Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
malgoska_ka

Blizna po CC - czy można ją na trwałe usunąć?

Polecane posty

Witam wszystkich, właśnie urodziłam poprzez CC. Planowałam SN, ale niestety malutka się tak ułożyła, że musieli zrobić CC. Jako możecie się domyślać, na moim brzuchu pozostała paskudna blizna. Pragnę ją usunąć, czy orientuje się, co mogę zrobić, aby się jej na zawsze pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero urodziłaś. Sprawdź plastry i maści na blizny. W tym temacie nie pomogę, bo sama po cc nie robiłam nic i jak mi położna przy ściąganiu szwów powiedziała,  że zostanie tylko jasny paseczek, to miałam ochotę popukać się w czoło.  Ale miała rację. Po ponad roku większość wyglądała jak jaśniejszy pasek grubości 1mm, dlugości 7-8 cm.w ciągu dwóch lat cała blizna się taka zrobila. Z grubej, różowej.  Gdyby jeszcze pan doktor na mnie nie eksperymentował z nowymi technikami cięcia i byłoby równe,  to właściwie nie byłoby śladu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam silikonowe plastry, jak w miare szybko je zastosujesz to blizny praktycznie nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku blizna wygląda źle ale po latach zblednie i nie będziesz jej nawet zauważać. Na świeże blizny są maści sle nie sprawią cudów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz usunąć bliznę za pomocą lasera, przynajmniej ja zdecydowałam się na taki zabieg w krakowskiej klinice vesuna i nie żałuje. blizny nie widać. wiem co czujesz, bo z powodu blizny po cc też miałam spore kompleksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2021 o 13:54, 0lga_ napisał:

polecam silikonowe plastry, jak w miare szybko je zastosujesz to blizny praktycznie nie widac.

Dokładnie. U mnie jak tylko rana się zagoiła to naklejałam plastry sikatris. Super brzuszek wygląda, trzeba się bardzo przyjrzeć żeby zobaczyć ślad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialam 2 cc z odstępem 2 lat. Podczas mojej 2 procedury lekarz mowil ze blizny trzeba szukać tak ładnie się zagoiła. I faktycznie jak sprawdzilam po 2 cc to sama nie moglam znaleźć pierwszej blizny. 

Po 1 cc stosowałam żele na blizny i teraz też będę stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×