Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
HolaLola35

Wasze błędy i porażki remontowe

Polecane posty

Odebrałam mieszkanie od dewelopera i urządziłam je. Po czasie widzę ile błędów popełniłam. Najchetniej wzięłabym siekierę i rozwaliła to wszystko. Szukam więc pocieszenia 😉 że nie tylko tak u mnie. Moja lista bledow:

1. Za duża kuchnia do pomieszczenia - meble przytłaczają i ma się wrażenie, że nic więcej się tam nie zmieści, a w rzeczywistości gotuje mało, więc nie wiem na co mi to.

2. Pralka w szafie w przedpokoju - chcialam zaoszczędzić trochę miejsca w łazience. Po co? Nie wiem. Teraz podczas każdego prania wszystko mi skacze, sprawdzam czy nie wypada, czy nie przecieka.

3. Mam dwa osobne pokoje - jeden przeznaczyłam na garderobę i biuro. Żałuję, że nie zrobiłam normalnie szafy w sypialni, a tutaj biuro - gościnnego. zwłaszcza że nie mam tak dużo ubrań i połowa szaf stoi pusta

Reszta to pierdoły ozdobne, które łatwo się zmieni, ale to spędza mi sen z powiek 😞

 

 

 

 

Edytowano przez HolaLola35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżwli chodzi o 2 - wypoziomuj pralkę. Dobrze ustawiona nie powinna skakać 🙂

A punkt 3 jest do przerobienia przecież 🙂 nie zajmie dużo czasu.

Ja kupiłam mieszkanje urządzone i go bardzo nie zmieniałam, ale do tej pory zastanawiam się kto normalny robi sobie szafki wiszące w kuchni pokryte szkłem. Takie od góry do dołu szkło, nie że szybki. Ciągle się boję, że się uszczerbi. To samo szkło mamy na szafach. Rysy murowane. 

Plus mamy okap bez połączenia z wentylacją, więc taka prowizorka, żeby ładnie wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh tak, na podlaczenie wentylatora też muszę poczekać 😕

Szafki w kuchni ze szkła to pierwszy raz słyszę 😮 pewnie ładnie wyglądają, ale trzaśnij taka mocniej i po ptakach.

niestety ta zabudowa garderoby jest zrobiona przez stolarza (kupę kasy na to poszło) a łóżko sypialniane nie zmieści się tam wtedy, bo pokój jest dość nieustawny.

probowalam poziomowania - brak efektu,głupotę zrobiłam duża z tą pralka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, HolaLola35 napisał:

Oh tak, na podlaczenie wentylatora też muszę poczekać 😕

Szafki w kuchni ze szkła to pierwszy raz słyszę 😮 pewnie ładnie wyglądają, ale trzaśnij taka mocniej i po ptakach.

niestety ta zabudowa garderoby jest zrobiona przez stolarza (kupę kasy na to poszło) a łóżko sypialniane nie zmieści się tam wtedy, bo pokój jest dość nieustawny.

probowalam poziomowania - brak efektu,głupotę zrobiłam duża z tą pralka

 

 

hah, my mamy prysznic z odpływem liniowym, ale kabina jest za mała jak na odpływ liniowy, a łazienka ogólnie dosyć mała no i w efekcie pół łazienki pływa po każdy prysznicu, choćby nie wiem jak się starać 😄

a pralkę mamy ładowaną od góry, bo niestety żadna inna się nie mieści.

Za to moja koleżanka ma pralkę w szafie w sypialni i nic u niej nie słychać jak ta pralka chodzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah czyli łazienka ładnie ale  niefunkcjonalne do końca?:D

Ooo pewnie pralka kolezanki stoi na podłodze? Ja głupia - to moje pierwsze mieszkanie i pierwszy w ogóle jakiś remont - zdałam się w całości na stolarza, wiedział że to na pralkę szafa a podstawił ja na płycie MDF. Nic nie kwestionowałam, bo skąd mogłam wiedzieć...na przyszłość będzie nauczka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, HolaLola35 napisał:

Hah czyli łazienka ładnie ale  niefunkcjonalne do końca?:D

Ooo pewnie pralka kolezanki stoi na podłodze? Ja głupia - to moje pierwsze mieszkanie i pierwszy w ogóle jakiś remont - zdałam się w całości na stolarza, wiedział że to na pralkę szafa a podstawił ja na płycie MDF. Nic nie kwestionowałam, bo skąd mogłam wiedzieć...na przyszłość będzie nauczka 

a może jesteś w stanie tą płytę wyciąć na tyle, żeby pralka stała na podłodze? 🙂 zawsze to jakieś rozwiązanie. Bo w sumie fakt, jak stoi na płycie to się bardziej niesie.

Taaa, moja łazienka. A najlepsze jest to, że jakby ją troszke przemeblować to nawet wanna by się zmieściła, ale my już nie mieliśmy kasy na remont, tylko meble kupiliśmy,  pomalowaliśmy i weszliśmy mieszkać 😄

Z rzeczy, które bym zmieniła jeszcze, to koniecznie w kuchni szuflady zamiast szafek. Cały dół mam w szafkach, a szuflady są o wiele lepsze. Dziwi mnie, że poprzedni właściciele nie zrobili szuflad, tą kuchnię robiło młode małżeństwo i to niedawno, z 4 lata temu max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę o wycięciu, ale tak mnie jakos boli, nowa super szafa i o. 😐 Ale pewnie trzeba będzie tak zrobić...

Remont łazienki to już duży koszt, to racja.

Myślę pewnie, że to samo tyczyło się kuchni - szuflady zawsze dużo wychodzą drożej, może poprzedni właściciele zakładali, że pomieszkaja chwilę i sprzedadzą albo... 'A po co nam to' 😉 A potem w użyciu wyszło jak wyszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, HolaLola35 napisał:

Właśnie myślę o wycięciu, ale tak mnie jakos boli, nowa super szafa i o. 😐 Ale pewnie trzeba będzie tak zrobić...

Remont łazienki to już duży koszt, to racja.

Myślę pewnie, że to samo tyczyło się kuchni - szuflady zawsze dużo wychodzą drożej, może poprzedni właściciele zakładali, że pomieszkaja chwilę i sprzedadzą albo... 'A po co nam to' 😉 A potem w użyciu wyszło jak wyszło 

nowa szafa, ale Twoja 😄 możesz z nią robić co chcesz.

Szczerze to nie wiem czy będzie nam się chciało robić tu generalny remont. Fajne mieszkanko, ale ja nie wiążę z nim przyszłości za 10 czy 20 lat. Raczej myślę, że spłacimy część kredytu i będziemy szukać czegoś większego, a to się sprzeda. Więc większy remont się nam nie opłaca 🙂 ale zobaczymy jak będzie. Póki co nie jest na tyle źle, żeby bardzo się tym przejmować.

Mnie się marzy domek z ogrodem albo chociaż bliźniak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Foko Loko napisał:

nowa szafa, ale Twoja 😄 możesz z nią robić co chcesz.

Szczerze to nie wiem czy będzie nam się chciało robić tu generalny remont. Fajne mieszkanko, ale ja nie wiążę z nim przyszłości za 10 czy 20 lat. Raczej myślę, że spłacimy część kredytu i będziemy szukać czegoś większego, a to się sprzeda. Więc większy remont się nam nie opłaca 🙂 ale zobaczymy jak będzie. Póki co nie jest na tyle źle, żeby bardzo się tym przejmować.

Mnie się marzy domek z ogrodem albo chociaż bliźniak.

Ah to ja tak samo. Myślę że pomieszkam z kilka lat, potem sprzedam lub wynajmę. Byle teraz polubić się na tyle, żeby żyło mi się wygodnie. Domek to też marzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, OlaOlaOla napisał:

A macie jakieś rady na co zwracać uwagę robiąc małą łazienkę? 

Szczerze? Nie czytać tych głupot na internecie i zrobić tak, jak się czuje. Jedynie w kwestiach wysokości umywalki bym pomyślała, bo tego samemu się nie wie. Jak masz prysznic, to tak samo - zastanowić się nad wysokością słuchawki, żeby było wygodnie.

Ja się naczytałam 'dobrych rad' na temat tego jak urządzać i kicha. W życiu nie kierować się zasadą 'wykorzystaj każdy cm powierzchni' bo potem mieszkanie wydaje się klitka zawalona meblami, jak tu moja kuchnia 😉

Edytowano przez HolaLola35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×