Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kokos56

Mieszkanie

Polecane posty

Witajcie,

Gdzie byście mieszkali na moim miejscu mając do dyspozycji mieszkanie w domu z dziadkami który jest na Was przepisany i osobne piętro tylko dla siebie, które zostało przez nas wyremontowane w całości, czy jednak poszli w kredyt na 20-kilka lat, a może wynajem?

 

Po dwóch latach mam dylemat, ponieważ w związku z wymianą pieca nawiązując od uchwały antysmogowej będę zmuszony oprócz jego wymiany zapewne ocieplić dom, tzn. rozebrać stary dach ocieplić i położyć nowy oraz zrobić ocieplenie ścian i elewacje, wiec pochłonie to około 100 tys zł, które planowaliśmy na zakup działki pod budowe domu za kilka lat gdy już odłożymy większą sumę pieniędzy na dom.

W zamyśle było tutaj pomieszkać z dziadkami tak długo na ile możemy, a później to sprzedać i się wybudować bliżej pracy którą mamy 50 km od domu tj, około 1h w jedną stronę.

 

Trochę jednak powątpiewam w taką wizję mając na uwadze, że domy drożeją po 7-8% rocznie, a jednak wiązać się teraz kredytem na 25 lat na 550 tys i zostawić wszystko za sobą to jest jedna wielka niewiadoma. Kolejna sprawa jest taka, że nie wiadomo jak z pracą będzie za 5-10-15 lat, więc dojazd do innej pracy raczej by mi się wydłużył niż skrócił, więc nie chce pakować dodatkowych pieniędzy na jakieś ulepszenia obok domu (nowe ogrodzenie, podjazd -> 50 tys.), żeby to jakoś na poziomie wyglądało, bo później tego nie sprzedam z zyskiem tylko stracę to co teraz dołoże, więc się spłukam z kasy i dalej będzie brakowało na np. wykończenie w nowym domu.

Myślałem też, żeby nie ocieplać domu i grzać gazem na ile to możliwe obecnie to by wynosiło około 5,5 tys rocznie, jednak z prognoz energia ma wzrosnąć 50%-100% w ciągu kilku lat, to w takim przypadku by nas kosztowało sporo za dużo około 7-10 tys rocznie.

 

Z góry dziękuję za Wasze sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×