Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
czasemtak

Corka kolezanki ignoruje nas

Polecane posty

Moze wydac sie smieszne, ale jestem ciekawa Waszych opinii.

Nastoletnia corka sasiadki, ktora czesto jest rowniez przez nas odbierana ze szkoly przy okazji przestala odpowiadac dzien dobry, wrecz nas ignoruje.

Jej mlodsza siostra miala nieciekawa relacje z moja corka po tym jak byly najlepszymi przyjaciolkami przez lata i wydaje mi sie, ze ona chce zebysmy z mezem poczuli ze nie tylko ona nie lubi naszej corki ale takze nas.

Nie wspomnialam nic o tym ze ani nie odpowiada dzien dobry ani tego,ze nas zignorowala jak przechodzila obob nas ale tak mam ochote cos powiedziec.

Czy powinnam to ignorowac czy powinnam wspomniec to jej/jej mamie? nie chce zeby stosunki sie popsuly miedzy nami jako,ze miszkamy blisko siebie, ale wydaje mi sie to dosc niegrzeczne z jej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze to jest poprostu glupota i nie powinnam sobie tym glowy zawracac i poczekac az dzieciakowi przejdzie? Nie taki dzieciak bo jus jest (lub powinna byc) rozsadna nastolatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest śmieszne, ponieważ doświadczacie z mężem sporej niesprawiedliwości. W imię źle pojętej solidarności ze swoją siostrą córka sąsiadki okazuje Wam niewdzięczność oraz brak kultury osobistej (wręcz chamstwo - jeśli dobrze zrozumiałam, że nawet podwożona wsiada Wam do auta i milczy).

1. W żadnym razie nie pozdrawiajcie jej pierwsi. Nie uważam, aby od mówienia dzień dobry ludziom młodszym od nas spadała nam z głowy korona, ale tej dziewczynie aż taka grzeczność się nie należy.

2. Nie ignorujcie jej obraźliwego zachowania. Tym bardziej, że jest szkodliwe społecznie - ignorowaniem "produkujemy" toksycznych gburów, którzy praktykują na nas i potem dają popalić także w innych kręgach społecznych.

3. Przy najbliższej okazji, jeśli znów potraktuje Was bez kultury, spróbuj porozmawiać tonem spokojnym, bez wyrzutu w głosie. Nie bądź surowa, kategoryczna, ale też nie obracaj niczego w żart. Postaraj się być przyjemna i jednocześnie stonowana.

Nie próbuj rozmawiać w przelocie. Jeśli mija Was na ulicy, zawołaj, by zatrzymać. Jeśli wsiadła do samochodu, nie odjeżdżaj albo odjedź tylko kawałek w lepsze miejsce. 

Powiedz, że wiesz o popsutej relacji między jej siostrą a Waszą latoroślą, lecz nie rozumiesz, dlaczego stosuje odpowiedzialność zbiorową. Że rozumiesz, iż chce być lojalna wobec swojej siostry, ale okazywanie braku podstawowego szacunku Tobie i mężowi jest nie fair. Nie naciskaj na nią, aby przeprosiła - zamiast tego powiedz, że byłoby miło, gdyby sobie na spokojnie przemyślała wszystko.

Nie wspominaj o podwózkach, aby nie zostało to odebrane jako szantaż.

4. Jeśli dziewczyna wciąż będzie Was ignorować, nie wahaj się porozmawiać z jej mamą. Najlepiej osobiście. Postaraj się o miłą atmosferę, ale ani się nie usprawiedliwiaj, ani nie nadskakuj. Ty nie skarżysz, nie żalisz się, a jedynie uświadamiasz kobietę, próbujesz oczyścić atmosferę i utrzymać dobre stosunki międzysąsiedzkie zanim postawa dziewczyny popsuje wszystko.

Zwyczajnie powiedz, co się dzieje. Poproś, aby porozmawiała ze swoimi dziećmi. Zapowiedz, że jeśli sytuacja jeszcze raz się powtórzy, to nie będziecie wozić tej dziewczyny - nie z "zemsty", ale z szacunku do siebie samych.

5. Jeżeli nic się nie zmieni, nie reagujcie na widok tej dziewczyny, gdy będziecie się mijać. Bądźcie swobodni, nie zmieniajcie wyrazu twarzy, po prostu ignorujcie ją - niech odczuje na własnej skórze, co to znaczy. Może dzięki temu wreszcie zrozumie, że nie tędy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorasta, hormony buzują, nienawidzi ludzi, ma swój świat. Przejdzie jej z pierwszym trądzikiem. Wyluzuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×