Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkie mamy. Chcę się poradzić w sprawie mojego chrześniaka

 Broń Boże nie chce krytykować jego mamy i na wstępie zaznaczam że chłopak ma jedną z najlepszych mam na świecie! Mama kocha go, dba o niego, stara się jak każda dobra mama, ale... No właśnie ale...w przedszkolu stwierdzili że mały może mieć"łagodne zaburzenia autystyczne"

Chłopiec ma 3,3 l. Ma opóźniony rozwój mowy, bardzo mało mówi, ostatnio zaczął nazywać przedmioty, potrafi je wskazać i powiedzieć co widzi, w otoczeniu ( proste rzeczy, kubek, piłka)

ale nie składa zdań prostych.

Na pytanie" jak masz na imię" nie potrafi odpowiedzieć. Czasem występuje u niego echolalia... Powtarza końcówki pytań...

Rozumie bardzo dużo. Ogólnie jest fajnym, kontaktowym chłopakiem ale...

Właśnie to ale...

Chłopiec gdy kogoś poznaje, owszem wpatruję się w oczy tej osoby ale później kontakt wzrokowy się urywa.. 

Z relacji mamy chłopca po wizycie u neurologopedy... I w poradni pedagogiczno psychologicznej.

" Wszedł do gabinetu, bardzo miła Pani zapytała go o jego imię, nie potrafił odpowiedzieć  (choć wie jak ma na imię) przybił jej piątkę, dał żółwika! Zaprosiła go do testów a on bardzo chętnie z nią wspolpracowal.  Po półtora godziny Pani stwierdziła że chłopiec jest na poziomie intelektualnym zgodnie z normą do jego wieku ale.... 

Z opini, piszę po łebkach, wybaczcie błędy...

Chłopiec najlepiej rozumie polecenia podparte gestem! Rozumienie polecen bez podparcia gestem są ograniczone.

Chłopiec nie wykazuje stereotypowych zachowań, potrafi naśladować, lekka echolalia. Chłopiec wskazuje palcem znane mi zwierzęta, rzeczy, osoby w książkach i kartkach.

Chłopiec podczas badania był bardzo skupiony na powierzonych mu zadaniach. 

Z opini przedszkola wynika że chłopiec nie rozumie prostych poleceń, jest agresywny i posiada cechy wskazujące na zaburzenia spectrum autyzmu!

Z obserwacji w naszej poradni wynika że chłopiec jest lekko opóźniony w stosunku do swoich rówieśników, można dostrzec zbyt słaby kontakt wzrokowy ale tylko w momencie gdy chłopiec skupiony jest na powierzonych mu zadaniach.

Nie uwidaczniają się u chłopca, zaburzenia SLI.

Wskazana wizyta za 6 mcy.

Nie skierowali kompletnie nigdzie. Mama chłopca niby udaję twardą ale widziałem że płacze po kątach i bardzo się martwi. Sama nie zapyta ( góralka z Podhala z krwi Kości 😉, to jej 3 dziecko, i to naprawdę wspaniała mama, która chyba pierwszy raz w życiu ma doła 😢)

Pomożeci????!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×