Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
roztargniona09

Książka lub film, które wami wstrząsnęły

Polecane posty

Dziewczyny, umieram z nudów, jestem typem odludka, który uwielbia spędzać czas sam, nie chcę mi się jeździć do rodziny. Siedzę sama w czterech ścianach i dostaje małpiego rozumu, normalnie bym się spakowała i pojeździła po kraju chociaż, ale wypełniona macica mi nie pozwala. Przerobiłam wiele już filmów i książek. Ogólnie im drastyczniej tym fajniej. Mogą być reportaże, literatura faktu, filmy dokumentalne, ale niekoniecznie, byle nie horrory i komedie romantyczne. Tak jak w tytule, wstrząsająco, kontrowersyjnie. Tylko błagam nic o murzynach i rasistach, o homo też nie, więc platrofma netflixa odpada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serduszkowiec01

"Prywatna wojna" o wojnie w Syrii - i nie jest to film dokumentalny, chociaż oparty na pewnych faktach... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ksiazka (jest tez film ale nie widzialam) Katedra w Barcelonie czytam 2 czesc i nie moge sie oderwac, w podobnym stylu Filary ziemi (genialna, bardzo wciagajaca ksiazka) 

ksiazka "prostytutki tajemnice platnej milosci" reportaz, wciaga i momentami brutalne.

z filmow ostatnio widzialam " kwiat pustyni" - ciekawy, a z brutalnych film " Megan Is Missing" (nie jest to horror bardziej dramat ) przez polowe filmu troche nudy ale koncowka....chyba z tydzien o tym myslalam i zmienil moje postrzeganie internetu .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny. "Kwiat pustyni" czytałam i oglądałam podobnie jak "Megan is missing", w podobnym stylu, ale lepszy jest "Searching" także dodaje na wymianę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu prostytucji, nie polecam książki "Dziewczyny z Dubaju", z reportażem ma to niewiele wspólnego, filmu jednak nie oglądałam. Książka to strata czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żona Mormona, Kwiat Azalii, Dzikie Łabędzie - trzy córki Chin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z książek: Białe płatki, złoty środek (mocne prawdziwe historie polskich patologicznych rodzin); Dlaczego nikt nie widzi, że umieram (o przemocy emocjonalnej); Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X (polskie zbrodnie, które nie zostały wyjaśnione); Mądrość psychopatów    (jeśli kogoś interesuje mózg psychopaty to polecam); Czarnobylska modlitwa ( o życiu ludzi w Czarnobylu po wybuchu); Światu nie mamy czego zazdrościć ( o życiu w Korei Północnej); Rozmowy z pedofilem (z cięższych tematów)  - wszystko literatura faktu, reportaż.

Z seriali: Kruk- niedawno obejrzałam pierwszy sezon i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jak na polski serial trzyma poziom.  Ciekawa fabuła i dobra gra aktorska; Czarnobyl- mroczny i przerażający. Człowiek nie dowierza, że to się naprawdę wydarzyło; Dark - nie widziałam chyba równie pokręconego serialu. Wymaga ciągłego skupienia i uwagi, żeby widz nadążał za fabułą. Oryginalny i nieprzewidywalny. Nawet nie przeszkadzał mi język niemiecki, a nie przepadam za nim😝; Detektyw - dla mnie pierwszy sezon to arycedzielo. Bardzo wciągający. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×