Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kealia

Preejakulat a ciąża

Polecane posty

Cześć. Otóż przychodzę z dosyć typowym problemem wczesno współżyjących osób. Mianowicie mam prawie 20 lat i od kilku miesięcy współżyję w chłopakiem. Do tej pory ZAWSZE używaliśmy gumek i byliśmy ostrożni, do czasu... Wczoraj kompletnie zapomnieliśmy o gumce, wiem, ...yczne zachowanie osób, które wzbraniają się przed dzieckiem lecz nic na to nie poradzę. Popełniłam ogromny błąd i boję się skutków. Jestem 3 dni przed okresem, po wczorajszym seksie a w zasadzie chyba nawet przed dostałam krwawienia (śluz był zmieszany z krwią i obstawiam, że to śluz sygnalizujący okres (Mam taki śluz dzień przed okresem) no i zaczął mnie na następny dzień boleć brzuch czyli dziś.) Otóż przechodząc do konkretów, boję się, że może dojść do zapłodnienia. Chłopak mówi, że nie miał preejakulatu kiedy we mnie był bo twierdzi, że nigdy nie miał podczas seksu go, jedynie pojawia mu się, gdy robię mu dobrze ręką. I nie wiem czy mu wierzyć czy nie, sama świadomość, że mógł mieć a tego nie wie powoduje, że moja psychika wariuje. Dodam, że we mnie nie doszedł (wyszedł ze mnie i dopiero po chwili doszedł). Już sama nie wiem co o tym myśleć, boję sie po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi powyżej nie komentuje bo już nie mogę na nie patrzeć. Na ból głowy pewnie też diacośtamcaya… co do tematu jeżeli współżycie odbyło się przed samą miesiączka nie obawiałabym się ciąży bo są to dni niepłodne. Co do preejakulatu to gadanie chłopaka bzdura. Skąd wie czy będąc w Tobie jest on czy nie? To nie wytrysk żeby czuć go. Mógł go mieć tak samo jak przy masturbacji. Następnym razem nie zapominajcie o zabezpieczeniu jeżeli nie jesteście jeszcze gotowi na dziecko, a Tobie również polecam wizytę u ginekologa w celu omówienia doboru antykoncepcji i nie wzbraniaj się od zadawania nawet w Twoim mniemaniu głupich pytań. Wszystko lekarz wytłumaczy kiedy, co i jak. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka metod antykoncepcji, mechaniczna to moim zdaniem podstawa i oczywiście na przyszłość nie powinniście zapominać. W moim przekonaniu niepotrzebnie się stresujesz. Jeśli masz wiedzę, kiedy dokładnie masz dni płodne, to nie ma powodów do niepokoju. Dla pewności, możesz to dodatkowo potwierdzać kontrolą na komputerze cyklu, może to być cyclotest myWay. Tu wykorzystywana jest metoda objawowo- termiczna do wyznaczania płodności. Masz sporo alternatyw, zastanów się, ale pamiętaj, że w przypadku podjęcia decyzji o antykoncepcji hormonalnej musisz koniecznie to skonsultować z ginekologiem i najlepiej żeby przed doborem konkretnych pigułek lekarz przeprowadził z tobą wywiad i zlecił badania z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet przy przyjmowaniu tabletek używam dodatkowej ochrony mechanicznej, mam błonę dopochwową Caya. Nie zaszkodzi zwiększona ochrona, lepiej więcej niż mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×