Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
asdfasdfsaf

Samotność na pewnym etapie życia

Polecane posty

Mam 19 lat i zawsze miałem dużo znajomych, miałem też przyjaciół i ogólnie byłem osobą dosyć otwartą i z poczuciem humoru, ale wszystko się zmieniło po skończeniu gimnazjum, kiedy trzeba było się rozstać ze starą klasą i wejść (przynajmniej dla mnie) w całkiem nowy świat, czyli do technikum, gdzie się nie zna nikogo, nie wiem czemu, ale tak mnie to przeraziło, że będę w całkowicie innym otoczeniu, że w klasie gadam tylko może z dwiema osobami i jestem taki totalnie odizolowany, (wcześniej takich osób odizolowanych nie rozumiałem, że przecież jak to można nie mieć znajomych w klasie) i to jeszcze ten kontakt ogranicza się tylko i wyłącznie w czasie szkoły, a poza szkołą jedyne co robię to siedzę przed kompem i nigdzie nie wychodzę, bo nie mam z kim i jestem wręcz zmuszony do siedzenia przed komputerem, bo nie mam po prostu co robić. Mam paru znajomych z którymi się spotkam może raz na miesiąc, ale oni poza mną już mają swoich "głównych" znajomych, których poznali jeszcze w czasach szkolnych, a ja po gimnazjum z nikim nie utrzymuję już kontaktu z resztą tak jak każdy z klasy gimnazjalnej, tylko z tą różnicą, że oni poznali nowych znajomych w szkole średniej, a ja nie. Miał ktoś tak, lub ma podobnie i czy się to zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieni ci się jak poznasz dziewczynę. Rozpaczasz bo póki co żadna się nie zainteresowała i stąd te dylematy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.08.2021 o 17:42, anonimkanimka20 napisał:

Samo z siebie to się nie odmieni. Spróbuj znaleźć jakieś dojście do większej grupy znajomych - np. spróbuj się wkręcić na jakieś spotkanie dzięki osobie, z którą masz lepszy kontakt w klasie. A może sam wyjdź z inicjatywą zorganizowania czegoś? Typu ognisko na działce, krótki wyjazd, wyjście do kina? Pomóc może też zapisanie się na jakieś zajęcia dodatkowe - wśród osób o podobnych zainteresowaniach może być łatwiej szukać znajomych. Bardzo Ci współczuję takiej sytuacji, bo pandemia to odizolowanie potęguje.  

Niejednokrotnie wychodziłem z wieloma inicjatywami, lecz nikt nigdy "nie ma czasu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2021 o 13:57, olgaklobczyk napisał:

Może poszukaj jakiś nowych zainteresowań? Wyjdź z domu, poznaj nowych ludzi... 

Ciężko na wsi znaleźć nowe zainteresowania, bo tutaj zainteresowania większości ludzi to byle by się najeb*ć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2021 o 07:08, anonimkanimka20 napisał:

 

Jakich rad oczekujesz? Bo wszystkie odrzucasz, podając wymówki. Czego się spodziewasz po tym wątku? Chciałeś się tylko wygadać?

W jaki sposób wymówką jest to, że ktoś mi odpowiada "nie mam czasu", lub "nie chcę mi się"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2021 o 00:46, asdfasdfsaf napisał:

Ciężko na wsi znaleźć nowe zainteresowania, bo tutaj zainteresowania większości ludzi to byle by się najeb*ć.

Fajny z Ciebie chłopak i takich właśnie znajomych to Ty nie potrzebujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×