Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
inserofhappi

Motory - czyli co nWas napędza?

Polecane posty

Założyłem ten temat odnośnie pytań, w które zachodzę w kwestii budowania stałejj relacji. Nie jestem poligamistą ale możecie przedstawić to różneych punktów widzenia, liczę na Waszą kreatywność. Ja osobiście utknąłem, tam, gdzie determinację buduje chciwość której chcemy unniknąć aby nabrać pewności, że cel do którego dążymy  jest tym czego pragniemy.

np. dziecko chce lizaka a my chcemy jak najlepiej dla niego i tłumaczymy mu że  sam lizak nie jest zły i może chce coś lepszego a dziecko jednak woli lizaka po czym go dostaje . Wiem , że sytuacja z lizakiem  to nie do końca to o co mi chodziło ale najlepiej obrazuje to co chcę powiedzieć Chodzi o to na którym etapie rozwoju zacząć się martwić, że jego potrzeby i podejmowane przez niego decyzje odbiegają od normy? Wszyscy wyobrazili sobie, że dziecko ma 3 albo 6 latek ale za jakiś czas to będzie dorosła osoba, którą pozostawi się przed dojrzałym wyborem być albo nie być.

Wychowanie determinuje przyszłe możliwości dziecka (to rozumiem), ale co jeżeli na nasze wychowanie wpływ wywiera chciwość? Jak się wtedy czujecie? 

Weżcie pod uwagę dwie rzeczy, po pierwsze: obraz gdy „jestem chciwy” ia po drugie: : „dlaczego ty jesteś chciwy” zwłaszcza, że jako dzieci chciwi nie jesteśmy tylko brakuje nam logiki, ale jako dorośli sytuacja robi się po prostu skomplikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×