Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MłodaMama

2 letnia córka bije się po głowie

Polecane posty

Przychodzę z dość dziwnym problemem. Podobno jest to często spotykane, ale już sama nie wiem. 

Moja córka w niedzielę skończyła 2 latka. Od jakiegoś czasu, około gdy skończyła półtora roku zaczęła bić się po głowie. Otwarta dłonią bije się po czubku głowy lub po czole i mówi przy tym ałaałaała. 

Czytałam o tym w necie ale wszystko jest bardziej przypadkami gdy dziecko się denerwuje, coś mu się nie podoba itd, bo nie umie sobie poradzić z emocjami. 

Córka za to często zaczyna się bić po głowie gdy jeden z nas (tata lub ja) krzykniemy NIE albo mówimy jej że czegoś nie wolno. Wtedy się uśmiecha i zaczyna się bić. Albo po prostu w biały dzień po prostu stanie przede mną i zaczyna się bić z uśmiechem na twarzy. 

Na początku reagowałam, mówiłam że Lili cacy, że nie wolno, ale teraz partner powiedział żebym po prostu nie reagowała bo może to po prostu jej sposób na zwrócenie na siebie uwagi.

PS:. Od razu wam napiszę że nigdy nie uderzyłam dziecka, ani ja ani partner i nikt z nas się nie bije XD więc raczej nie miała skąd tego się nauczyć i tak poświęcamy jej wystarczająco dużo czasu, więc to że zwróceniem uwagi to chyba błędny trop.

Czy która z was tak miała ze swoim dzieciakiem? Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój synek potrafił się sam bić po główce, jednak były to tylko epizody i już mu przeszło. Słyszałam od znajomych rodziców, że u nich też zdarzały się takie incydenty i dzieci były się po główkach. Może chodzi o zwrócenie uwagi na siebie w danej chwili, niezależnie od tego ile swojego czasu poświęcacie córeczce.

Powinno samo przejść. Jeżeli będzie się powtarzać to porozmawiaj o tym z pediatra.

Jezeli mała robi to z uśmiechem na twarzy to raczej nie wskazuje na jakiś problem. Dzieciaki tak czasem maja. 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o autyzmie dzieciecym,bicie po glowie jest bardzo charakterystyczna cecha,chociaz nie jedyna. Jednak z czasem moga pojawic sie inne oznaki. Warto byc czujnym.

Zadzwon do PPP niech zrobia Malutkiej badania psychologiczne. Nawet jezeli nie wykryja nic to warto,bo gdyby przypadkiem to wczesna terapia czynu cuda, a moze to bicie sie po glowie to zaburzenia SI i dziecko nie umie sobie z tym poradzic.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×