Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Azara

Gotowanie na delegację

Polecane posty

Dzień dobry wszystkim. Mam pewnien problem. Mój chłopak pracuje w delegacji i sama już nie wiem co mam mu gotować aby mógł po pracy odgrzewać sobie jedzenie w mikrofali (bo tylko to na hotelu mają). Chciałam ziemniaki również mu robić ale czytałam że nie należy ich zamrażać. Co można gotować aby można było zamrozić i aby po odgrzaniu było smaczne. Z góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swojemu szykuję takie zapiekane tosty - może je i podgrzać w mikrofali i zjeść na zimno - robię je w takim opiekaczu do sandwichów ( takie trójkątne kanapki wychodzą. W środku szyneczka, pieczarki i co tylko do głowy przyjdzie. Pakuję też zupy, które z zasady robię bardziej płynne ( czasami taki gęsty sos się z tego robi ), z mocniejszą przyprawą, bo po zamrożeniu trochę jednak tego smaku traci. 

No i sałatki, sałatki i jeszcze raz sałatki ( unikam majonezu - bo wiadomo, po długiej podróży do wyrzucenia przez okno )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar zup i innych dań z bieżącego gotowania możesz poddać pasteryzacji w piekarniku lub garnku i posiłki na delegacje masz gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasteryzacji w piekarniku nie stosowałam. Ale często wekuję do słoików gorącą zupę, dzięki czemu po kilku dniach jest nadal świeża. W sam raz na delegacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×