Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Misiaczek__23

Wierzący czy niewierzący?

Polecane posty

Jak to w końcu jest. To znaczy wiem co mówią, piszą ale jest tego mnóstwo. 

Nie jestem zwolenniczką chodzenia do kościoła. Nie,żebym omijala go za każdym razem szerokim łukiem bo jeśli trzeba to idę jeśli jest jakaś msza za zmarła osobę. Nie uczeszczam jednak w niedzielnych mszach. Nie mam odrazy czy po prostu mi się nudzi na mszy po prostu jakoś nie widze tego jednak przestrzegam 10 przykazan, postów, świątecznych nakazow, zakazów. 

I co? Taka osoba nie jest wierząca? Jest innego pułapu? Nie rozumiem tego. Przecież to my sami wiemy czy wierzymy a nie ksiadz w kościele. 

Wiadomo sa osoby,ktore nie wierza a mówią,że wierzą. Ale co z takimi osobami,które naprawdę wierzą ale nie są przesadnie religijni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2021 o 20:22, Misiaczek__23 napisał:

Nie uczeszczam jednak w niedzielnych mszach.

vs.

Dnia 15.02.2021 o 20:22, Misiaczek__23 napisał:

przestrzegam 10 przykazan

:classic_smile:

 

Ksiądz głosi to, co leży w interesie jego kościoła i Kościoła w ogólności. Częstotliwość i różnorodność praktyk religijnych jest podstawą istnienia Krk. Jedno z 10 przykazań nakłada obowiązek święcenia dni świętych, którymi wg Krk są głównie niedziele z odprawianymi wówczas Mszami św. Jeśli uznajesz swoje członkostwo, a wywiązujesz się tylko wybiórczo, zawsze odczuwać będziesz dyskomfort.

 

 

Dnia 15.02.2021 o 20:22, Misiaczek__23 napisał:

Ale co z takimi osobami,które naprawdę wierzą ale nie są przesadnie religijni. 

Któż to może wiedzieć...

 

W Apokalipsie stoi: "Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust."

Albo po prostu módl się do Ducha Świętego o rozeznanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2021 o 12:22, Misiaczek__23 napisał:

co z takimi osobami,które naprawdę wierzą ale nie są przesadnie religijni. 

Jedno nie musi iść w parze z drugim. Można wierzyć w bogów i nie uczestniczyć w praktykach religijnych, można też nie wierzyć i uczestniczyć choćby dla towarzystwa albo z nudów.

Jeśli wierzysz w jakiegoś boga to jesteś wierząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2021 o 13:33, kurka na maśle napisał:

vs.

:classic_smile:

 

Ksiądz głosi to, co leży w interesie jego kościoła i Kościoła w ogólności. Częstotliwość i różnorodność praktyk religijnych jest podstawą istnienia Krk. Jedno z 10 przykazań nakłada obowiązek święcenia dni świętych, którymi wg Krk są głównie niedziele z odprawianymi wówczas Mszami św. Jeśli uznajesz swoje członkostwo, a wywiązujesz się tylko wybiórczo, zawsze odczuwać będziesz dyskomfort.

 

 

Któż to może wiedzieć...

 

W Apokalipsie stoi: "Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust."

Albo po prostu módl się do Ducha Świętego o rozeznanie. 

Nie uczestniczę aczkolwiek jesli jest jakaś msza w telewizji odprawiana chętnie obejrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Misiaczek__23 napisał:

Nie uczestniczę aczkolwiek jesli jest jakaś msza w telewizji odprawiana chętnie obejrze. 

Też słucham relacji z meczów w radio choć zupełnie mnie to nie interesuje. Po prostu nie chce mi się zmieniać stacji.😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×