Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Lolson

York zjadł czekoladę

Polecane posty

Witajcie. Od trzech tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką Yorka urodzonego 17.02. pech chciał,że córce spadła czekolada pod łóżko, której nie zabrała,ani mi nie powiedziała, więc nasz yorczek niestety dobrał się i zjadł trochę zająca czekoladowego, jak wiadomo one nie są jakiejś mega jakości, więc pocieszam się,że dużo kakao pewnie nie posiadala. Niestety nie wiem jak dużo zjadł, ale wymiotował już kilka razy. Pije dużo. Poza tym żadnych objawów, teraz już zaczyna być chętny do zabawy. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Maluch waży 1 kg. Czy najgorsze już za nami? Oczywiście jak do rana mu nie minie lub w nocy pogorszy to idziemy do weterynarza. A rano czeka mnie uświadamianie dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zjedzenie małej ilości czekolady przez zwierze może spowodować zaburzenia żołądkowe. Pies może ją zwymiotować lub dostać biegunki. Duże ilości mogą mieć niestety znacznie poważniejsze konsekwencje. W odpowiednich dawkach teobromina zawarta w czekoladzie może powodować nieregularne bicie serca, drgania mięśniowe, krwawienia wewnętrzne, a nawet atak serca. Zwierze nie powie, że go boli. Zwierze nie zgłosi samo ewentualnych powikłań. W przypadku psa ważącego zaledwie kilogram nawet pozornie niewielki kawałek czekolady może mieć fatalne skutki. Jedyną słuszną radą będzie pilna wizyta u weterynarza i to nawet, jeżeli torsje dziś mu przeszły. Natomiast dzieciom warto wspomnieć, że pies nie może spożywać również cebuli, awokado, orzechów makadamia, ksylitolu, winogron i rodzynek. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla pieska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×