Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Rukia20

Moje dziecko ma być Faustem. Czy wybór imienia jest rozsądny?

Polecane posty

Jest taka sytuacja. We wrześniu przyjdzie na świat moje pierwsze dziecko. Okazało się z badań, że będzie to chłopiec. Więc w związku z tym mój mąż zasugerował nadać dziecku jakieś oryginalne, nietuzinkowe imię. Najbardziej podobało nam się Faust. Z tego, co kojarzę to imię zostało użyte w książce Goethego, nosił to imię główny bohater, doktor niemiecki, który zawarł pakt z Mefistotelesem. Sama nie wiem, czy ksiądz pozwoli na chrzest. Co jeśli to imię sprowadzi na mojego syna nieszczęścia, podobnie jak ta postać zawrze pakt z diabłem, albo wśród kolegów będzie wyśmiany? Ale bardzo mi się to imię podoba i brzmi interesująco, no bo ja bym chętnie chciała poznać jakiegoś Fausta. Moja koleżanka uważa, iż to jest staroświeckie imię i mam zamienić mu na np. Piotr. Ale podobnie jak mąż uważam, że tych wszystkich Kub, Piotrusiów, Maciusiów, Karolów jest natłok, powinnam jakoś mojego syna wyróżnić wśród innych. Jak uważacie? Czy mam nadać mu na imię Faust czy jakoś inaczej? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładasz kolejny raz ten sam temat? Jak dla mnie możesz nazwać syna nawet Mefistofeles. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Annn2020 napisał:

Po co zakładasz kolejny raz ten sam temat? Jak dla mnie możesz nazwać syna nawet Mefistofeles. 

No dlatego, że dostałam za mało komentarzy, wskazówek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
2 godziny temu, Rukia20 napisał:

No dlatego, że dostałam za mało komentarzy, wskazówek itp.

Ale szczerze to nikogo nie obchodzi za bardzo jak nazwiesz dziecko dlatego nikt nie komentuje. Możesz go nazwać i Faust. Serio potrzebujesz obcych ludzi żeby podjąć jedna decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Urbanlegend napisał:

Ale szczerze to nikogo nie obchodzi za bardzo jak nazwiesz dziecko dlatego nikt nie komentuje. Możesz go nazwać i Faust. Serio potrzebujesz obcych ludzi żeby podjąć jedna decyzję?

A co? Boję się, że zgotuję przez to synu piekło. Im więcej wskazówek, tym lepiej I guess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rukia20 napisał:

A co? Boję się, że zgotuję przez to synu piekło. Im więcej wskazówek, tym lepiej I guess

No i dobrze, ze sie boisz, bo i tak napewno bedzie.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urbanlegend
1 minutę temu, Rukia20 napisał:

A co? Boję się, że zgotuję przez to synu piekło. Im więcej wskazówek, tym lepiej I guess

Podejście, że trzeba wyróżnić czymś dziecko, najlepiej dziwnym imieniem, mnie osobiscie bawi. Największe patusy których znam ponazywali swoje dzieci dziwnie np Serafin albo sławetny Brajan. No ale co komu do tego, widocznie taka mentalność, że się chce człowiek wyróżniać dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rukia20 napisał:

A co? Boję się, że zgotuję przez to synu piekło. Im więcej wskazówek, tym lepiej I guess

Nie synu tylko synowi. Coś za często nawiązujesz do tego piekła. Lubię wątki dotyczące imion chętnie poczytam opinie innych albo jakieś propozycje bo sama niedługo stanę przed wyborem imienia. Jednak nie widzę sensu pytać ciągle o to samo. Imie Faust mi się nie podoba, wolałabym już propozycje twojej koleżanki czyli Piotr. Tak czy inaczej to twoje dziecko i nazwij je jak ci się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Annn2020 napisał:

Nie synu tylko synowi. Coś za często nawiązujesz do tego piekła. Lubię wątki dotyczące imion chętnie poczytam opinie innych albo jakieś propozycje bo sama niedługo stanę przed wyborem imienia. Jednak nie widzę sensu pytać ciągle o to samo. Imie Faust mi się nie podoba, wolałabym już propozycje twojej koleżanki czyli Piotr. Tak czy inaczej to twoje dziecko i nazwij je jak ci się podoba

Pisałam w pośpiechu i nie zauważyłam błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rukia20 napisał:

A co? Boję się, że zgotuję przez to synu piekło. Im więcej wskazówek, tym lepiej I guess

skoro wiesz z czym się to wiążę to nie lepiej wybrac jakieś inne imię? Jak widać sama nie jesteś do niego przekonana skoro ciągle masz tak wielkie wątpliwości. Mi osobiście to imię się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imię może i ładne ale w szkole będzie mieć przesrane. Jak tak ci się podoba to daj faust na drugie . Ja rozumiem ze ma być wyjątkowo ale przemysł to - to imię będzie nieustającym pośmiewiskiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×