Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
xNiktx

Adopcja dziecka przez dziadków

Polecane posty

Nie wiedzialam gdzie opisać problem więc piszę tutaj. Dziadkowie dziecka półtorarocznego zostali wskazani we wniosku do sądu o przysposobienie małoletniej przez rodziców dziecka którzy mają odebrane prawa rodzicielskie. (Różne powody nie będę tutaj pisać). Ale nie o tym piszę. Dziadkowie dziecka są już rodziną zastępczą cały rok, oboje mają po 58 lat i mają "małe mieszkanie" w którym przebywają dziadki, dziecko i syn tych dziadków). Obecnie przechodzą szkolenia adopcyjne i bardzo chcą być rodzicami adopcyjnymi dla dziecka. Czy podczas ich szkoleń może się tak stać że pcpr zabierze nagle dziecko poprzez decyzję ośrodka adopcyjnego z mieszkania dziadków?  gdyby dziecko było zakwalifikowane do adopcji ? Nie rozumiem tego bo przecież dziecko ma zostać adoptowane przez dziadków skoro chcą adoptować. To dlaczego druga sprawa toczy się w ośrodku adopcyjnym? Ile może trwac taki proces adopcyjny ze wskazaniem dziadków? To jest adopcja ze wskazaniem dla osób z rodziny czy jakoś tak. Czy ośrodek adopcyjny może zakwalifikować dziadków 58letnich do dziecka półtorarocznego jako adoptowanego przez dziadków? Czy maja jakas szansę ? Czy to zależy od sądu ? Proszę pomoc bo ja nie rozumiem tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w takich sprawach, ale z tego co wiem,  sąd kieruje się zawsze dobrem dziecka. Skoro dziecko jest już rok z dziadkami, więc większość swojego życia, wszak ma dopiero półtora roku, jest związane z nimi uczuciowo i nie ma żadnych przeciwwskazań do adopcji to z pewnością dziadkowie zostaną jego rodziną zastępczą. Radzę jednak zasięgnąć porady u prawnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×