Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Otóż kwestia wygląda następująca, obroniłem licencjat na studiach historycznych (specjalizacja archiwistyka) i mam w papierach wykształcenie wyższe, magisterki nie udało mi się obronić z pewnych, w zasadzie niezależnych ode mnie względów, mimo, że się bardzo starałem. Kocham historie, umiem ją na pamięć, to moje hobby. Chciałbym ja przekazywać dzieciakom. To po prostu moja pasja. Jak mogę z tego wybrnăć i co mogę zrobić by móc uczyć w szkole? Czy studia pedagogiczne wystarczą,? Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.06.2021 o 23:44, Pati898 napisał:

Otóż kwestia wygląda następująca, obroniłem licencjat na studiach historycznych (specjalizacja archiwistyka) i mam w papierach wykształcenie wyższe, magisterki nie udało mi się obronić z pewnych, w zasadzie niezależnych ode mnie względów, mimo, że się bardzo starałem. Kocham historie, umiem ją na pamięć, to moje hobby. Chciałbym ja przekazywać dzieciakom. To po prostu moja pasja. Jak mogę z tego wybrnăć i co mogę zrobić by móc uczyć w szkole? Czy studia pedagogiczne wystarczą,? Proszę o radę

Jeśli temat nadal aktualny, to powiem tak: sama skończyłam historię (w całości w sumie, ale co mi to dało,,,). Zawsze chciałam uczyć, ale weszłam do szkoły (po 8 latach odkąd skończyłam studia) i bardzo się rozczarowałam. Uczeń był zawsze na dalekim miejscu względem papierologii. A ja chciałam uczyć. Uczniowie mnie uwielbiali, płakali, jak odchodziłam. Ja też, ale wybrałam racjonalne podejście: nie da rady żyć tak, ze Ty dajesz z siebie wszsytko a potem widzisz tak słaby pieniądz na koncie, jakby Ci splunęli w twarz. Oczywiście nie uczniowie, ale generlanie "system". 

Ale do brzegu. Kochana, nei odpuszczaj dzieciaków, tylko idź w korki. Co prawda z historii ich nie będzie wiele, sama wiem po sobie. I nie ma szans bez pedagogiki. Niestety sama nie wystarczy: musisz mieć dydaktykę historii. Poza tym nie jestem pewna czy  licencjat wystarczy do SP, kiedyś starczał do gimnazjum, potem to znieśli i trzeba było mieć mgr - tutaj nie ejstem pewna, czy w ogóle techniczno-prawnie jest szansa. Ale polecam przypatrzeć się językowi. Na jakim poziomie jesteś z angielskiego? (mozesz sobie zrobić placement test - tego jest masa online, ale zrób koniecznie kilka) i ucz. Jeśli myślisz, ze zajmie Ci to masę czasu, to tutaj w sumie mogłabym pomóc. Jestem na etapie prac nad programem przygotowującym od zera do korepetytora premium - kompendium wiedzy jak uczyć, skąd materiały, co robić, a czego nie, jak powinna wyglądać lekcja, co uczeń musi umieć, ceny, działąlnosć gospodarcza i wieeeele innych. Daj znać na priv lub tutaj 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.06.2021 o 23:44, Pati898 napisał:

Otóż kwestia wygląda następująca, obroniłem licencjat na studiach historycznych (specjalizacja archiwistyka) i mam w papierach wykształcenie wyższe, magisterki nie udało mi się obronić z pewnych, w zasadzie niezależnych ode mnie względów, mimo, że się bardzo starałem. Kocham historie, umiem ją na pamięć, to moje hobby. Chciałbym ja przekazywać dzieciakom. To po prostu moja pasja. Jak mogę z tego wybrnăć i co mogę zrobić by móc uczyć w szkole? Czy studia pedagogiczne wystarczą,? Proszę o radę

Ja bym jednak spróbowała obronić magistra. Jeżeli masz przygotowanie pedagogiczne na poziomie licencjatu to możesz uczyć w podstawówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mając mgr więcej zarobisz. Możesz zrobić mgr niekoniecznie z historii. Może być dowolny kierunek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×