Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kalina C

Płacicie swoim rodzicom za opiekę nad dziećmi?

Polecane posty

Jak w temacie, czy płacicie swoim rodzicom za pomoc przy pilnowaniu dzieci? Wiadomo, że tak się dużo pracuje, a babcie zostaje z maluchem to jest to duży wysiłek. Czy ma ktos taką sytuację? Ile powinno się płacić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Kalina C napisał:

Jak w temacie, czy płacicie swoim rodzicom za pomoc przy pilnowaniu dzieci? Wiadomo, że tak się dużo pracuje, a babcie zostaje z maluchem to jest to duży wysiłek. Czy ma ktos taką sytuację? Ile powinno się płacić? 

Ja mam taka sytucje. Co miesiac przelewam babci 700 na wydatki na opieke. Oprocz tego jak zrobie zakupy dla rodzicow to nigdy nie biore zwrotu pieniedzy. Czasem tez doloze sie do czegos wiekszego lub to kupuje. I sluze wszelka mozliwa pomoca. W kazdym aspekcie ktory jest dla nas wykonalny, a z ktorym rodzice moga miec problem. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Ja mam taka sytucje. Co miesiac przelewam babci 700 na wydatki na opieke. Oprocz tego jak zrobie zakupy dla rodzicow to nigdy nie biore zwrotu pieniedzy. Czasem tez doloze sie do czegos wiekszego lub to kupuje. I sluze wszelka mozliwa pomoca. W kazdym aspekcie ktory jest dla nas wykonalny, a z ktorym rodzice moga miec problem. 

Duży szacun!

Większość młodych ludzi nie płaci rodzicom ani grosza, uważa że opieka nad ich dziećmi to obowiązek dziadków a szczególnie babć i nawet im do głowy nie przyjdzie żeby dać rodzicom pieniądze chociaż na jedzenie dla dzieci jeśli dzieci są u dziadków.

Znam taka jedną która uważa że jej matka jak zostaje pilnować dziecka to ma jeszcze posprzątać mieszkanie i ugotować obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzieciaki wywożę w tym roku na wakacje do dziadków ( 2-3 tygodnie gdzieś - 2 dziewczyny) już im zapowiedziałam ze dostaną 200€ na jedzenie , oczywiście mama powiedziala Ze Absolutnie nie, To Jej Wnuki i ona jeszcze ma z czego im jeść dac 😊 to w takim razie kupię im chemię w Niemczech i jakieś slodycze. Dzieciaki dostaną kieszonkowe na swoje przyjemności i tyle. Zawsze staram się im coś przywieść jak do nich jedziemy, robię zakupy jak u nich jesteśmy czy im coś kupię. Nie oczekuje zeby mi za frajer bawili, bo wiem ile to kosztuje czasu i energii... mi dzieci nie musieli pilnować na szczęście, radziliśmy sobie jakoś z mężem sami... jakoś nie miałabym sumienia tak ich wykorzystywać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpilka913

Nie płace, bo się moim dzieckiem nie zajmują 🤷🏻‍♀️
Rodzice mieszkają 150 km ode mnie i odkąd się wyprowadziłam praktycznie nie utrzymuje z nimi kontaktu. Teściowie mieszkają 250 km i również z nimi widzę się w święta lub okazyjnie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×