Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Klaudiaoooo4

Żmijowisko w pracy

Polecane posty

Sama nie wiem od czego zacząć, ale jakos zacznę bo już tak ciężko mi na sercu, ze inaczej się uduszę. 
 

pracuje w Uk w ogromnej firmie od ponad 5 lat, na dziale z kobietami, robicie w pracy to co ja. Ze względu na charakter pracy jestem zmuszona pracować z nimi przy jednym stanowisku. od ok. 1,5 roku za  każdym razem gdy wychodzę na przerwę i z niej wracam padają w moja stronę teksty typu: już wróciłaś? Tak dobrze nam się gadało tak zleciało itp… jestem święcie przekonana ze mnie obgaduja. Jest mi przykro, jestem osobą miłą, bezkonfliktową, z sercem an dłoni i ciężko znoszę jakiekolwiek fałszywe przytyki. Na dodatek zauważyłam ze jeśli którakolwiek z nich jest nieobecna w pracy to obgaduja ze sobą te nieobecna. Co zrobić? Jak się zachowywać? Codziennie rozmawiamy miedzy sobą, o zyciu osobistym, planach itp. ale potem szybko żałuje ze coś im powiedziałam, bo gdy tylko nadarzy się sytuacja daja mi jasno do zrozumienia, ze nie liczą sie z moja osoba. Co zrobić zeby tak się tym nie przejmować? Jak nabrać „grubej skory”? Jak pogodzić się ze ludzie mnie obgaduja? Codziennie w czasie wolnym rozmyślam co robie nie tak, gdy jestem w pracy boje sie czasami odezwać lub normalnie oddech zlapac zeby komuś nie zajść za skore 😞 nie rozmawiam z szefem zeby nie osadzały mnie o lizustwo, nie ubieram sie lekko nawet w upał, zeby nie powiedziały ze jestem wulgarna, jestem osoba czysta, wykształcona, z normalnej rodziny. Takie coś dopiero spotkało mie w UK ze strony Polek, w szkole, czy an studiach. Ie miałam takich problemow. Czy powinnam im zwrócić uwagę za jakieś teksty, nawet nie wiem jak to wyrazić ze to jest dla mnie przykre 😞

wiem, ze powiecie zmien prace, nie chce, gdyż starałam sie o kontakt w tej firmie tyle lat i go dostałam, odkładam od ponad 4 lat pieniądze na dom z mężem i może za 1,5 roku uda nam sie osiągnąć ten cel j wrócić do kraju. 
 

Co byście zrobili na moim miejscu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu się nie przejmuj. To normalne, tym bardziej w UK że Polak drugiemu Polakowi nóż w plecy wbije. 

Mam koleżankę, kiedyś myślałam że przyjaciółkę która na każdym kroku starała się skłócić mnie z partnerem, mówiła kłamstwa na jego temat, jemu mówiła coś innego niż mi, za każdym razem gdy powiedziałam jej o jakiś planach czy coś ona to krytykowała. TYM BARDZIEJ jest to popularne u kobiet ponieważ one po prostu rywalizują. 

Nie da się tak z dnia na dzień zmienić. Niestety. Jednak jedyne co ci pozostaje to wpuścić jednym uchem a wypuścić drugim.

 

Jeśli mogę się zapytać to gdzie w UK mieszkacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×