Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Matthew1000

Stan zdrowia a praca

Polecane posty

Witajcie, obecnie pracuję jako zestawiacz surowców czyli praca przy silnej chemii. Dzisiaj byłem u dermatologa bo dostałem uczulenia od środków przy których pracuję. Lekarka stwierdziła że jest to stan zapalny i grzybica skóry i nie mogę pracować w takich warunkach bo stan się będzie pogarszał i powracał, dostałem L4 na 2 tygodnie i receptę. Skoro nie mogę pracować w takich warunkach to czy lekarka może mi wydać zaświadczenie do pracy że nie mogę jej wykonywać pomimo że jest to poradnia dermatologiczna a nie medycyna pracy?  Pytam bo sam na pewno się nie zwolnię bo straciłbym prawo do zasiłku i jak żyć? A jeżeli miałbym takie zaświadczenie to rozwiązaliby ze mną umowę z  art. 229 § 4 k.p. i dostałbym zasiłek i spokojnie mógłbym szukać pracy. Bo skoro lekarka tak twierdzi to dziwne by było że mówi że nie mogę pracować ale sam się mam zwolnić. Co robić w takiej sytuacji? bo nie sądzę że trzymałaby mnie na zwolnieniu do pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2021 o 21:02, KorpoSzynszyla napisał:

Absolutnie się sam nie zwalniaj. Lekarka nie zna się na prawie pracy. A jaki masz rodzaj umowy?

Nie musisz nowej szukać. Przedstawiasz pracodawcy kwit i prosisz o przeniesienie na inne stanowisko jeśli nie to jest możliwe rozwiązanie umowy ale z winy pracodawcy czyli hajsy ci muszą dać . Poczytaj strony inspekcji pracy , tam możliwe są też teleporady lub porady mailowe ...

Mam umowę o pracę na czas nieokreślony. Inne stanowisko nie wchodzi w grę bo tak samo są warunki szkodliwe a czasami nawet gorsze. Wiem że jak by mnie przytrzymała na zwolnieniu L4 do 32 dni to będę musiał przejść badania kontrolne w medycynie pracy i jak bym nie przeszedł tych badań bo dermatolog da zaświadczenie że nie mogę pracować w tych warunkach szkodliwych to umowa została by rozwiązana ani z mojej winy ani z ich winy tylko z § ale dostałbym zasiłek i spokojnie mógłbym szukać pracy. A na jakiej podstawie rozwiązanie umowy z winy pracodawcy?  Przypuszczam że w dzisiejszych czasach takie sytuacje to 1 : 10 000 że umowa jest rozwiązana z winy pracodawcy. Mam nadzieję że lekarka przytrzyma mnie na L4 bo rany mam spore i bardzo pomału się goją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2021 o 18:24, KorpoSzynszyla napisał:

To się nazywa dyscyplinarka dla pracodawcy i rozwiązać ja można z naprawdę blachych powodów bo nikt tego nie weryfikuje , wystraczy że pracodawca nie wyda rękawic nowych i to już jest podstawa do użycia artykuły. 55p.1 bo nie ma jasnej i zamkniętej definicji co to jest ciężkie naruszenie a w orzecznictwie przyjmie się że naruszenie BHP przez pracodawcę jest takim naruszeniem ...

 

Niestety ale w dzisiejszych czasach to pracodawca jest królem a pracownik chłopem (giermkiem). Jeśli napisałoby się taki paragraf w wypowiedzeniu umowy o pracę firma zapewne by tego nie podpisała i szukaliby haczyka jak zwolnić takiego pracownika karnie. Mój kolega pracował w firmie gdzie pracodawca nie płacił pieniędzy i napisał wypowiedzenie z powodu niewypłacalności ze strony pracodawcy. I co? Nie podpisali mu tego powiedzieli mu że jak mu nie pasuje niech się sam zwolni za porozumieniem stron. Tak więc kolega zgłosił sprawę do sądu i sprawa trwała 5 lat !!!!! Więc myślę że najlepszym rozwiązaniem tego mojego problemu byłoby posiedzieć na L4 do 32 dni i pójść na badania kontrolne do medycyny pracy i zgłosić się do pracodawcy z negatywnym wynikiem badań i wtedy umowa musi być rozwiązana. Dzisiaj usłyszałem od rodzinki to samo co od Ciebie (Niech Cię ręka Boska broni samemu się zwalniać albo za porozumieniem stron).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×