Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witajcie dziewczyny mam do was pytanie ile ważyły wasze dzieciaczki w 33-34 tygodniu ciąży? Mi lekarz po USG powiedział że mały waży za dużo tzn 33w6d waga prawie 2900g sprawdzał dwukrotnie trochę mnie to przeraża następną wizytę mam w przyszłym tygodniu to moja druga ciąża ( pierwsza córka urodziła się z wagą 3250g urodzona sn) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuję znaleźć informacje ile ważył mój syn w tym czasie, ale chyba nie znajdę. W moim przypadku było tak żeekarz szacował wagę, która była sporo niższa od średniej. Miałam mały brzuszek, i bardzo martwiłam się o synka z racji tego że jego tata urodził się malutki i poniżej 2,5 kg i musiał leżeć w inkubatorze, a przez pandemię bałam się ze będzie musiał zostać w szpitalu a mnie wypuszcza i miałam straszne wizję... Syn urodził się 3900 🙂

A, i na pocieszenie - to tylko waga szacunkowa, margines błędu wynosi aż pół kg! Więc głowa do góry! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko nie masz cukrzycy ciążowej? Ja mam podobno duże dziecko, ale moje moje nawet dwóch kg nie ważyło ostatnio, więc średni z niego welkolud. Aha, ja miałam ostatnie usg w 31 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mojej siostry było tak, że pierwsze miało się urodzić malutkie poniżej 3kg, a ważyło prawie 4. Drugie z kolei miało ważyć powyżej 4kg, siostra była załamana, dziecko urodziło się z wagą 3100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam cukrzycy jedyne co to problemy z tarczycą ale w pierwszej ciąży miałam to samo. Nie przytyłam więcej niż w pierwszej ciąży ale właśnie brzuch mam okropnie duży. Ani ja ani mąż przy urodzeniu też nie mieliśmy dużej wagi oboje około 3 kilogramów. Boję się że dziecko urodzi się spore a już przy porodzie z córką było ciężko i musiałam zostać nacięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, czarny_aniol22 napisał:

Nie mam cukrzycy jedyne co to problemy z tarczycą ale w pierwszej ciąży miałam to samo. Nie przytyłam więcej niż w pierwszej ciąży ale właśnie brzuch mam okropnie duży. Ani ja ani mąż przy urodzeniu też nie mieliśmy dużej wagi oboje około 3 kilogramów. Boję się że dziecko urodzi się spore a już przy porodzie z córką było ciężko i musiałam zostać nacięta.

Powyżej 4,5 kg robią cc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też o tym czytałam ale jednak wolałabym żeby dziecko okazało się mniejsze i udało się je urodzić naturalnie. Zastanawiałam się od czego zależy waga płodu czy dieta matki ma na to jakiś wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma wpływ dieta matki, dlatego przy cukrzycy zalecają zmianę diety. Ja odkąd przeszlam na dietę to dziecko zaczęło osiągać normalne rozmiary. Na połówkowym było za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z cukrem nie miałam nigdy problemu. Krzywa cukrowa też w normie na czczo 85,5 po godzinie 91 a po dwóch 84,1. Nie objadam się też jakoś nadto mam jakieś 10 kg na plusie od wagi wyjściowej ale za 3,5 tygodnia mam termin porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o wiek płodu to mam pewność kiedy doszło do zapłodnienia. Zostaje poczekać do przyszłego tygodnia i zobaczyć co wtedy lekarz stwierdzi chyba że dziecko zechce urodzić się wcześniej bo w tej ciąży mam ciągle problemy z infekcjami i już poraz trzeci brałam antybiotyki bo ciągle zapalenia dróg moczowych przez co lekarz mówił że może urodzić się wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, czarny_aniol22 napisał:

Witajcie dziewczyny mam do was pytanie ile ważyły wasze dzieciaczki w 33-34 tygodniu ciąży? Mi lekarz po USG powiedział że mały waży za dużo tzn 33w6d waga prawie 2900g sprawdzał dwukrotnie trochę mnie to przeraża następną wizytę mam w przyszłym tygodniu to moja druga ciąża ( pierwsza córka urodziła się z wagą 3250g urodzona sn) 

Dieta matki ma wpływ tylko i wyłącznie przy cukrzycy. Miałam dwoje ok 4500g dzieci, a jedzenie diametralnie różne. Z czego przy drugim tym większym wagowo jadłam 1/2 tego co przy pierwszym. Waga urodzeniowa, to przede wszystkim geny. No chyba, że się głodzisz, wtedy dziecko może urodzić się małe. 

Może być tak, że dziecko ma długie nogi i wtedy waga wychodzi większa. Moje drugie dziecko na ostatnim USG, tydzień przed porodem ważyło 3200g, a urodziło się z wagą 4520. Krótkie nogi miało i ma do dzisiaj. 

13 godzin temu, DropKick napisał:

Powyżej 4,5 kg robią cc 

Chciałabym, żeby robili CC. Sama napisałaś, że to tylko waga szacunkowa, więc jak to zrobią, skoro USG nie wykaże tej wagi? Na porodówce USG właściwie nie robią, a jak widać na moim przykładzie USG nie liczy ilości tłuszczu na dziecku. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na USG lekarz stwierdził że wymiary AC i BPD są za duże więc o ile się nie mylę chodzi o główkę i brzuszek więc to raczej nie przez nóżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Unlan napisał:

Dieta matki ma wpływ tylko i wyłącznie przy cukrzycy. Miałam dwoje ok 4500g dzieci, a jedzenie diametralnie różne. Z czego przy drugim tym większym wagowo jadłam 1/2 tego co przy pierwszym. Waga urodzeniowa, to przede wszystkim geny. No chyba, że się głodzisz, wtedy dziecko może urodzić się małe. 

Może być tak, że dziecko ma długie nogi i wtedy waga wychodzi większa. Moje drugie dziecko na ostatnim USG, tydzień przed porodem ważyło 3200g, a urodziło się z wagą 4520. Krótkie nogi miało i ma do dzisiaj. 

Chciałabym, żeby robili CC. Sama napisałaś, że to tylko waga szacunkowa, więc jak to zrobią, skoro USG nie wykaże tej wagi? Na porodówce USG właściwie nie robią, a jak widać na moim przykładzie USG nie liczy ilości tłuszczu na dziecku. 

 

 

Nie będę z Tobą dyskutować, bo jesteś upierdliwa. Pogadaj z laskami które miały cc że wskazaniem przez dużą wagę dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, DropKick napisał:

Nie będę z Tobą dyskutować, bo jesteś upierdliwa. Pogadaj z laskami które miały cc że wskazaniem przez dużą wagę dziecka

A co? Upierdliwa, bo wskazałam błąd w twoim myśleniu? Sama napisałaś, że USG wykazuje szacunkową wagę dziecka, to co głupio piszesz, że od 4500g? Ostatnie USG nie jest podczas porodu, tylko wcześniej, a dziecko jeszcze podrośnie. To wychodzi na to, że 4500 musi być już przy tym USG, a nikt nie wie ile dziecko jeszcze urośnie. Duża waga płodu jest już od 4000g. Mnie oszacowało na 3200 tydzień przed porodem, a dziecko urodziło się 4520 sn. 

Mówisz, że mam pogadać z laskami, które miały wskazania do CC ze względu na dużą wagę płodu. Znasz takie? Bo ja nie. I właśnie piszesz z laską, której odmówiono CC przy wadze urodzeniowej dzieci 4350, 62mc i 4520, 56cm. I doskonale na porodówce położne wiedziały ile te dzieci ważą, wystarczyło, że rękę do badania włożyły i tu jest bardzo duże dziecko proszę pani. Tak usłyszałam za pierwszym i drugim razem. Za drugim mnie wyśmiały jak powiedziałam, że pewnie będzie maksymalnie 3600 ,bo na USG wyszło mało. A gdzie tam ha ha, jakie proszę pani 3600 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Unlan napisał:

A co? Upierdliwa, bo wskazałam błąd w twoim myśleniu? Sama napisałaś, że USG wykazuje szacunkową wagę dziecka, to co głupio piszesz, że od 4500g? Ostatnie USG nie jest podczas porodu, tylko wcześniej, a dziecko jeszcze podrośnie. To wychodzi na to, że 4500 musi być już przy tym USG, a nikt nie wie ile dziecko jeszcze urośnie. Duża waga płodu jest już od 4000g. Mnie oszacowało na 3200 tydzień przed porodem, a dziecko urodziło się 4520 sn. 

Mówisz, że mam pogadać z laskami, które miały wskazania do CC ze względu na dużą wagę płodu. Znasz takie? Bo ja nie. I właśnie piszesz z laską, której odmówiono CC przy wadze urodzeniowej dzieci 4350, 62mc i 4520, 56cm. I doskonale na porodówce położne wiedziały ile te dzieci ważą, wystarczyło, że rękę do badania włożyły i tu jest bardzo duże dziecko proszę pani. Tak usłyszałam za pierwszym i drugim razem. Za drugim mnie wyśmiały jak powiedziałam, że pewnie będzie maksymalnie 3600 ,bo na USG wyszło mało. A gdzie tam ha ha, jakie proszę pani 3600 😂

Upierdliwa bo gdzie nie napiszę to stalkerka Unlan musi skomentować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę cię stalkowac, żeby wpaść na twój wpis, bo piszesz wszędzie, wszędzie zdarza ci się pisać głupoty i prawie wszędzie przeczysz sama sobie i tym samym wprowadzasz ludzi w błąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×