Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kra2kra

Rozwód i dzieci. Chciałabym poznać wasze zdanie jakbyście to załatwiły na moim miejscu ???

Polecane posty

Chodzi o to, że ja jestem w takiej mocno nietypowej sytuacji. Rozwodzę się i mam dwie córki, starsza ma już 13 lat, natomiast młodsza ma 8 lat. Problem polega na tym, że mój obecny mąż jest ojcem tylko dla młodszej córki, prawdziwy ojciec starszej córki zmarł niestety jeszcze przed jej urodzeniem 😞 Kolejny raz wyszłam za mąż jak starsza córka miała 3 latka, no ale mieszkaliśmy razem jak miała 2 i praktycznie od tego czasu po mimo tego, że nie był jej ojcem to normalnie się nią zajmował i ją wychowywał, a ona również się z nim bardzo zżyła i traktuje jakby był jej ojcem. I tutaj mam teoretycznie największą zagwozdkę, bo o ile z moją młodszą córką nie będzie problemów, każdy sąd przydzieli mu widzenia o tyle do starszej formalnie nie ma żadnych praw, więc widzenia w tym wypadku zależą tylko i wyłącznie od mojej dobrej woli. Co zrobić w takiej sytuacji ? On mówił, że chce spędzać wolny czas zarówno z młodszą jak i starszą. Jak wy byście tutaj postąpiły gdyby to u was była taka sytuacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysl o dziecku, a nie o swoich potrzebach. Skoro starsza traktuje go jak ojca to dlaczego chcesz jej go odebrac???

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była dla niego jak córka a ona dla niej jak ojciec od początku to niech ma takie same prawa do obu. Pomyśl o córce. Jeśli chce się z nim widywać a on z nią go dlaczego nie? To ty i mąż się rozwodzicie a nie ojciec i dzieci 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego miałabyś nie chcieć tych widzeń? Nie rozumiem nawet motywacji z twojej strony. Ty bedziesz miała kilka dni "wolnego", córki bedą razem, w czym problem? (no chyb aże pominąlas jakiś ważny element, np że ex jest alkoholikiem czy coś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojej starszej corki, Twoj drugi maz jest ojcem. Jedynym jakiego zna i jakiego miala. Jezeli on chce utrzymywac z nia kontakty i dalej pozostac jej tata, bo przeciez ja kocha, to dlaczego mialabys wchodzic pomiedzy nich? To cudownie, ze jej nie odrzuca. Rozwodzicie sie Ty i On. Dzieci w to nie mieszajcie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×