Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Niebieskiona

Jak wychowujecie dzieci?

Polecane posty

Tak jak w temacie.  Czasami to brak mu cierpliwości  bo jak można mieć  anielski spokój  kiedy codziennie powtarzam  codziennie dziecko drze się  zero respektu ani szacunku. Jakie  kary zadajecie dzieciom? Jak je wychowujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczę,mowie,powtarzam i staram się pamiętać że kiedyś też byłam dzieckiem. Jeśli dziecko jest nieznośne to prawdopodobnie potrzebuje uwagi i dać ujscie energii. U nas raczej kar nie ma, jedynie zakaz komputera kiedy starszy przegnie. Czasem podniosę głos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też to samo robię a ona mi pyskuje albo szarpie  itd siostrę  10 miesięczna . Zadaje kary bo ona mi normalnie  nie odpowiada  tylko  drze czasem czymś rzuci. Przeciez ja nigdy bezstesowo nie wychowywalam. Nie wiem co się z nią dzieje.  Zamiast zawolac mama pomoz tam w czyms to drze sie piszczy a jak przyjde to mówi że mnie nie chce bo za długo schodzilsm na dół do niej i się wydziera. No wtedy  ja daje na schody karne.  To wtedy dostaje szalu. Chciałam to opisać bo nie wiem czy to normalne czy też tak macie? Ja zawsze swoje dzieci wychowywalam  normalnie dyscyplina zawsze była.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Incelariusz napisał:

Cóż, temat jest bardzo rozległy. Najważniejsze, żeby wychowywać dzieci zgodnie z przykazaniami boskimi i nauczaniem Chrystusa. Religia jest najważniejszą rzeczą w życiu i trzeba to mówić dzieciom od najmłodszych lat. Polecam ci przeczytanie paru książek na temat wychowania:

-Religijne wychowanie dzieci, Mieczysław Guzewicz

-Katolicki dom Zachować wiarę w rodzinie, Leszek Smoliński

-Poradnik rodziny katolickiej, ks. George A. Kelly

Są też oczywiście inne książki, ale na początek te powinny ci wystarczyć. Miłej lektury:)

Ale ty tak na serio? A skad wiesz czy jestem religijna i dlaczego mi wpychasz akurat ta religię  mieszkam w kraju  w ktorym jest wiele religii jestem tolerancyjna ale troche rozszerzenia  kapek  na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle, ze ona potrzebuje twojej uwagi i czulosci. Podejrzewam, ze skupilas sie na mlodszej i starsza tak manifestuje swoje niezadowolenie. Zabierz starsza gdzies, idzcie tylko we dwie do kina, na basen czy poprostu na lody i dlugi spacer. Poprzytulaj, powiedz ze jest wazna, okaz miliosc, a nie tylko darcie sie i kary. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lolka1975 napisał:

Tez mysle, ze ona potrzebuje twojej uwagi i czulosci. Podejrzewam, ze skupilas sie na mlodszej i starsza tak manifestuje swoje niezadowolenie. Zabierz starsza gdzies, idzcie tylko we dwie do kina, na basen czy poprostu na lody i dlugi spacer. Poprzytulaj, powiedz ze jest wazna, okaz miliosc, a nie tylko darcie sie i kary. 

Tak spróbuje.  Może masz rację.  Zostawie mała  tacie i wyjdziemy gdzieś we dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Incelariusz napisał:

Na jak najbardziej serio.

Nie wiem, czy jesteś religijna, ale wiem, że powinnaś być. Wpycham ci akurat tę religię, bo to jedyna prawdziwa religia.

 

Prawdziwa religia jest tylko jedna.

Może po prostu przeczytaj te trzy książki i wtedy sama zdecyduj.

A skąd  wiesz że akurat  twoja religia to ta prawdziwa a reszta ludzi na świecie  wierzy w ta złą? Powiem ci że wychowywalam się w bardzo religijnej rodzinie i sama byłam bardzo religijna odkad  się otworzylam na innych ludzi bo myślałam tak samo jak ty, dokładnie.  Dopóki jesteś dobrym człowiekiem  i czynisz dobro nie potrzebujesz żadnej religii.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×