Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Muminka

Trądzik w ciąży

Polecane posty

Czy ktoś się orientuje czy w ciąży można używać kosmetyków z tymiankiem? Od lat borykam się z trądzikiem choć jestem po 30. Trądzik w ciąży się nasilił. Wiadomo, że stosowanie specyfików na trądzik w ciąży jest mocno ograniczone. Obecnie jestem w 6 miesiącu. Wieczorem stosuje krem OnlyBio z papainą na zmianę z kremem nawilżającym Avene. Na wypryski żel Sylveco z aloesem i olejkiem herbacianym plus maść cynkowa. Rano stosuje krem z tymiankiem "Nature Queen Krem do Cery Trądzikowej Owies i Tymianek". Skóra wygląda jako tako. Nie mogę znaleźć żadnej rzetelnej informacji czy w ciąży można używać kosmetyków z tymiankiem, a ten krem widzę że pomaga. Przed każdym stosowaniem jakiegoś kosmetyku najpierw sprawdzam czy nie ma w składzie szkodliwych składników a w tym przypadku nie mogę znaleźć żadnej konkretnej informacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ziół i przypraw stanowczo zakazanych w ciąży zaliczamy:

- tymianek - ma działanie poronne.

- rozmaryn - ze względu na działanie rozkurczające może prowadzić do poronienia.

- żeń-szeń - to wyjątkowo niebezpieczny składnik dla Twojego maluszka. Sięganie po żeń-szeń w czasie ciąży może negatywnie wpływać na rozwój płodu (spowalniać go, a nawet doprowadzić do uszkodzeń, a tym samym wad wrodzonych).

- aloes - może wywołać skurcze macicy, a tym samym przedwczesny poród.

- chmiel - poprzez pobudzanie produkcji estrogenów może doprowadzić do uszkodzeń płodu i wystąpienia wad wrodzonych.

- cząber - to zioło o właściwościach odwadniających. Dla kobiet w ciąży jest niebezpieczny ze względu na działanie prowadzące do przekrwienia narządów rodnych.

- cynamon - to pięknie pachnąca przyprawa może zagrażać utrzymaniu ciąży. To zawarta w cynamonie kumaryna zwiększa ryzyko poronienia, a także powstania wad wrodzonych u dziecka w obrębie zmysłu wzroku i słuchu.

- kurkuma - przyprawa ta ma działanie wywołujące skurcze macicy, a zatem jej stosowanie może prowadzić do poronienia.

- curry - ze względu na obecność w tej mieszance przypraw m.in. cynamonu i kurkumy, jest ona niewskazana do stosowania podczas ciąży.

- kolendra, a także szałwia, arnika, szafran, jałowiec, estragon - mogą wywołać skurcze macicy i przedwczesny poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aloes zakazany na bank, zabroniono mi go uzywac w szpitalu do okładów. I tak dowiedziałam się o tym za pozno, bo uzywalam maseczek z aloesu w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsultowałam się z dermatologiem w tej sprawie i poleciła nie stosować kremu z tymiankiem. Nie ma dowodów na to, że zewnętrznie używany może szkodzić w ciąży ale lepiej z niego na ten czas zrezygnować. 

Wiem, że aloesu nie można spożywać w trakcie ciąży ale jest mnóstwo informacji, że można go stosować zewnętrznie...Sporo firm kosmetycznych poleca go w swoich produktach dla kobiet w ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość porduktów tak ma, że nic im nie udowodniono, ale lepiej nie stosować. Z aloesem jest tak samo, tzn tak mi powiedział lekarz i tyle. Ja to nawet wcześniej piłam aloes, bo lubię. Ze wszystkiego zakazanego w ciąży i tak się nie da zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×