Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nadiaaanatia

Aparat ortodontyczny

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam serdecznie chciałam zapytać was o pewną kwestię najpierw wyjaśnię o co chodzi. 

Ponieważ od 2017 roku (maj) noszę aparat ortodontyczny. Uważam że to zdecydowanie za długo ale jeśli ortodontka mówi że trzeba więc się z tym pogodziłam  natomiast miarka się przebrała gdy kazała wyrwać mi już 4 zęba ( zdrowego) twierdząc że zęby się nie mieszczą od ostatniego wyrwania zęba minęło pół roku a teraz kazała wstawić sobie coś na miejsce tego zęba żeby nie było ubytku! Więc po co było wyrywać?!! Byłam ostatnio i znów prosi o usunięcie kolejnego zęba mój dentysta już nawet nie chce się tego podjąć bo mówi że według niego będą zbyt wielkie ubytki a zęby są 100% zdrowe. Założyłam aparat ponieważ 1 i 2 były zbyt wysunięte do przodu po 2 latach już były tam gdzie być powinny miałam nadzieję ściągać aparat, ale potem zaczęło się to ciągłe  wyrywanie zębów i teraz nagle muszę dalej nosić żeby zakryć ubytki dla mnie to kpina. 

Więc pytanie moje brzmi czy mogę ściągnąć aparat na własne życzenie!? Ortodonta mówi że mi go nie ściągnie bo nie skończył leczenia. Co powinnam zrobić w tej sytuacji? 

Edytowano przez Nadiaaanatia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jestem w mega szoku. Ja miałam wyrywane 2 zęby ale przed założeniem aparatu a nie w trakcie leczenia. Na twoim miejscu zmieniła bym ortodontę. Ja też długo szukałam dobrego specjalisty aż przyjaciółka poleciła mi gabinet Eurodental w Warszawie. Ona właśnie w trakcie leczenie zamieniła sobie bo po 4 latach w aparacie okazało się, że ma jeszcze 2 zęby mleczne ( dziewczyna lat 16).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałaś, które zęby kazała ci usunąć? Chodzi o ósemki? W jakim sensie masz sobie teraz coś tam wstawić? Ja nosiłam aparat dwa lata, najbardziej chciałam skorygować jedynki i trójki, więc wada pewnie podobna jak u Ciebie. Przed założeniem aparatu wykonuje się pantomogram i wtedy ortodonta ustala co robi z ósemkami. To bardzo dziwne, że usuwasz zęby w trakcie leczenia, to znacząco wydłuża czas całego leczenia i świadczy o niewiedzy ortodonty bo zęby będą się stale przesuwać. Możesz dokładniej opisać, o które zęby chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę też, że jeżeli cztery 4 ósemki wyrosły ci w podobnym czasie, chwilę przed zakończeniem leczenia to w tym przypadku najlepiej będzie je usunąć bo mogą trochę popsuć efekt leczenia (przemieścić do przodu inne zęby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ósemki mogą wpłynąć na wygląd Twojego uśmiechu. Ja ósemki usuwałam na początku leczenia, tak poleciła mi moja pani doktor (leczę się w Rock Your Smile w Warszawie), ale dlatego, że one już były widoczne i wiadomo było, że ich ustawienie nie wpłynie pozytywnie na efekty, wręcz przeciwnie, zniweczy całą pracę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×