Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Magda2211

Tabletka "dzień po" EllaOne wzięta 2 dni po owulacji

Polecane posty

Otóż w noc sylwestrową doszło do stosunku z prezerwatywą lecz niestety pękła i obydwoje z partnerem nie poczuliśmy tego i koniec był we mnie :/  (Alkohol też zrobił swoje) mój cykl trwa średnio  31-32 dni, ostatni okres miałam 11 grudnia a stosunek miał miejsce 1 stycznia  (21 dzień cyklu) czyli prawdopodobnie nie miałam owulacji bo parę dni wcześniej byłam pewna, że mam dni płodne (większa ilość śluzu, większe libido itp), ale ze stresu zażyłam tabletkę EllaOne około 7 godzin po stosunku, na razie nie mam skutków ubocznych oprócz lekkiego kłucia w jajniku i senności. Czy w takiej sytuacji prawdopodobieństwo ciąży jest wysokie czy mogę zacząć w końcu przestać się stresować? Od dwóch dni wariuję na tym punkcie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tabletka po wzięta, to trzeba wyluzować. Na przyszłość może sprawdzaj te dni płodne na jakimś pomocniczym urządzeniu typu tester owulacyjny na ślinę. Tak na chybił trafił to można się pomylić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia jest tych tabletek "po" bo jeśli w tym czasie miałam owulację (w co trochę wątpię) i wytrysk był we to myślę że do tych 7 godzin plemniki zdążyły się połączyć z komórką jajową, a w takim przypadku tabletka nie zadziała 😮 myle się czy nie? 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na jakiejś stronie przeczytałam, że ellaone można przyjąć do 120 h po stosunku, ale najlepiej jak najwcześniej. Skoro przyjęłaś już 7 h po stosunku, to bardzo szybko zadziałałaś. Skutki uboczne mogą się pojawić a nie muszą. Co do pękających gumek, to coś ostatnio często słysze o tym... dziwne. Ja akurat od jakiegoś czasu używam diafragmy dopochwowej z takim żelem zamówiłam w komplecie. Jeszcze odnośnie twojej sytuacji, to naprawdę się uspokój, bo niepotrzebny stres też potrafi zaburzyć cykl. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xenia9 napisał:

na jakiejś stronie przeczytałam, że ellaone można przyjąć do 120 h po stosunku, ale najlepiej jak najwcześniej. Skoro przyjęłaś już 7 h po stosunku, to bardzo szybko zadziałałaś. Skutki uboczne mogą się pojawić a nie muszą. Co do pękających gumek, to coś ostatnio często słysze o tym... dziwne. Ja akurat od jakiegoś czasu używam diafragmy dopochwowej z takim żelem zamówiłam w komplecie. Jeszcze odnośnie twojej sytuacji, to naprawdę się uspokój, bo niepotrzebny stres też potrafi zaburzyć cykl. 

Dzięki wielkie za choć trochę uspokojenia bo naprawde jestem kłębkiem nerwów 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po ellaone jestes bezpieczna;) uspokoj się ;)) polecam na przyszlosc wytrzymalszą antykoncepcję wkladke silikonowa diafragma caya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×