Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Ewelinnaaa2000

Amylaza podwyższona w moczu co oznacza

Polecane posty

Witam proszę o odpowiedź 

W moich wynikach w moczu Amylaza jest podwyższona, wynosi 380 U/l (zakres 42-321) jednak w krwi jest w normie wynosi 39 U/l (zakres 25-125)

I moje pyt brzmi:  jeśli tylko w moczu  amylaza jest wyższa A w krwi jest w normie to może tu być jakas choroba?

Badania krwi zrobiłam z tego powodu że od jakiegoś czasu czuje coś dziwnego w brzuchu jakby mi się coś przemieszczalo i raz było tak że wyczułam ręką coś twardego po lewej stronie brzucha A po chwili już nie było tego czuć.. Nie wiem co to jest

Na obecną chwilę mam problemy z ubezpieczeniem i narazie nie pójdę do lekarza . Proszę jak ktoś się na tym zna to powiedzcie mi czy to coś poważnego czy raczej mam się nie martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, to tak tylko po jednym wyniku nie można powiedzieć czy Pani ma jakąś chorobę. Polecam jeszcze raz zrobić badanie moczu, jeżeli wyniki będą podobne, skontaktować się z lekarzem. 

 

Edytowano przez Mia25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amylaza odpowiada za rozkład skrobi oraz innych cukrów złożonych do cukrów prostych. Dzięki temu procesowi mogą one zostać wchłonięte z przewodu pokarmowego. Większość amylazy wydalana jest wraz z moczem przez nerki.

Głównym miejscem wytwarzania są gruczoły ślinowe oraz trzustka. Zbyt wysoki poziom amylazy w moczu może wskazywać na uszkodzenia narządów w których jest produkowana. Czasami też stany chorobowe niekoniecznie związane z tymi dwoma organami mogą wywoływać jej wzrost w moczu- np. procesy zapalne lub kamica. Zdarza się, że wysoka amylaza w moczu może też oznaczać problemy z wątrobą lub nerkami, natomiast w ciąży świadczyć może też o ciąży pozamacicznej.

Wynik badania powinnaś skonsultować ze swoim lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×