Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kirinka

Ogrodek w polodniowej Anglii - co posadzic?

Polecane posty

Styczen to w poludniowej Anglii wlasciwie przedwiosnie i u mnie zawsze to czas na planowanie co posadzic w ogrodku. Oczywiscie ten ogrodek nie jest duzy bo jestem w Londynie i bardziej ornamentalny niz 'produkcyjny', ale zawsze jakas satysfakcja jest ze cos sezonowego w nim rosnie.

W tym roku mam w planach: rzodkiewka i rozne salaty i szpinak w malutkim grow tent oraz oczywiscie ziola, slodka papryka, cukinie (bardziej dla jadalnych kwiatow niz owocow bo bardzo lubie a tu trudno dostac nawet w sezonie), ogorki i fasola zolta oraz czosnek bo mam pare ulubionych ktorych generalnie nie ma w sklepach ani farmers market. Poza tym zawsze na patio mam tez rozmaryn, lawende truskawki, jagody i szczaw czerwony z roslin jadalnych i troche czarnych porzeczek do okola trawnika.

 

Z ornamentalnych, bo nic w tym ogrodzie nie bylo kiedy sie wprowadzilismy wlasciwie jest juz: magnolia soulangeana posadzona w zeszlym roku oraz trzy roze traducyjne i kerria japonska, jakis maly ladnie pachnacy iglak, choisya, troche jasminu ktory chcialabym wyciac szczerze mowiac, pare malych hortensji, euonymus i miniaturowy klon japonski w doniczce. I oczywiscie podstawa kazdego patio - fuksje i pelargonia w donicach. 

Jesli macie tez ogrodek albo balkon w UK - co lubicie i co wam dobrze rosnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim róże.

Jestem fanatyczką róż i mam ponad dwadzieścia różnych odmian.

Mam też dużo roślin w donicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2022 o 11:29, Bimba napisał:

Przede wszystkim róże.

Jestem fanatyczką róż i mam ponad dwadzieścia różnych odmian.

Mam też dużo roślin w donicach.

Super! Roze bardzo lubie rowniez, ponad 20 to juz fajna kolekcja! Masz jakies ulubione odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2022 o 12:47, Siedem napisał:

Sadzisz wszystko to co w Polsce z nadejściem wiosny...

Niby tak, ale klimat jest jednak nieco inny/ bardziej umiarkowany i niektore radza sobie lepiej, a inne gorzej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kirinka napisał:

Niby tak, ale klimat jest jednak nieco inny/ bardziej umiarkowany i niektore radza sobie lepiej, a inne gorzej. 

Spróbuj posadzić to co chciałabyś widzieć w ogrodzie. Jedno wyrośnie a drugie nie. Posadź w donicach, w domu. Poczekaj aż wykiełkuje, wyrośnie i przenieś. Zwykle tak robię i mam mnóstwo wbrew pozorom nie do przyjęcia roślin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×