Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
szywia

Umowa okazjonalna najmu

Polecane posty

Sama dla siebie nie potrzebuję salonow, ale takie male przestrzenie to przesada, mozna sie nabawic klaustrofobii. Moglabym sie tak przemeczyc tylko przez jakis czas, np. podrozujac w kamperze albo przez rok oszczedzajac pieniadze, ale na dluzsza mete to meczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Kulfon napisał:

Sama dla siebie nie potrzebuję salonow, ale takie male przestrzenie to przesada, mozna sie nabawic klaustrofobii. Moglabym sie tak przemeczyc tylko przez jakis czas, np. podrozujac w kamperze albo przez rok oszczedzajac pieniadze, ale na dluzsza mete to meczarnia.

Ja bym wszystko poświęcił dla salonu żeby mieć taki efekt końcowy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Leżaczek napisał:

Ja bym wszystko poświęcił dla salonu żeby mieć taki efekt końcowy

 

Tzn jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co widzę na yt za duże te łazienki robią i kuchnie i jest bardzo ciasno w 11m2 przez to

8 minut temu, Leżaczek napisał:

Ja bym wszystko poświęcił dla salonu żeby mieć taki efekt końcowy 

Wejdzie mi sofa dywanik tv i stolik kawowy i ja mogę mieszkać na tej sofie spać pod tv trzymac ciuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Kulfon napisał:

Tzn jaki?

sofa dywanik tv stolik kawowy może jakaś lampa i fotel lubię jak jest dużo miejsca a ten efekt można uzyskać nawet na 3m2 na 3m2 czyli by zostało mi jeszcze 2m2 na łazienkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, KorpoSzynszyla napisał:

To ja już bym wolała kampera niż taka klitę 

W bloku bezpieczeństwo czynsz 100 i niczym się nie martwisz h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, agent of Asgard napisał:

Z tym „dużo miejsca” toś przesadził. 🤣

Chodzi mi że lubię jak jest pusto na środku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
58 minut temu, agent of Asgard napisał:

Tak to jest. Ale sam jestem ciekaw rozwiązań. 🤔

Takie łóżka są poziome i pionowe https://youtu.be/LDET2FXxdTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Kusza Myślivski napisał:

Lubię małe i przytulne przestrzenie. Jestem pod wrażeniem jak ludzie potrafią urządzić się na 35m2. I nie mówię tu o przestrzeni dla singli, czy par, a całych rodzin. Niestety, minimalizm dziś jest drogi. Nawet małe mieszkania są horrendalnie drogie. Jeśli kupować coś dla siebie, a nie pod inwestycję, to zdecydowanie lepiej rozglądać się za czymś powyżej 60m2. No i dużo też zależy od piętra. Jeśli jest winda, to parter jest najtańszy, jeśli bez windy, to najdroższy. To są takie różnice w cenach, że w jednym bloku, na różnych piętrach można kupić (dosłownie) mieszkanie około 42m2 za te same pieniądze co 62m2. Potem oczywiście odbija się to na różnicy w czynszu, ale przy obecnych realiach (głównie wspólnoty) nie są to różnice bardzo znaczące. 

Co do mieszkań w Stolicy, bo i o nich była tu mowa, to najlepsze są te na gruntach miasta, bez ksiąg wieczystych. Są zdecydowanie tańsze. 

Ja potrzebuje 2,5m na tv i długości 3m salon co mam robić na 60m2 teraz mam pokój 18m2 i 1,5m2 za długi zmarnowane miejsce. Także 3m2 długości i 2,5m szerokości gdyby wejście było na ścianie 3m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Nienawidzę takich łóżek, Leżak. Wolałbym mieć składany materac albo pod spodem szafę.

Najlepiej dobrą sofe rozkładana ja teraz tak śpię. Od lat nie składam już bo mi się nie chce. Dlatego to łóżko dałem bo pewnie bym na nim spał a grał na fotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Leżaczek napisał:

Najlepiej dobrą sofe rozkładana ja teraz tak śpię. Od lat nie składam już bo mi się nie chce. Dlatego to łóżko dałem bo pewnie bym na nim spał a grał na fotelu.

Z łóżkiem nie ma problemu, najgorsze jest urządzanie małej łazienki.

Edytowano przez agent of Asgard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kusza Myślivski napisał:

2,5m na TV? To jest dopiero zbytek. 

Ale nie będzie miał gdzie od niego odejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kusza Myślivski napisał:

Fajnym rozwiązaniem do małych łazienek, jest sama szyba prysznicowa i odpływ liniowy. To pozwala zaoszczędzić dużo miejsca, które niegdyś zajmowała kabina, albo brodzik. 

Tak, ale bardziej mnie martwi, jak zaoszczędzić miejsce na wc i pralkę z umywalką. Jeśli ktoś jest wysoki może mieć pralkę pod umywalką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kusza Myślivski napisał:

J.W. Sedes czasem jest niemal pod prysznicem, poza zasięgiem strumienia wody. Otwierane od góry pralki pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. No ale już nad pralką nici z zabudowy, ewentualnie wysoko wisząca szafka. 

To rozwiązanie japońskie, nie podoba mi się. 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, Kusza Myślivski napisał:

2,5m na TV? To jest dopiero zbytek. 

Ja większość czasu korzystam z tv konsola yt, gdybym nie miał biurka to laptopa jeszcze bym podłączył do niego i robił na nim portfel.

30 minut temu, agent of Asgard napisał:

Z łóżkiem nie ma problemu, najgorsze jest urządzanie małej łazienki.

Im mniejsza tym lepiej dla salonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Ale nie będzie miał gdzie od niego odejść.

No właśnie dlatego u mnie 11m2 jest ok ale z 🌟 gdyby było to pokój taki 2,5m2 na 3m2 i dało by się powiesić na krótszej ścianie tv i oddalić z oczami na 3m. Zazwyczaj te 11m2 są bardzo ciasne a długie i w długi mają okno albo drzwi co mi przeszkadza urządzić się wygodnie z ogromnym tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kusza Myślivski napisał:

Bez przesady, pod takim prysznicem nie ma stołu do ping-ponga i stojaka na parasole, ani sofy dla gości.

Mój kolega, który mieszkał kiedyś w mieszkaniu w kamienicy odziedziczonym po babce, gdzie hydraulika i kanalizacja była tylko częściowo zrobiona, chodził na kupę do sąsiadów. To też jest jakieś rozwiązanie. 😉 

Ale muszą się zmieścić dwie osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Kusza Myślivski napisał:

A to portfela nie można robić na telefonie? 

Na dobrym pewnie można jak się uprzeć i ufa ja lubię wygodę i bezpieczeństwo. Odpaliłbym tak na 85" w 4k bezprzewodowa mysz klawiatura... Jakoś nie mogę się przekonać do poważnych rzeczy na smartphone. Zwłaszcza że mój to wywala aplikacje resetuje odświeża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kusza Myślivski napisał:

Mnie teraz czeka dużo poważniejsze wyzwanie niż kupno mieszkania, muszę sprzedać mieszkanie. Zastanawiam się, czy pchać się w remont, odświeżyć i próbować wziąć więcej, czy lepiej nie. 

Odświeżyć tak, remontować nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Kusza Myślivski napisał:

Czyli jednak zamierzasz grać tam w ping-ponga? Niezgłębione są preferencje kafeteryjan.

Nie, zamierzam tam uprawiać sex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, agent of Asgard napisał:

Tak, ale bardziej mnie martwi, jak zaoszczędzić miejsce na wc i pralkę z umywalką. Jeśli ktoś jest wysoki może mieć pralkę pod umywalką. 

Przy urządaniu łazienek w mini mieszkaniach można stosować umywalki napralkowe i spłuczki ktore mają umywalkę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z mojego pokoju jak bym ciał m2 tobie mogę uciąć spokojnie 0,5m2 czyli juz mamy 0,5m2 x 4,5m2 czyli 16m2 i na końcu zrobić aneks i wc czyli idealne mieszkanie 16m2 gdzie zostanie mi salon 4m na 3m.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Kusza Myślivski napisał:

Nie znam się na tym, szczerze mówiąc, bo ja od dłuższego już czasu robię portfel poza domem. Tak jest higieniczniej. 

Rozumiem, że lubisz grać na dobrym sprzęcie, ale do inwestycji też potrzebujesz wysokiej rozdzielczości?

Raczej większego ekranu, zresztą laptop mi wystarczy to nie ma znaczenia bo można schować laptopa nawet pod łóżko biurko mi zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, agent of Asgard napisał:

Nie, zamierzam tam uprawiać sex.

To musisz mierzyć w 14-16m2 tam widziałem prysznic na dwie osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kusza Myślivski napisał:

Uwielbiam takie roszady, zwłaszcza wybieranie kontaktów. Robiłam to w tym roku ze trzy razy. I to bynajmniej nie dlatego, że zbywa mi kasy. Coś mnie nieuchronnie goni ku nowemu. Tak zrobię jak mówisz. 😉 

W jakim dokładnie jest stanie? Powiem co warto zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kusza Myślivski napisał:

To jakaś odmiana tenisa? Brzmi znajomo, ale pewności nie mam. Jeśli da się w to grać w pojedynkę, to potrzebne ci plus, minus 50cm na prysznic. 

Chodzi o wersję dla dwóch graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Leżaczek napisał:

Z mojego pokoju jak bym ciał m2 tobie mogę uciąć spokojnie 0,5m2 czyli juz mamy 0,5m2 x 4,5m2 czyli 16m2 i na końcu zrobić aneks i wc czyli idealne mieszkanie 16m2 gdzie zostanie mi salon 4m na 3m.

2m2 kuchnia 2m2 lazienka i 12m2 salon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×