Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Hintina

Toksyczny "przyjaciel"

Polecane posty

Znamy się jakiś czas, może kilka lat. On jest takim typem, że potrzebuje wsparcia, ciągłej uwagi, zapewniania, że jest wartościowy. Na początku uznałam, że ja go "uratuję", on taki biedny, ofiara losu, ciągle złe rzeczy mu się przytrafiały, nikt go nie kochał. Ja mu dałam uwagę, troskę i miłość też. On się zakochał bardzo, ja może tylko zauroczyłam.

I chyba wpadłam we własne sidła, on robi z siebie taką ofiarę, twierdzi, że beze mnie umrze, muszę mu ciągle obiecywać, że nigdy go nie opuszczę, bo inaczej wpada w jakiś smutek, wywołuje we mnie ciągle poczucie winy, że za mało do niego dzwonię, za mało uwagi mu poświęcam, jest zazdrosny okropnie, a jak tylko próbuję postawić jakieś granice to on się chowa w sobie, on taki biedniutki, a ja taka niedobra, przecież jego los ciągle doświadcza, jego nikt nie kocha, on wiecznie poszkodowany...

Bardzo chciałabym odejść, odciąć się od niego i od tej relacji.

Tylko boję się, że on sobie coś zrobi, że się wykończy z tego swojego żalu i ubolewania nad sobą. Pomimo wszystko nie chcę go ranić.

"Chciałam pomóc, wyszło jak zwykle".

Jaka jest szansa, że on udaje? Robi z siebie ofiarę żeby mną manipulować? Wykorzystuje moje miękkie serce? A może taki po prostu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest czy manipuluje wyjście jest jedno - ewakuacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestes odpowiedzialna za niego tylko za siebie. On Toba manipuluje swiadomie lub nie, to juz nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×