Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

47 minut temu, Gość_2 napisał:

Jak się budzi to się drapie od razu?

Nie zawsze Ale często   śpi niespokojnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Monikaw12 napisał:

Nie zawsze Ale często   śpi niespokojnie 

Jeśli się będzie drapał przy kolejnym przebudzeniu przetrzyj mu te miejsca, powinno trochę złagodzić.

Dostał coś takiego typowego na świąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/artykul/odziez-dla-dzieci-z-atopowym-zapaleniem-skory-WE8oqmnBGU9

Znajdziesz na allegro, zainteresuj sie tym.

Sa kombinezony do spania i rekawiczki niedrapki dla dzieci z AZS. Chlod jest ogolnie dobry, bo nawet wlasny pot moze wywolywac wysypke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/artykul/odziez-dla-dzieci-z-atopowym-zapaleniem-skory-WE8oqmnBGU9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Gość_2 napisał:

Jeśli się będzie drapał przy kolejnym przebudzeniu przetrzyj mu te miejsca, powinno trochę złagodzić.

Dostał coś takiego typowego na świąd?

Nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o to pediatry/ dermatologa  o preparat przeciw swedzeniu, sa bez recepty n.p. b. skuteczne krople i krem stosowane przy chorobach alergicznych, tutaj w De nazywaja sie Fenistil (Dimetinden jest substancja czynna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czy jak robiłam badane beta hcg 47 dni po stosunku to będzie to już wiarygodne? Dodam że 46 dni PO STOSUNKU a nie po zapłodnieniu a to spora różnica, wynik wyszedł <1.10mlU/ml 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, AZS56 napisał:

Zapytaj o to pediatry/ dermatologa  o preparat przeciw swedzeniu, sa bez recepty n.p. b. skuteczne krople i krem stosowane przy chorobach alergicznych, tutaj w De nazywaja sie Fenistil (Dimetinden jest substancja czynna).

W Polsce też jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gość_2 napisał:

W Polsce też jest

Wazne jest uzgodnienie z lekarzem dozowanie leku ze wzgledu na wiek dziecka i aktualny stan skory i nie stosowanie leku na wlasna reke.

Producent podaje, ze krem/ zel moze byc stosowany na niewielkich powierzchniach skory juz u niemowlat, natomiast krople zaleca sie dzieciom od 30 kg wagi ( 1 roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AZS56 napisał:

Wazne jest uzgodnienie z lekarzem dozowanie leku ze wzgledu na wiek dziecka i aktualny stan skory i nie stosowanie leku na wlasna reke.

Producent podaje, ze krem/ zel moze byc stosowany na niewielkich powierzchniach skory juz u niemowlat, natomiast krople zaleca sie dzieciom od 30 kg wagi ( 1 roku).

Na własną rękę niczego przy sterydach bym nie podawała, za to telefon do pediatry to dobry pomysł.

Dla młodszych dzieci też są krople (dawkowanie do wagi dziecka), jak mojemu przyplątała się wysypka to pediatra na teleporadzie podała dawkowanie dla roczniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Moja corka tez jest alergikiem i lekarz powiedzial mi to samo.  Kapiel gdzies co trzy dni.  W pozostale dni tylko przemywac strategiczne miejsca.  Dodatkowo robilam jej kapiele z platkami owsianymi.  Spala przy otwartym oknie, a i tak sie odkrywala.

Ma alergię czy azs ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/pielegnacja/52304,pielegnacja-skory-i-kapiele-malego-dziecka

W pierwszych kilku miesiącach życia niemowlęcia codzienna kąpiel nie jest jednak bezwzględnie konieczna, pod warunkiem że podczas każdej zmiany pieluszki dokładnie przemywasz skórę w tej okolicy, najbardziej narażoną na zabrudzenie i podrażnienie. O codzienną kąpiel należy zadbać, gdy dziecko nauczy się samodzielnie przemieszczać i jeść (oblewa się i brudzi) oraz w upalne dni (bardziej się poci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

Alergie

A na co i jak to się u niej objawia? W jakim jest wieku ? I co u was pomaga na spokojny sen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja się odniosę do tego krochmalu. Przy wszystkich wysypkach, alergiach, podrażnieniach kąpałam swoje dzieci w krochmalu i zawsze, ale zawsze pomagało, tylko, że moje dzieci NIE MAJĄ AZS. Mało tego, tej skrobi do wody nie daje się kg, a naprawdę małą ilość. Jak dziecko ma poklejoną i ściągniętą skórę po takiej kąpieli, to ja nie wiem, ile ten ktoś tej mąki do wody dołożył. 

Skrobia ziemniaczana jest rewelacyjna, ale widocznie dzieci z AZS mają ta skórę bardzo cienka i delikatna, że może faktycznie tak jak pisze Gość_2, bardziej szkodzi niż pomaga. 

Autorko spróbuj z tymi owsianymi płatkami. Nie próbowałam, ale słyszałam, że daje to dobry efekt. 

Edytowano przez Unlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×