Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Hekate21

Do wszystkich których trzęsą się ręce

Polecane posty

Witam, 

Postanowiłam się podzielić z tymi wszystkimi, którzy posiadają ww. Problem . 

Ręce trzęsły mi się przez większość mojego życia, najwcześniejsze wspomnienie z tym związane wyniosłam z podstawówki, bodajże z trzeciej klasy. 

Brałam psychotropy, przez jakiś czas to pomagało, niestety problem powracał. Trulam się tym 4 lata, ręce trzęsły mi się 25 lat ! 

W konsekwencji w sumie od niechcenia wybrałam się na terapię, gdzie po 4 sesjach problem znikł, wystarczyło sobie uświadomić z czego on wynikał. 

W moim przypadku to było zafiksowanie na punkcie tego co inni ludzie o mnie pomyślą, jaka wydadzą opinie, jak przed innymi wypadne, co pomyślą jak zobaczą że trzęsą mi się ręce. Problem trochę głębszy, związany z trudnym dzieciństwem ale nie będę się o tym rozpisywać . 

Polecam każdemu z tym problemem wybranie się na terapię , naprawdę pomaga. 

Pisze to bo wiem jakie to uciążliwy problem, miałam nawet z tego powodu mysli samobojcze bo utrudniało mi to codzienne funkcjonowanie, praca i etc. 

Wydaje mi się też że te trzasace się ręce dość często wynikają właśnie z podobnego problemu jaki ja miałam . Od roku nie mam już tego problemu, po prostu się od tego uwolniłam 

P.s. pisze o ekstremalnie trzęsących się rekach, nie o takich które lekko "chodzą" 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc instagramowy , ale uwierz mi że jeżeli w dzieciństwie dostaniesz wychowanie autorytarne, gdzie musisz uważać na wszystko co mówisz, na wszystko co robisz i jak się zachowujesz to zabierasz ten patologiczny mechanizm ze sobą w dorosłe życie nie będąc tego świadoma. 

Większość ludzi ma taki problem ale u mnie akurat był on ekstremalnie duży, możesz myśleć że Ciebie to nie dotyczy i że jest to zwykły instagramowy problem ale jeśli zaglebisz się w to bardziej to czy nie jest tak że wstydzimy się rozebrać przed naszą  połówka przed pierwszym seksem bo boimy się ich oceny i nie jesteśmy pewni czy nasze ciało się spodoba ? Czy jeśli chcesz dobrze wypaść na przykład na rozmowie kwalifikacyjnej to nie starasz się zrobić tak zwanego dobrego wrażenia ? 

Ja dobre wrażenie starałam się zawsze robić na każdym, obojętnie z kim miałam do czynienia i urosło to do takiego czegoś że strasznie bałam się złej opinii na swój temat i chociaż już mnie nikt w dorosłym życiu nie leje pasem ani nie wyzywa się na mnie psychicznie za moje rzekome porażki to i tak wypracowany w tamtym okresie mechanizm zabrałam do życia dorosłego, w którym zawsze starałam się być najlepszą, zawsze robić dobre wrażenie , zawsze być naj ! I tak bardzo mi na tym zależało że wywolywalam niesamowite napięcie w swoim ciele, które z kolei prowadziły do drżenia rąk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błędy językowe ale nie mieszkam w Polsce ponad 20 lat i pomimo że staram się bardzo pielęgnować swoją ojczysta mowę i jak najwięcej rozmawiać po polsku to czasem jednak te braki u mnie wychodzą, ale dziękuję za poprawienie, powinno być : do wszystkich tych, których ręce się trzęsą albo do wszystkich tych, którzy mają problem z trzęsącymi się rękoma 

 

Na co dzień rozmawiam po szwedzku a w tym języku są zupełnie inne konstrukcje językowe , ale poproszę o poprawki , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×