Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
peperomia

Dowóz do podstawówki

Polecane posty

Pytanie do rodziców, którzy dowożą swoje dziecko do podstawówki oddalonej od miejsca zamieszkania.

Chcemy posłać córkę do szkoły prywatnej, której filozofia bardzo nam odpowiada. Oczywiście, nie wiadomo jak to do końca się uda i czy po jakimś czasie nie przeniesiemy jej do "normalnej", ale na razie jesteśmy zdecydowani zaryzykować. Moja największa wątpliwość dotyczy jednak nie samej szkoły, ale czegoś innego. Pamiętam że jako dzieciaki spędzaliśmy mnóstwo czasu z kolegami ze szkoły poza szkołą. Chodziliśmy po osiedlu, odwiedzaliśmy się w domach, wspólnie chodziliśmy z i do szkoły. Trochę mnie martwi to, że córka tego nie doświadczy, bo do wspomnianej szkoły dzieci dojeżdżają z całego miasta i bardzo mała szansa że trafi tam na kogoś ze swojego osiedla.

Moje pytanie kieruję więc do rodziców, którzy mają dzieci w podobnych miejscach. Nie interesuje mnie opinia o szkole, ale właśnie to jak wyglądają relacje kolegów poza nią. Czy staracie się jakoś organizować dzieciom wspólny czas? Czy czasami dojeżdżają one do siebie nawzajem? Czy nie macie wrażenia że czegoś w ich życiu brakuje, czegoś co mieliśmy my chodząc do zwykłych szkół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam syna w prywatnej szkole 3 lata. I właśnie był to jeden z powodów zmiany szkoły na osiedlową. Dzieci właściwie nie odwiedzały się po szkole. Same jeszcze nie przemieszczały się po mieście, dodatkowo większość czekała w świetlicy na rodziców do 16.30. A potem miały mnóstwo zajęć dodatkowych ( specyficzne srodowisko) I trudno było dograć plany dzieci z planami rodziców. Przez to syn nie bardzo utrzymywał kontakty z dziećmi z klasy, dodatkowo na podwórku też czuł się trochę obco, bo dzieci chodziły do dwóch pobliskich szkół. Za jego namową zmieniliśmy szkołę.  Po roku mogę powiedzieć,  że była to super decyzja. Skończyło się odwożenie/ przywozenie ze szkoły, syn chodzi i wraca z kolegami, mają wspólnych znajomych, odwiedzają się w domach, mają swoje tematy itd. Nawet takie sprawy, jak nadrobienie zaległości po chorobie, pożyczenie zeszytu, wszystko jest łatwiejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2023 o 20:30, peperomia napisał:

Pytanie do rodziców, którzy dowożą swoje dziecko do podstawówki oddalonej od miejsca zamieszkania.

Chcemy posłać córkę do szkoły prywatnej, której filozofia bardzo nam odpowiada. Oczywiście, nie wiadomo jak to do końca się uda i czy po jakimś czasie nie przeniesiemy jej do "normalnej", ale na razie jesteśmy zdecydowani zaryzykować. Moja największa wątpliwość dotyczy jednak nie samej szkoły, ale czegoś innego. Pamiętam że jako dzieciaki spędzaliśmy mnóstwo czasu z kolegami ze szkoły poza szkołą. Chodziliśmy po osiedlu, odwiedzaliśmy się w domach, wspólnie chodziliśmy z i do szkoły. Trochę mnie martwi to, że córka tego nie doświadczy, bo do wspomnianej szkoły dzieci dojeżdżają z całego miasta i bardzo mała szansa że trafi tam na kogoś ze swojego osiedla.

Moje pytanie kieruję więc do rodziców, którzy mają dzieci w podobnych miejscach. Nie interesuje mnie opinia o szkole, ale właśnie to jak wyglądają relacje kolegów poza nią. Czy staracie się jakoś organizować dzieciom wspólny czas? Czy czasami dojeżdżają one do siebie nawzajem? Czy nie macie wrażenia że czegoś w ich życiu brakuje, czegoś co mieliśmy my chodząc do zwykłych szkół?

Brata syn chodzi do podstawówki oddalonej o 10 km.Sami go zawożą z miasta do szkoły wiejskiej i odbierają.Nie ma żadnych kolegów z osiedla bo ci ze szkoły mieszkają w okolicznych wioskach.Tylko on jeden jest z miasta Brat z żoną podjęli taką decyzję kierując się dobrem dziecka,bo wiejskie szkoły są kameralne,klasa liczy mało uczniów,nie ma przemocy i wulgaryzmów jak w mieście itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×