychowywać dziecko to do dzieła.

Rad o pieluchach na stare lata nie słuchaj😜.bo jak ktoś twierdzi ,że wieku 40 lat jest stary to strach pomyśleć co myśli o sobie w wieku 60 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boję się powikłań w tym wieku i wiadomo że ciężko pewnie wrócić do formy, ciało już nie takie jędrne a po ciąży może być dramat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marie3 napisał:

Nie

Jeśli pytasz innych co o tym sądzą to widzę nadchodzące problemy. Lament, że jesteś najstarsza na wywiadowce, poczucie wstydu, bo ktoś powie "daj babci" itp. Co Cię interesuje zdanie innych? Będziesz od niego warunkowała swoją decyzję? Serio? Powinnaś być jej pewna i bronić swojego zdania/stanowiska za wszelką cenę, a źródło każdego przejawu dezapropaty czy kpiny miażdżyć bezlitośnie w obronie swojego szczęścia i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej chodzi o sprawy zdrowotne. Moja znajoma urodziła w wieku 41 niewidome dziecko. To byłby dla mnie dramat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, marie3 napisał:

Boję się powikłań w tym wieku i wiadomo że ciężko pewnie wrócić do formy, ciało już nie takie jędrne a po ciąży może być dramat 

Powikłania mogą wystąpić bez względu na wiek, tak samo kondycja ciała po ciąży, itp. Najważniejsze jest to czy chcesz dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marie3 napisał:

Mi najbardziej chodzi o sprawy zdrowotne. Moja znajoma urodziła w wieku 41 niewidome dziecko. To byłby dla mnie dramat. 

Dlatego jest to poważna decyzja i świadomość, że nie poddasz się aborcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, marie3 napisał:

wiadomo że ciężko pewnie wrócić do formy, ciało już nie takie jędrne a po ciąży może być dramat 

 Piersi po karmieniu stracą jedność, dużą szansę masz na rozstępy, rozejdziesz się w biodrach, a może nawet zmieni Ci się rozmiar stopy. W ewentualnej kuracji hormonalnej masz przyrost jakby Ci ktoś kompresor do dupy wsadził. Wymioty i mdłości. Hemoroidy. Żylaki. Opuchlizna. Rwa kulszowa. Cukrzyca ciążowa. Plamy wynikające ze zmian hormonalnych na twarzy, zmiana koloru sutków, linea na brzuchu. Ekstra owłosienie. Bóle kręgosłupa i naciąganie się wszystkiego przy rośniecieu brzuszka. Zgaga. Jeśli cesarka to blizna i dożywotni fałd skórny nad nią. Wypadanie włosów. Mogą posypać się zęby. Chustawki nastrojów i depresja poporodowa. Ciąża zagrożona? Leżing ochuujing. Połóg? Zapraszam na priv. Nie warto😈

Edytowano przez Electra
Nie mam wszystkiego żeby nie było😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, BoniBluBirdy napisał:

masochistyczna przyjemność

Masochistyczna przyjemność mam jak potem taka spi.erdo.lina przywiazana do idealnego ciała przychodzi na siłownię ledwo co po cesarce albo kiedy głupia larwa odchudza się w ciąży bo rośnie. Powinno głośno mówić się o bonusach w ciąży, żeby ustrzec kobiety przed niechcianymi zmianami ciała, a tym samym przed niefortunną decyzją o potomstwie.

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AntyBazyl napisał:

Urodzenie dzidziusia ukochanemu mężczyźnie, z którym spędzi się resztę życia wszystko rekompensuje.

Nie rodzi się dziecka komuś i po coś. Pięknie, gdy jest owocem miłości, po prostu.

Poprawiaj jeśli chcesz🤷‍♀️

Edytowano przez Electra
Rekompensuje wszystko pojawienie się go na świecie. Nieważne czy odda nam uśmiech, czy usłyszymy mamo, czy jego ojciec będzie z nami do końca życia. Warto po prostu - dla nich 💞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Qwerty82 napisał:

To o mnie 😂

Nie martw sie jak trafisz na fachowca to dobierze odpowiedni zestaw cwiczen. I po faldzie nad blizna ani sladu

Ledwo po cesarce?

Co za bzdura. Nie ma na to ćwiczeń, zostaje tylko intrewencja chirurga plastycznego.

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Electra napisał:

 Piersi po karmieniu stracą jedność, dużą szansę masz na rozstępy, rozejdziesz się w biodrach, a może nawet zmieni Ci się rozmiar stopy. W ewentualnej kuracji hormonalnej masz przyrost jakby Ci ktoś kompresor do dupy wsadził. Wymioty i mdłości. Hemoroidy. Żylaki. Opuchlizna. Rwa kulszowa. Cukrzyca ciążowa. Plamy wynikające ze zmian hormonalnych na twarzy, zmiana koloru sutków, linea na brzuchu. Ekstra owłosienie. Bóle kręgosłupa i naciąganie się wszystkiego przy rośniecieu brzuszka. Zgaga. Jeśli cesarka to blizna i dożywotni fałd skórny nad nią. Wypadanie włosów. Mogą posypać się zęby. Chustawki nastrojów i depresja poporodowa. Ciąża zagrożona? Leżing ochuujing. Połóg? Zapraszam na priv. Nie warto😈

Wystarczy, ze przytyjesz nie wiecej niz 8-9 kg i wiekszosc problemow nie pojawi sie. Przeciw rozstepom na brzuchu polecam za Michalina Wislocka codzienny okrezny masaz brzucha uszczypniecie z zakretasem, sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, AZS56 napisał:

masaz brzucha

Nie mogłam dotykać brzucha, żeby nie wywoływać skurczów, ups...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marie3 napisał:

Macie jakieś doświadczenia z życia? Czy się na to decydować? 

Moja Mamcia urodziła siostrę w wieku 38 lat (w latach 90-tych). Ciąża była zagrożona, ale to wynikało głównie z tego, że miala wcześniej problemy kobiece, a sam poród przebiegł pomyślnie i mimo, że odbył się wcześniej, nie było żadnych powikłań. Nie zdarzyło się, by ktoś mamę wytykał. 

Moja kumpela parę lat temu urodziła córkę w podobnym wieku (miała 37 lat dokładnie). Nasze córki chodzą razem do klasy, obserwuję na co dzień i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy Nią, a innymi mamami, nikt nie komentuje i nikt nie zwraca uwagi na to, kto ile ma lat (zresztą w dzisiejszym świecie niejednokrotnie dwudziestka wygląda starzej od babek 30+, więc można się łatwo pomylić). 

Nie można się wg mnie sugerować czyjąś opinią...co ktoś powie, pomyśli. To musi być Twoja świadoma decyzja. Ty wiesz najlepiej, czy jesteś na to gotowa, czy tego chcesz i czy podołasz 😉

Edytowano przez MysteriousGirl1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Qwerty82 napisał:

No miesiac to nie trwalo tylko systematycznej pracy to wymaga ale juz 2 ginekologow blizny nie zauwazylo wiec serio da sie

Fałd/zakładka nad cięciem jeśli jest to już nie zniknie, nawet po ćwiczeniach i zerowej tkance tłuszczowej (mają go fitneski, instruktorki itd).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AZS56 napisał:

8-9

Na hormonach miałam 5kg w 2 tygodnie.

Leżac 16tygodni też nie jesteś w stanie 8kg przytyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Qwerty82 napisał:

Ok super wiesz lepiej ode mnie jak wyglada moj brzuch 👍

Nie mówimy po prostu o tym samym. Ja mówię o skórnej zazdrostce. Nie wiem jak wygląda Twój brzuch, wiem że wszystkie kumpele po CC, nawet instruktorka to mają. Ten fałd nie pojawia się przy bardzo niskim cięciu*.

Edytowano przez Electra
Widziałam przekrój blizn po CC. Jedna jak biała nitka w łoniakach, a druga wysoko na okrętkę jak na świni 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BoniBluBirdy napisał:

Wy naprawdę swoje wzgorki lonowe oglądacie z bliska? Jpdrdl 

Za krótka szyja, nie daje rady.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Electra napisał:

Na hormonach miałam 5kg w 2 tygodnie.

Leżac 16tygodni też nie jesteś w stanie 8kg przytyć.

Co prawda bez dodatkowych hormonow, ale rowniez przelezalam cala ciaze i nie przytylam ponad norme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BoniBluBirdy napisał:

Noł pejn noł brejn

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AZS56 napisał:

Co prawda bez dodatkowych hormonow, ale rowniez przelezalam cala ciaze i nie przytylam ponad norme.

Organizm zużywa kcal tylko na podstawową pracę organizmu, nie wnikam jak to zrobiłaś albo jak jadłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BoniBluBirdy napisał:

choszi

O stwierdzenie, że dokonała tego leżąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma rodziła pierwsze dziecko w wieku 32 lat, sporo przytyła ale wszystko zrzuciła w rok. Zero rozstępów, piersi miała małe i małe pozostały. Poród lekki i bez problemów. Dziecko zdrowe i piękne. Następna znajoma rodziła pierwsze dziecko coś przed 40 tka, zdrowe, piękne dziecko, w ciąży prawie nic nadprogramowego nie przytyła a pózniej jeszcze dwójkę co dwa lata i dzieci zdrowe. Teraz ma coś po 50 te i figurę ma super. Widziałam bo byłam z nią na płazy a ona w bikini była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, AntyBazyl napisał:

kradną życie

Poniekąd tak jest. Słodkie poświęcenie i wyrzeczenia. Kryzys? Która nie ma. Śpij w maksie 15 minut przez dwa lata i wierz mi, że największe pokłady miłości, empatii i wyrozumiałości  prdolną jak Hanka Mostowiak w kartony.

Edytowano przez Electra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×