Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
WujekKoksik

Ślub koszta

Polecane posty

13 godzin temu, WujekKoksik napisał:

Witam proszę o podanie ile obecnie bierze sala od osoby oraz ile bierze dj. Wesele bez poprawin

Zależy od sali, od miasta, od regionu, od wybranego menu, ilości gości, ilości potraw, ilości wziętych dodatków typu pokrowce na krzesła itd. DJ tak samo, zależy od miasta, od tego czy jest solo czy jakaś grupa DJ, od tego jak dobry jest, jaki ma sprzęt, jak się wycenia, do której będzje wesele, jak z zabawami.

Nie da się rzucić tak kwotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem w trakcie organizowania wesela w małym mieście w zachodniopomorskim. Wesele odbędzie się we wrześniu, ceny sal zaczynają się od 200 zł za talerzyk ale często jest to cena podstawowa więc optymalnie wyjdzie ok 230-250zl, poprawiny koszt 60-80zl od osoby. Dj to koszt w granicach 3000—4000 oczywiście są i drożsi ale my szukaliśmy kogoś w niższej cenie, a że założyliśmy sobie rok na zorganizowanie to niestety nie ma już za bardzo w czym wybierać bo większość jest już zarezerwowana na ten termin. Ogólnie ceny rosną w szybkim tempie i umowy sal zawierają w sobie zapis, że cena może wzrosnąć o 10-20% w zależności od sali.

Edytowano przez Lilo999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lilo999 napisał:

Witam ja jestem w trakcie organizowania wesela w małym mieście w zachodniopomorskim. Wesele odbędzie się we wrześniu, ceny sal zaczynają się od 200 zł za talerzyk ale często jest to cena podstawowa więc optymalnie wyjdzie ok 230-250zl, poprawiny koszt 60-80zl od osoby. Dj to koszt w granicach 3000—4000 oczywiście są i drożsi ale my szukaliśmy kogoś w niższej cenie, a że założyliśmy sobie rok na zorganizowanie to niestety nie ma już za bardzo w czym wybierać bo większość jest już zarezerwowana na ten termin. Ogólnie ceny rosną w szybkim tempie i umowy sal zawierają w sobie zapis, że cena może wzrosnąć o 10-20% w zależności od sali.

Dlatego pisałam, ze to wszystko zależy. Przykładowo ja miałam ślub we wrześniu 2021 i za talerzyk było 160zł podstawy. W umowie mieliśmy zapis, że ceny nie mogą wzrosnąć i jak najbardziej moim zdaniem warto o taki wpis w umowje walczyć, bo potem można się nieźle przejechać. A za DJa z wodzirejem zapłaciliśmy ciut ponad 5000. Więc to naprawdę zależy od wielu, wielh czynników.

Ps. Też zaczynałam organizoważ rok przed i spokojnie miałam w czym wybierać. A sala potem w ciągu roku zrobiła nowy cennik, wszystko poszło do góry i cieszyliśmy się jak dzieci że mieliśmy gwarancję cen z umowy.

Edytowano przez Foko Loko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Foko Loko napisał:

Dlatego pisałam, ze to wszystko zależy. Przykładowo ja miałam ślub we wrześniu 2021 i za talerzyk było 160zł podstawy. W umowie mieliśmy zapis, że ceny nie mogą wzrosnąć i jak najbardziej moim zdaniem warto o taki wpis w umowje walczyć, bo potem można się nieźle przejechać. A za DJa z wodzirejem zapłaciliśmy ciut ponad 5000. Więc to naprawdę zależy od wielu, wielh czynników.

Ps. Też zaczynałam organizoważ rok przed i spokojnie miałam w czym wybierać. A sala potem w ciągu roku zrobiła nowy cennik, wszystko poszło do góry i cieszyliśmy się jak dzieci że mieliśmy gwarancję cen z umowy.

Tak, to tylko rok różnicy ale sytuacja się zmieniła. Teraz jest wysyp wesel przenoszonych z powodu pandemii. Plus rosnąca inflacja więc sale niechętnie godzą się na umowę bez zapisu o zmianie ceny. My mamy trochę inna sytuację bo wesele organizujemy wynajętej sali i będzie to wesele z kucharką (osoba z rodziny) i jej ekipą tak więc płacimy tylko za obsługę sali i koszt jedzenia bez robocizny ale przeszłam przez ten etap przeglądania ofert, rozmów z salami itp. Więc widzę jak to wygląda dla mojego miasta i okolic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajoma para w listopadzie zapłaciła 40 000 za ślub z całkiem kameralnym weselem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa jest negocjacyjna. Jak się ludzie zgadzają na zmienne ceny to takie są konsekwencje. Ja wolałabym znaleźć inną salę, ale mieć gwarancje cen zwłaszcza, że inflacja tak rośnie.

Rok temu też było sporo wesel przenoszonych przez covid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na wielu grupach na fejsie i ludzie piszą, że mimo iż w umowie mieli gwarancję ceny dostają informacje o podwyżkach i to sporych. Zanim zdecydujecie się na wesele, polecam wejść na kilka grup i poczytać tam o cenach i obecnej sytuacji itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×