Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Karel

Dziwne problemy ze skórą wokół oczu

Polecane posty

Dzień dobry, 

Kuzynka ma dziwnie suchą skórę, aż ma suche różowe plamy, dyskomfort, i łzawienie, ale żeby było ciekawiej występuje to u niej tylko w dwóch przypadkach, jak siedzi koło tężni i jak przeczyta książkę z biblioteki. Tym razem przeczytała może 30 stron, książki z 2021r z biblioteki. 3 dzień i jest coraz gorzej. 

Czy ktoś ma pomysł co to może być? 

Jak to leczyć? 

U okulisty była, ale wtedy nie miała czynnych objawów, a teraz ja nie chce przyjąć bo terminy, robi okłady z ciepłej wody i smaruje maścią z witaminą a. 

Internista termin na 21 listopad.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Lapis_Lazuli napisał:

Internista czy okulista?

Okulista w kwietniu, ale na poprzedniej wizycie było "bez objawów co ja pani zrobię" poszła z objawami i nie zgodziła się ją przyjąć. 

Internista 21.11 dopiero ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Lapis_Lazuli napisał:

Są jeszcze dyżury nocne. Pogorszyło się mocno, to na dyżur. Od 18 do 6 rano.

Zabrałam ją na ten dyżur. 

P. dr Nie wie co to może być, podejrzewa, bakteryjne zapalenie, albo uczulenie na coś, zasugerowała, że może być to uczulenie na coś czym w bibliotece odkażają książki, a skoro wcześniej się tak nie działo, to może zmienili środek. 

Dostała leki na uczulenie i przeciwbakteryjne, jak to nie pomoże to jutro skierowanie na pogotowie okulistyczne.. 

1 godzinę temu, Lapis_Lazuli napisał:

Nie chce mi się wierzyć że do ogólnego tak długo, u mnie się dzwoni i na ten dzień jak jest miejsce zapisują na wizytę.Czy teleporadę.

A do okulisty trzeba prywatnie. Też jakiś termin będzie pewnie.

Choć pewni okuliści po prostu nie mają terminów, przychodzisz i czekasz w dniu w którym przyjmuje.

Jedna na urlopie, dwoje na L4.. stąd takie terminy.. 

No pierwsze wizyty u okulisty były prywatnie, ale że zanim się dostała to już jej mijało.. teraz ma 4 raz tak.. 

Ale kto by pomyślał, że książki z biblioteki tak zaszkodzą. 

Pani dr zasugerowała by omijała bibliotekę szerokim łukiem.. 

1 godzinę temu, Lapis_Lazuli napisał:

Najprawdopodobniej uczulenie, podrażnienie. W książkach jest pełno bakterii kurzu i wiele innych świństw. To nic że książka z 2021 roku, jak stoi z wieloma innymi starymi książkami.  A co to 'tężnia?'

Może i tak, ale ona zawsze wypożyczała książki, a od tego roku się tak dzieje. 

Tężnia - nie wiem czy dobrze nazywam, ale tam jest ta woda zdrowotna spływająca po gałązkach tarniny.. do wdychania..

Kuzynce też się tak zrobiło, ale słabiej.. po książka mocniej.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał pomysł co to może być? 

Nie wiem dlaczego, ale gorzej jej po kroplach nawilżających..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Ponawiam pytanie, ze względu na odpowiedź z biblioteki, jaką kuzynka uzyskała:

"nie zostały
zmienione żadne środki odkażające, a wszystkie prace związane z
czystością i konserwacją księgozbioru od wielu lat pozostają te same"

Skoro przez lata czytała książki z biblioteki i nic jej nie było, to co mogło się stać? A zwracam tu uwagę, że objawy od razu ostre. 

Oczywiście kwestia kurzu..ona się zajmowała kociakami znajomych i tam jest kurzu i sierści pod dostatkiem, a  objawów nie było, mimo, że czyściła drapak. Na ok 2 tygodnie przed czytaniem książki.  

Więc może ktoś ma pomysł, co się stało, że ma tak silną reakcje na książki z biblioteki? Podobna rekcję miała na tężnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zajrzałam w Twoje starsze posty i ciekawi mnie, czy znalazłeś odpowiedź na ten problem? Bo jako osobie z AZS skojarzyło mi się to właśnie jakąś odmianą atopowego zapalnia czy innej reakcji alergicznej. To, że wcześniej nie było problemów nic nie znaczy, alergie potrafią się uaktywniać w różnych momentach życia. Tężnia mnie w tym kontekście wcale nie dziwi, solankowy aerozol wnikający w skórę z łatwością może podrażniać i tak wrażliwe miejsca (sama tężni nie próbowałam, ale testowałam różne specyfiki solankowe niby rekomendowane na AZS i u mnie powodowały często zaostrzenie problemów zamiast poprawy). A biblioteka może właśnie używać czegoś, na co dziewczyna się w pewnym okresie życia uczuliła (może być nawet np. jakiś stary składnik farby drukarskiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może zapisać kuzynkę do dermatologa, będzie to na pewno najbardziej profesjonalne podejście, lecz jak chcesz jej pomóc od razu to słyszałam dobre opinie o nowym składniku naprawczym kremu z śluzem ze ślimaka jest to nowość, która jest hitem, moja przyjaciółka jak zaczęła korzystać to już nie przestała kremu pod oczu od skin79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×