Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Czy jest ktoś na grupie co pomoze mi  zinterpretować wyniki z krzywej cukrowej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

98/169/149 z krwi

Ponadto mam jeszcze wynik z moczu 

Glukoza w moczu 77,94 😱 . Gdzie poprzednie badanie moczu na początku ciąży miałam nie obecne.

I nie wiem czy to jakos błąd czy powtórzyć jutro wyniki tylko z moczu czy wczstkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, malwina334 napisał:

Jakie masz te wyniki? 92/180/153 chyba takie normy obowiązują w Polsce w tej chwili 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
53 minuty temu, anda9 napisał:

98/169/149 z krwi

Ponadto mam jeszcze wynik z moczu 

Glukoza w moczu 77,94 😱 . Gdzie poprzednie badanie moczu na początku ciąży miałam nie obecne.

I nie wiem czy to jakos błąd czy powtórzyć jutro wyniki tylko z moczu czy wczstkie .

Nie możesz powtarzać krzywej cukrzycowej bo to badanie wykonywane ze skierowaniem i nie zaleca się powtarzania go bo obciąża nerki dziecka. Zresztą po co chcesz je powtarzać?  Wyszło ci, że masz cukrzycę ciążowa, nawet jeśli jeden parametr (na czczo, po 1 h, 2h) jest przekroczony to jest to cukrzyca. Teraz musisz iść z wynikami do lekarza, on skieruje cię do poradni diabetologicznej lub sam wytłumaczy jak mierzyć sobie cukier i będziesz musiała kilka razy dziennie sprawdzać cukier glukometrem. Czasem trzeba zacząć brać insulinę, a czasem sama dieta wystarczy jeśli cukier będzie w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Urbanlegend napisał:

Nie możesz powtarzać krzywej cukrzycowej bo to badanie wykonywane ze skierowaniem i nie zaleca się powtarzania go bo obciąża nerki dziecka. Zresztą po co chcesz je powtarzać?  Wyszło ci, że masz cukrzycę ciążowa, nawet jeśli jeden parametr (na czczo, po 1 h, 2h) jest przekroczony to jest to cukrzyca. Teraz musisz iść z wynikami do lekarza, on skieruje cię do poradni diabetologicznej lub sam wytłumaczy jak mierzyć sobie cukier i będziesz musiała kilka razy dziennie sprawdzać cukier glukometrem. Czasem trzeba zacząć brać insulinę, a czasem sama dieta wystarczy jeśli cukier będzie w normie.

Skontakowalam się z lekarzem prowadzącym w czwartek dostane skierowanie. Ehh.. dzięki za informację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
1 godzinę temu, anda9 napisał:

Skontakowalam się z lekarzem prowadzącym w czwartek dostane skierowanie. Ehh.. dzięki za informację. 

No to do czwartku postaraj się nie jeść słodyczy i unikać cukrow. Unikaj też owoców w dużych ilościach - jedz je max 2 razy dziennie w porcjach po 100 g i najlepiej razem z jogurtem naturalnym. Jedz dużo warzyw, najlepiej na surowo, kasz, kup sobie chleb dla diabetyków i jedz mniejsze porcje ale co 2-3 godziny. Co ważne jedz ostatni posiłek późno, najpóźniej godzine przed snem - może to być np pół serka wiejskiego z kilkoma pomidorkami koktajlowymi albo 1/4 papryki, albo mała kanapka z chuda wędlina z indyka i ogórkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend

No i nie stresuj się, dużo kobiet ma teraz diagnozowana cukrzycę ciążowa. Najczęściej wystarczy dieta i samokontrola, zobaczysz że będziesz się dużo lepiej czuła jak będziesz miała specjalna diete pod siebie, a sezon jest taki że świeże warzywa to aktualnie złoto i masz duży wybór 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend

A, jeszcze glukometr dostaniesz za darmo w poradni więc nic nie kupuj na własną rękę przed czwartkiem

Edytowano przez Urbanlegend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Urbanlegend napisał:
10 godzin temu, Urbanlegend napisał:

A, jeszcze glukometr dostaniesz za darmo w poradni więc nic nie kupuj na własną rękę przed czwartkiem

W 1 ciąży tez miałam to samo i mierzyłam cukier 2 tyg a potem powtarzałam krzywa jeszcze raz i wyszla dobrze. Dziękuję za rade w sprawie żywienia.  Bede szukać w necie ci moge i w jakich ilościach.  Mam nadzieję ze szybko dostane się do diabetologa . Bo w 1 ciąży miałam z tym problem i musiałam się prosić o szybką wizytę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×