Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Balenciaga

500 Plus a dobrobyt

Polecane posty

Chciałabym zacząć profesjonalnie pobierać 500+ obecnie nie mam dzieci ani partnera, ale nie zamierzam tracić życia w pracy od 8 do 16.

Wolałabym po prostu dostawać pieniądze za wychowanie dzieci, w sumie to też praca. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Od kiedy mogę się zapisać do 500 plus? W ciąży już mogę, czy dopiero od momentu urodzenia, czy jakoś później?

2. Wiadomo, że jedno dziecko i 500 zł, to trochę mało, pytanie do osób wychowujących dzieci, ile realnie potrzeba kasy na utrzymanie jednego dzieciaka. Czy jak są dwa i więcej to jakoś to taniej wychodzi? Chciałabym, żeby mi się to jakoś kalkulowało, nie chcę dokładać.

3. Z tego co wiem to nie ma limitu górnego na 500 plus, prawda? Za dwójkę jest tysiak, za czwórkę dwa tysiące itd?

4. Czy są jakieś jeszcze inne programy gdzie się mogę zapisać albo coś dostać poza 500 plus? Kasę albo jakieś inne fajne rzeczy

5. Czy muszę być w związku potwierdzonym, czy to normalnie na siebie biorę?

6. Chcę też odbierać przyszłości alimenty. Czy tutaj coś to przeszkadza z 500 plus?

7. Chodzą pogłoski, że 500 plus będą jakoś redukować, słyszeliście coś? Nie chcę się wkopać, żeby potem zostać na lodzie bez kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złóż wniosek do mopsu niech Ci zapłacą z góry powiedzmy na 5 dzieci a ty się kiedyś dorobisz. A i koniecznie wystąp juz o alimenty od potencjalnych ojców😉

Edytowano przez Annn2020
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, 13trzynascie napisał:

Ale nudne prowo, mega oklepane.

Z jednej strony tak, ale z drugiej tutaj ktoś chociaż podszedł do tego "merytorycznie", może nawet biznesplan na koniec nam z tego rozpisze.

Przydałaby się tabelka l. dzieci / koszt utrzymania per dziecko i jakiś wykresik z tego wysmażyć w ramach podsumowania 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerażający jest fakt, że naprawdę zdarzają się wariatki, które uważają dzieci za biznes... 😅 Powinno się je leczyć i to w trymiga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×