Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pawlox

Nie mogę od chyba tygodnia spać

Polecane posty

Zasypiam o 7 rano albo 6 (o 5 jeśli jest jasno) nie wiem czemu , całą noc siedzę na tablecie na kafeterii bo spać nie moge , dodatkowo jestem tchórzem bo boje się ciemności i przed spaniem  sprawdzam co jest pod łóżkiem ale w nocy i tak się boje , D: siedzę pod kocem i nie wychodzę aż do 6-7 rano , nawet pod kocem gdy się próbuję przekręcić z pleców na bok to się boje ze duch/zjawa/potwór mnie obserwuję , czasami wyglądam z pod koca i tak nic nie ma tam . Pomocy chce się wreszcie wyspać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2021 o 05:40, Pawlox napisał:

całą noc siedzę na tablecie na kafeterii bo spać nie moge

Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, aby spać normalnie, musisz wyrobić sobie rutynę i starać się kłaść codziennie o tej samej porze. Na kilka godzin przed nie wolno korzystać z telewizora, komputera, smartfonu - emitują światło niebieskie, które powoduje zaburzenia wydzielania melatoniny, czyli hormonu ułatwiającego zaśnięcie oraz regenerację. Jeśli możesz, postaraj się zmęczyć każdego popołudnia lub wieczora jakąś aktywnością fizyczną, aby łatwiej było Ci potem zasnąć (intensywna aktywność powinna kończyć się najpóźniej 3 godziny przed pójściem spać). Na wszelki wypadek przygotuj sobie obok łóżka coś do czytania (w wersji papierowej - książkę, czasopismo). Mogą przydać się także zatyczki do uszu oraz opaska na oczy.

Daj sobie czas, nie denerwuj się. Zasypianie najczęściej trwa 10 do 20 minut - gdy zaobserwujesz, że zbliżasz się do tego zakresu, będziesz już na dobrej drodze. Powodzenia.

Edytowano przez kurka na maśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odłóż tableta dwie godziny przed sen i na pewno zaśniesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×