Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
podzastaw

Pakować się w TAKI kredyt?

Polecane posty

Potrzebuję pogadać z ludźmi, którzy wzięli duży kredyt na mieszkanie. Kiedy podjęcie takiej decyzji się zmaterializowało zaczynam zastanawiać się czy jest sens i czy ryzyko nie jest zbyt duże? Jak Wam się żyje z takimi zobowiązaniami? Mamy na oku mieszkanie 4 pokoje (plusem jest, że nie trzeba szukać za kilka lat większego w przypadku powiększenia rodziny), dobry dojazd do centrum komunikacją miejską i jednocześnie cicho, infastruktura wokół, niska zabudowa, praktycznie zaraz odbiór, budynek już stoi.

Co mnie martwi? To, że po urządzeniu to będzie wartość 900 tysięcy, a więc kredyt, który weźmiemy oscyluje wokół 700 tys... Teraz jest ok, gdy żyjemy tylko we dwoje z partnerem, ale co kiedy dojdzie dziecko i nieprzewidziane wydatki? Oboje zarabiamy praktycznie tyle samo: kilkanaście tysięcy brutto, ale czasy niepewne, jak jedno straci pracę może być źle, a wiadomo chcielibyśmy nadpłacać w miarę możliwości. Macie doświadczenia w podobnej sytuacji do naszej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, podzastaw napisał:

Macie doświadczenia w podobnej sytuacji do naszej?

Można to tak ująć. 20 lat temu zarabiałem 8-10tys. brutto. Była żona najniższą krajową. Wtedy koło 1800 brutto. Bez żadnych kredytów w cztery lata zbudowałem dom. Z Waszą pensją spokojnie można zrobić tak samo. Z drugiej strony, w trudnych czasach lepszy jest kredyt, więc czemu nie? 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście skoro macie takie zarobki to możecie odłożyć po prostu pieniądze. Choć wiadomo , że to trochę potrwa, kilka lat minimum, może 10, może więcej. Dlatego kredyt wydaje się bardziej atrakcyjny bo mielibyście mieszkanie na już teraz. Osobiście myślę, że naprawdę katastrofa musiałaby się stać byście nie byli w stanie go spłacać, przecież raczej nie planujecie iść na bezrobocie a teraz za mieszkanie (pewnie wynajmowane) jakoś płacicie. Zawsze też możecie pogadać z doradcą finansowym/kredytowym , polecam Bold Invest, który może zaproponuje jakieś ciekawe warunki by ten kredyt wyszedł jak najkorzystniej dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.02.2021 o 17:27, Nemetiisto napisał:

Można to tak ująć. 20 lat temu zarabiałem 8-10tys. brutto. Była żona najniższą krajową. Wtedy koło 1800 brutto. Bez żadnych kredytów w cztery lata zbudowałem dom. Z Waszą pensją spokojnie można zrobić tak samo. Z drugiej strony, w trudnych czasach lepszy jest kredyt, więc czemu nie? 🤔

Przepraszam za niedyskretne pytanie - czy miałeś z żona rozdzielność majątkową?

Oczywiście jeśli nie chcesz nie odpowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Bimba napisał:

Przepraszam za niedyskretne pytanie - czy miałeś z żona rozdzielność majątkową?

Oczywiście jeśli nie chcesz nie odpowiadaj.

Nie, nie miałem. Była wspólność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musiałeś po rozwodzie ją  spłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie trzeba - to nie brać. Moje dwie koleżanki teraz wzięły i płaczą - i co można poradzić? Jedną zostawił mąż, druga straciła dobrą pracę i teraz dorabia w najzwyklejszym sklepie - akurat tyle, co rata. A gdzie życie? Na razie trochę pomaga rodzina, trochę pożycza - ale ile tak można? Bringy ma rację - lepiej za gotówkę, zwłaszcza dziś. My we dwójkę zapłaciliśmy 80% wartości - dobraliśmy tylko 20% wartości kredytu, a i tak z duszą na ramieniu czekałam, aż minie te 4,5 roku. Świadomość, że miesiąc w miesiąc musisz te 2000 mieć mi nie pozwalała spać spokojnie - i to mimo tego ,że nasze zarobki wspólne spokojnie są czterokrotnością. Nie daj Bóg, choroba, utrata pracy - wypadek losowy - i jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×