Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
szywia

Umowa okazjonalna najmu

Polecane posty

Gość

To było 6 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przed chwilą, agent of Asgard napisał:

Żebyś się tam mógł zameldować to wg prawa powyżej 25m2.

27m2 mi najbardziej pasowało jak kiedyś szukałem dla siebie, idealny układ, ogromny salon na 75-85".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Leżaczek napisał:

27m2 mi najbardziej pasowało jak kiedyś szukałem dla siebie, idealny układ, ogromny salon na 75-85".

Dla mnie 18-35m2, bo zameldowany mogę być gdzie indziej, najważniejsza jest cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taki układ mają 27m2 według mnie idealny tylko remont trzeba lepszy na tej ścianie tv a nie kafelki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Dla mnie 18-35m2, bo zameldowany mogę być gdzie indziej, najważniejsza jest cena.

Ja też u mamy tylko że ja lubię dużo miejsca taki klimat muzeum minimalizmu. Najważniejsze jest salon. Teraz drogo jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Leżaczek napisał:

1m2 kuchni

W takiej kuchni zmiescilaby Ci sie tylko lodowka i nie jestem pewna czy bys do niej otworzyl drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kulfon napisał:

W takiej kuchni zmiescilaby Ci sie tylko lodowka i nie jestem pewna czy bys do niej otworzyl drzwi.

No, ale wystarczą trzy szafki, pod jedną lodówka, na drugiej kuchenka i zlew. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, agent of Asgard napisał:

No, ale wystarczą trzy szafki, pod jedną lodówka, na drugiej kuchenka i zlew. 😉

No coś takiego, dwa indukcji, mini zlew pod spodem lodówka. Nie wiem ile to 1,5m2? Na trzy sztućce 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Leżaczek napisał:

No coś takiego, dwa indukcji, mini zlew pod spodem lodówka. Nie wiem ile to 1,5m2? Na trzy sztućce 😂

Musisz doliczyć powierzchnię, którą zajmujesz stojąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kulfon napisał:

Dokladnie tak.

Tu jest pośrednik nieruchomości pokazała mi te mieszkanie .o prowizji nic nie mówiła jak na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest wynajem przez pośrednika nieruchomości i teraz nie wiem czy nie będę musiała płacić jakieś prowizji jednorazowej albo do czynszu  za pośrednictwo tej pani?Mówiła tylko o opłacie u notariusza jak na razie.

Edytowano przez szywia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, agent of Asgard napisał:

Prowizja za wynajem jest w przypadku, o ile istnieje pośrednik, np. biuro nieruchomości. Pokryć może każdy, zależnie od ustaleń - wynajmujący, najemca lub obydwie strony. Nie rozumiem o jaki podatek Ci chodzi. Jeśli wszystko jest legalne, to wynajmujący rozlicza się z Urzędem Skarbowym.

Jest pośrednik nieruchomości pani mi pokazywała mieszanko  nic  nie mówiła o prowizji za pośrednictwo a jak już będzie to teraz nie wiem jak to jest.czy to jednorazowe? czy doliczone do czynszu?

Edytowano przez szywia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szywia napisał:

Jest pośrednik nieruchomości pani mi pokazywała mieszanko  nic  nie mówiła o prowizji za pośrednictwo a jak już będzie to teraz nie wiem jak to jest.czy to jednorazowe? czy doliczone do czynszu?

Zazwyczaj prowizja jest jednorazowa i wynosi czynsz najmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szywia napisał:

Jest pośrednik nieruchomości pani mi pokazywała mieszanko  nic  nie mówiła o prowizji za pośrednictwo a jak już będzie to teraz nie wiem jak to jest.czy to jednorazowe? czy doliczone do czynszu?

No to jej sie zapytaj o koszt i jakie sa oplaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, agent of Asgard napisał:

Musisz doliczyć powierzchnię, którą zajmujesz stojąc.

Tu masz jak byś się zdecydował na 9m2

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajne, ale tak szczerze preferuję mieszkania, w których nic nie muszę wyciągać ze ściany i wchodzić po drabinie. Widziałem podobne zresztą. Czasem urządzenie tego mieszkania to koszt, który gdybyś doliczył, miałbyś znośnie urządzone mieszkanie o normalnym metrażu. A skomplikowanych mebli sam nie zrobię.

Edytowano przez agent of Asgard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Nawet fajne, ale tak szczerze preferuję mieszkania, w których nic nie muszę wyciągać ze ściany i wchodzić po drabinie. Widziałem podobne zresztą. Czasem urządzenie tego mieszkania to koszt, który gdybyś doliczył, miałbyś znośnie urządzone mieszkanie o normalnym metrażu. A skomplikowanych mebli sam nie zrobię.

No wiem ogólnie 11m2 jest duże tylko trzeba by było ogarnąć jak najmniej na wc i kuchnie. Gdyby zrobić wc po japońsku albo kamperowo a kuchni wcale czyli blat rozkładany a lodówkę ukryć gdzieś w meblu w salonie... Dużo jest 11m2 na yt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Leżaczek napisał:

No wiem ogólnie 11m2 jest duże tylko trzeba by było ogarnąć jak najmniej na wc i kuchnie. Gdyby zrobić wc po japońsku albo kamperowo a kuchni wcale czyli blat rozkładany a lodówkę ukryć gdzieś w meblu w salonie... Dużo jest 11m2 na yt

Za 50k bym kupił, albo za te 90k w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, agent of Asgard napisał:

Za 50k bym kupił, albo za te 90k w Warszawie.

No właśnie jeszcze lounge fotel tv 75" i mi więcej nie trzeba. Łóżko do ściany 90cm składane. Jeszcze widziałem taki stolik kawowy co wychodzi na stół do jedzenia... Nie wiem ile mam kuchnie ale jakieś 2,5 na 3 ile mi dobrze w niej gdyby była salonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KorpoSzynszyla napisał:

Zgadzam się z Agentem , nie każdy chce mieć w mieszkaniu WC w zasięgu ręki i to dosłownie !

Leżak też raczej nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KorpoSzynszyla napisał:

Takie metraże podaje że nie ma innej opcji jak wkomponować porcelanę w taboret wschowany w szafie ....

Tak to jest. Ale sam jestem ciekaw rozwiązań. 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Leżak też raczej nie chce.

No gdyby się dało zrobić duży salon a minimum kuchni i łazienki to 11m2 ok trzeba być extrime minimalizm muszę sprawdzić ile ma moja kuchnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, agent of Asgard napisał:

Tak to jest. Ale sam jestem ciekaw rozwiązań. 🤔

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×