Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
DankaDanusia

kiedy wykonać badania

Polecane posty

Jakiś czas temu miałam podwyższone TSH. Pamiętam, że robiłam też badania FT3 i FT4. Chciałabym kontrolnie wykonać te badania, ale nie wiem czy to musi być jakiś czas, jakiś konkretny dzień w cyklu? Nie  chcę żeby te wyniki były niewiarygodne ze względu na zły czas wykonania. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badanie tsh nie zależy od dnia cyklu. Można je wykonać w każdy dzień. Co prawda najlepiej rano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badania tarczycy tsh/ft3/ft4 wykonuje sie w dowolnym dniu, rano na czczo. Jeśli przyjmujesz leki (euthyrox, letrox) to nie przyjmujesz tabletki przed badaniem. Dzień cyklu nie ma znaczenia

Edytowano przez Moni.B88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sarsaqw napisał:

A nie jest tak, że tsh najlepiej robić w 3-6 d.c.?

Nie, cykl z hormonami tarczycy nie ma nic wspólnego. Np. Fsh/ lh bada się w 2-3 dc. 
Od lat lecze się na niedoczynność tarczycy i nigdy żaden lekarz nie patrzył na to jaki mam dzień cyklu zlecając badania krwi 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej a powiedzcie mi dziewczyny kiedy badać prolaktynę? Jutro idę na progesteron w 5 dniu po owulacji tak kazał mi lekarz a czy jak bym zrobiła też prolaktynę to wynik będzie wiarygodny? Czy to się robi na początku cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, słońce.88 napisał:

Hej a powiedzcie mi dziewczyny kiedy badać prolaktynę? Jutro idę na progesteron w 5 dniu po owulacji tak kazał mi lekarz a czy jak bym zrobiła też prolaktynę to wynik będzie wiarygodny? Czy to się robi na początku cyklu?

Z tego co się orientuje to ja robiłam chyba właśnie z progesteronem w tym samym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×