Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
niuniopyszczek

Lepiej wykonać kolonoskopię pod narkozą czy bez żadnego znieczulenia

Polecane posty

Kochani, proszę pomóżcie mi. :( Ostatnio zrobiłam sobie badanie kału na krew utajoną i wynik wyszedł dodatni. Mój lekarz skierował mnie na kolonoskopię. Zadzwoniłam do szpitala żeby się zapisać na badanie i mogą mi je zrobić jeszcze przed świętami, ale z góry zaznaczyli że nie będzie żadnego znieczulenia :( Nie ukrywam że się boję bólu, jaki może mi towarzyszyć podczas badania.

Inna sprawa że mam również możliwość wykonania badania w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą), ale tylko prywatnie i to kosztuje ponad 1000 zł. Nie ukrywam że szkoda mi kasy, bo święta idą, a mam ostatnio sporo wydatków.

Dlatego pytam się was czy mam zgrywać twardzielkę i iść do szpitala bez znieczulenia czy jednak lepiej zapłacić i spać podczas badania? Na serio to badanie to tortury i ludzie na nim mdleją z bólu czy nie jest tak źle. Podobno to zależy od wzrostu i wagi. Niscy i chudzi gorzej znoszą to badanie. Ja nie jestem niska (167 cm), ale ważę tylko 60 kg. Nie miałam nigdy operacji na brzuchu, nie rodziłam. Dam radę bez znieczulenia, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam na żywca, prywatnie, bez znieczulenia. Bez pośpiechu lekarz delikatnie i bezboleśnie mi zrobil, nic nie czułam, tylko powietrze takie szło. Nie miałam polipów wycinanych. Wśród znajomych różne odczucia. Ja kompletnie bezboleśnie. Może spróbuj teraz kolonoskopia zrobić, jak nie zniesiesz bólu to przerwą i zapiszesz się na dalszy termin

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×