Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Proszę mi doradzić  kto ma doświadczenia w wynajmie.wynajmuje mieszkanie kawalerkę. U starszego pana.niedtety nie mogę się z nim dogadać.moze ktoś mi doradzi.tak w skrócie place 950 zł i mam w umowie plus media woda prąd WD liczników.najemca chce tylko 150 zł w tym woda,śmieci, kablówka nie ma tego zapisane w umowie.w czym problem chodzi o tą wode że mogę użyć tylko 2 kubiki! Żadne argumenty do niego nie docierają.mowilam.mu że jak przekrocze to dopłacę i po problemie.on że nie chce że mam nie przekraczać i tyle.poprzedni lokatorzy tyle używali.jak to aserywnie załatwić by się odczepił i się nie czepiał tej wody.wkurzsjace to jest że nie chce dopłaty a wymaga bym tylko 2 używała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie fer po 1 nie ma tego w umowie bo mam płacić WD liczników.a po 2 ogranicza mi korzystanie z wody.u poprzednich wynajmujących płaciłam ile użyłam i było ok.uzylam więcej pewnie będzie się czepial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BardziejBrutalnaBabciaBoni napisał:

O. A ja właśnie leżę i myślę o wynajeciu. Dziwny dziad.

No rozumiem użyłam więcej i nie chce płacić to może się wkurzyć.chce mu dać za tą wodę a on nie chce i jeszcze się czepiać że za dużo uzywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BardziejBrutalnaBabciaBoni napisał:

Psychiczny. 

Nie radze w takie  układy że wszystko razem wliczone...są problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, szywia napisał:

Proszę mi doradzić  kto ma doświadczenia w wynajmie.wynajmuje mieszkanie kawalerkę. U starszego pana.niedtety nie mogę się z nim dogadać.moze ktoś mi doradzi.tak w skrócie place 950 zł i mam w umowie plus media woda prąd WD liczników.najemca chce tylko 150 zł w tym woda,śmieci, kablówka nie ma tego zapisane w umowie.w czym problem chodzi o tą wode że mogę użyć tylko 2 kubiki! Żadne argumenty do niego nie docierają.mowilam.mu że jak przekrocze to dopłacę i po problemie.on że nie chce że mam nie przekraczać i tyle.poprzedni lokatorzy tyle używali.jak to aserywnie załatwić by się odczepił i się nie czepiał tej wody.wkurzsjace to jest że nie chce dopłaty a wymaga bym tylko 2 używała.

Dziwny gość. Chyba jakiś zrąbany ekolog 🙂. Z wynajmowaniem tak jest że zawsze prędzej czy później są jakieś problemy.

Edytowano przez lonelyman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lonelyman napisał:

Dziwny gość. Chyba jakiś zrąbany ekolog 🙂. Z wynajmowaniem tak jest że zawsze prędzej czy później są jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko jak sobie z takim poradzić..dla mnie to nie poważny gość..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
15 godzin temu, szywia napisał:

czyli lepiej szukać czegoś innego?

Uzywaj wody tyle, ile potrzebujesz. Raz, drugi zobacz, jak ten czlowiek zareaguje. Pytaj, ile masz doplacic, i nie wdawaj sie w dyskusje - ucinaj na spokojnie, ze nie robisz nic wbrew temu, co macie podpisane w umowie. Jesli jego reakcje beda dla Ciebie zbyt stresujace, wtedy zacznij rozgladac sie za innym lokum - z wody korzysta sie kazdej doby na rozne sposoby, ciagle narzucanie ograniczen zje Ci zdrowie, nie warto sie na to godzic.

Edytowano przez kurka na maśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Małgosia Jakaśtam napisał:

Ja jestem akurat w sytuacji po drugiej stronie i w życiu nie wpadłabym na taki pomysł jak właściciel mieszkania.. U nas sytuacja jest jasna, wszystko jest zapisane w umowie, a Spółdzielni płacą lokatorzy według stanu zużycia licznika. No dla mnie to chore żeby komuś cokolwiek wydzielać...Przecież każdy zużywa w zależności jakie ma potrzeby. Nie godziłabym się na takie warunki i szukała innego najemcy. No chyba, że nie masz innego wyboru.

W umowie mam według liczników. Chce odemnie 150 zł za media ( tego nie ma w umowie napisane)mam tylko 2 kubiki używać.mowilam.mu że mu dopłacę jak przekrocze wodę a on na to że nie trzeba on nie chce ale proszę nie przekraczać 2 kubików to jest chore bo nie chce dopłaty.ty jako wynajmujący co o tym myślisz bo dla mnie to nie jest normalne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kurka na maśle napisał:

Uzywaj wody tyle, ile potrzebujesz. Raz, drugi zobacz, jak ten czlowiek zareaguje. Pytaj, ile masz doplacic, i nie wdawaj sie w dyskusje - ucinaj na spokojnie, ze nie robisz nic wbrew temu, co macie podpisane w umowie. Jesli jego reakcje beda dla Ciebie zbyt stresujace, wtedy zacznij rozgladac sie za innym lokum - z wody korzysta sie kazdej doby na rozne sposoby, ciagle narzucanie ograniczen zje Ci zdrowie, nie warto sie na to godzic

Mówiłam że dopłacę za wodę bo używam więcej niż 2 kubiki.on że nie chce dopłaty tylko proszę nie przekraczać tej ilości! I jego argument że nam używać 2 kubiki " bo tu mieszkała para i tyle używali i on jak mieszkał z żoną też używali 2 dlatego ja według niego też mam tyle używać.u umowie mam tak 950 zł plus media gaz,woda,śmieci według licznika i mam to uregulować do 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, szywia napisał:
2 godziny temu, kurka na maśle napisał:

Uzywaj wody tyle, ile potrzebujesz. Raz, drugi zobacz, jak ten czlowiek zareaguje. Pytaj, ile masz doplacic, i nie wdawaj sie w dyskusje - ucinaj na spokojnie, ze nie robisz nic wbrew temu, co macie podpisane w umowie. Jesli jego reakcje beda dla Ciebie zbyt stresujace, wtedy zacznij rozgladac sie za innym lokum - z wody korzysta sie kazdej doby na rozne sposoby, ciagle narzucanie ograniczen zje Ci zdrowie, nie warto sie na to godzic

Mówiłam że dopłacę za wodę bo używam więcej niż 2 kubiki.on że nie chce dopłaty tylko proszę nie przekraczać tej ilości! I jego argument że nam używać 2 kubiki " bo tu mieszkała para i tyle używali i on jak mieszkał z żoną też używali 2 dlatego ja według niego też mam tyle używać.u umowie mam tak 950 zł plus media gaz,woda,śmieci według licznika i mam to uregulować do 10

A on chce bym dawała za media 150 zł gdzie to nawet w umowie nie jest zapisane i mam wody nie przekraczać to jest chore co on robi! Ciekawe czy zgodnie z prawem wątpię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KorpoSzynszyla napisał:

Jeśli nie chce mieć problemów z rachunkami to zaproponuj żeby wszystkie media przepisał na ciebie i wtedy ma problem z głowy bo ty używasz i ty płacisz a on bierze tylko za najem 

On bierze zaliczkę na rachunki i pewnie dlatego się tak piekli bo nie umie naliczyć ewentualnej nadwyżki . To akurat zgodne z prawem i nie musi być na umowie skoro macie zapis że rozliczanie się za media ale prawda jest taka że powinien przedstawiać do rozliczejia zużycie i rachunki źródłowe do wglądu a rozliczenie powinniscie wspólnie pokwitować , on że wyliczył i dostał a ty że dałaś 

Starsi ludzie pewnych rzeczy nie ogarniają a normalne zużycie wody dla jednej osoby to min.3,5-4m3 na miesiąc a nie 2m3apisane że bierze zaliczku

Mam w umowie że za media według liczników.nie potrzebne mu dałam ta zaliczkę.. to fakt ale nie może mi zabraniać używać wody bo on nie umie nadwyżki obliczyć .i nic mi nie pokazuje rachunki. Nie dawać mu zaliczki tylko według liczników? nie musi być w umowie że bierze zaliczki.zawsze wynajmowałam i było według liczników i tak płaciłam ile użyłam tyle płaciłam oo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, szywia napisał:

Mam w umowie że za media według liczników.nie potrzebne mu dałam ta zaliczkę.. to fakt ale nie może mi zabraniać używać wody bo on nie umie nadwyżki obliczyć .i nic mi nie pokazuje rachunki. Nie dawać mu zaliczki tylko według liczników? nie musi być w umowie że bierze zaliczki.zawsze wynajmowałam i było według liczników i tak płaciłam ile użyłam tyle płaciłam oo.

Już widzę że on mi rachunki na mnie przepiszę.juz nie wiem jak to załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet dam zaliczkę i jest nie dopłatą mam obowiązek dopłacić a on nie chcę.juz nie wiem.moim zdaniem nie ma prawa przychodzić i mówić ile mam wody uzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, KorpoSzynszyla napisał:

A dlaczego nie ? Wtedy będzie miał rachunki z głowy a wodociągi czy elektrociepłownia będzie ścigać ciebie za rozliczenia i nie będzie żadnych zaliczek i innych niż najem rozliczeń

On nie chce sam chce płacić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie było tak że dawała zaliczki jakieś tylko płaciłam według liczników ile użyłam pokazywali mi rachunki i według tego płaciłam.wedlug użycia mam wrażenie że nie umie naliczyć nadwyżki dlatego ogranicza.czego ja mam.na tym cierpieć bo on nie umie.to po co wynajmuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KorpoSzynszyla napisał:

Dam ci moją fakturę za wodę , chcesz mieć nad nią kontrolę ? 😄

Wolę nie hihi ile używasz wody na 1 osobę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

PTP 1 najemca zobowiązany jest płacić czynsz 950 zł do 10 każdego miesiąca pod spodem 2 dodatkowo najemca jest zobowiązany do zapłaty opłat mediów lokalu bezpośrednio dostawców mediów na podstawie dostarczonych rachunków i sobie pan wypełnił do 10 każdego miesiąca

Edytowano przez szywia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KorpoSzynszyla napisał:

Średnio 3,5 M3 na osobę na miesiąc 

Podobne ja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, nosacz_sundajski napisał:

Może nie myj się tydzień, spotkaj się z dziadkiem i wyjaśnij mu, że tak będziesz śmierdzieć między ludźmi, kiedy ograniczysz się do 2 kubików.

Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×