Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ona36l

Cesarka na życzenie czy poród naturalny ze znieczuleniem?

Polecane posty

Hej. Mam pytanie najlepiej do Pań, które rodziły i poprzez cc i naturalnie ale tylko i wyłącznie przy znieczuleniu. Chciałabym usłyszeć opinię właśnie tych Pań i różnice w odczuwaniu. Byłam przekonana do porodu poprzez cesarskie cięcie, natomiast mam opcje rodzic naturalnie przy znieczuleniu zewnatrzoponowym i do tego namawia mnie położna, mówi że po cc kobiety leczą się latami, że często brzuchy już nie wracają do swojej formy, że zrosty na macicy, edometria są powszechne, a wypadanie narządów nie jest tylko po wysiłku siłami natury bo tego się obawiam po naturalnym. Czy tak naprawdę jest? Jak wygląda to znieczulenie przy naturalnym porodzie ? Odczuwa się ból? Czy znieczulenie otrzymuje się na początku dolegliwości skurczowych?  Czy dopiero podają w późniejszej fazie porodu? To jest dla mnie ważne, bo jeśli mam odczuwać duży ból, a znieczulenie podawane jest na końcu to ja dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy poród zakończył się cc u mnie. Teraz jestem w ciąży drugiej i bede próbowała urodzic sn. Nie bylam w stanie zająć sie dzieckiem, w noc po operacji jak wstalam przewinac dziecko to polało sie ze mnie tyle krwi, że nie mialam pojecia, co zrobic. Krwawienie po porodzie przeciagalo sie do 4 miesięcy! I to nie bylo plamienie, a krwawienie jak przy miesiaczce. Leki hormonalne nie działały. Endometrium nie chciało sie wytworzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zzo jest podawane bodajże między 4 a 8cm. Czas do takiego rozwarcia, które pozwala.na podanie znieczulenia tez jest indywidualny. U mnie to było 9 godzin bardzo bolesnych  skurczy.  Bylam wykończona. Potem urodziłam w 1,5 H. Trudny był też sam moment wkłucia. Bo między skurczami.mialam tylko minutę przerwy i cały proces odbywał się na nich. Starałam się nie poruszyć, do tego trzymaly mnie 3 pielęgniarki. Źle wspominam ten porod. Ale przede wszystkim dlatego,  ze trafiłam na słaby personel i sama byłam ciężko przestraszona i zdezorientowana. Dodatkowo każą ci przec, a Ty tego nie czujesz. U mnie skończyło się wyciskanie dziecka, co spowodowało konsekwencje zdrowotne u syna i u mnie. Jeśli zdecydujesz się na naturalny poród, to zadbaj o przyjazną położną,  doule ,  kogoś, kto zna się na rzeczy i pomoże.  U mnie był.maz, ale chyba jeszcze bardziej zdezorientowany ode mnie. Plus jest taki, ze dość szybko dochodzisz do siebie i od razu masz dziecko.

Cc przy trzeciej ciąży to było dla mnie  bardzo trudne. Ból okropny, nie mozesz przewrócić się na bok, nie masz przy sobie dziecka, bo nie jesteś w stanie się nim zająć. A " wstałam po cesarce" oznacza ustanie kilka sekund na nogach. Oczywiście z kazdą kolejną godziną jest lepiej, nie mialam tez żadnych powikłań, jednak ból i brak dziecka przy sobie przez prawie dobę źle wspominam. Wychodząc do domu w 4 dobie jeszcze nie moglam się wyprostowac.

Byc może teraz  Ci namieszam. Ale najlepiej wspominam drugi poród, na gazie rozweselającym. Zaproponowano mi zzo , ale zdecydowałam się przynajmniej spróbować bez. Bylam spokojna, w dobrym humorze, poród poszedł bardzo sprawnie ( 3h Od pierwszych skurczy). Wszystko bylo planowo i pod kontrolą. Mialam tez szczęście, ze trafiłam na świetną położną, które nie zostawiła mnie ani na chwilę. Mezowi udało się dojechac na sam koniec.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2,5 roku po cc. Do teraz odczuwam skutki. Mam zrosty, bóle brzucha, przez wiele miesięcy miałam problemy jelitowe. Dochodziłam do siebie tez dlugo i ból był niesamowity. Połóg tez trwal bardzo długo, już nie pamiętam dokładnie ile, ale 2 razy konsultowałam z lekarzem, bo nie mijało. Do tego dziecko miało problemy z napieciem miesniowym i zaburzenia SI. U mnie tak, u kogoś inaczej, ale jednak to jest operacja. Siłami natury ze znieczuleniem bym polecała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×