Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
deVitto

Skąd się bierze piach

Polecane posty

58 minut temu, deVitto napisał:

nie rozumiesz pytania..piach z mt.everest sie bierze z wnętrza ziemi tak, czyli te 15 czy 20 metrów jakie podsypało dinozaury są z innego miejsca na ziemi, np. obdzierania gór z piachy, tak.  czyli planeta sie wypłaszacza a  w środku planety tworzy sie próżnia, coś jak balon gdzie zamiast gazu jest próżnia ew. powietrze z powierchni? czy planeta sie zapada?

Ja np nie rozumiem, iż wszedzie mowi sie o ociepleniu, a co wstaje rano to jest zimno. Lata już praktycznie nie ma. Kiedys rano wstawales i zakladales koszulke z krotkim rekawem, a teraz kurtke, wiec jak to sie ma do ocieplenia. Dla mnie to jest nielogiczne. Ktos wie? Czy za nastepne 10 lat bede musiec zakladac futro albo kożuch z futrem z rana w lato takie juz bedzie ocieplenie? 

Edytowano przez Naitheure

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mieczbezpochwy napisał:

To troszeczkę taki temat wytrych. Bardzo przydatny jeżeli chce się odwrócić uwagę od naprawdę ważnych tematów lub przeforsować swoje pomysły w imię ekologii.

Ale zauważyłeś, że jest tak, że kiedyś lato to było lato. Po intensywnych upałach wieczory były ciepłe i w nocy siedziałes nad jeziorem w koszulce z krótkim rekawem. A od jakiegoś czasu lato jest inne, tzn. występuja upały, ale w nocy jest bardzo zimno i nad ranem wychodzisz w kurtce, a logika podpowiada, że powinienes rano wychodzic w krotkich spodenkach i sie pocić skoro jest ocieplenie. A tak nie jest, więc o co chodzi ? 😎 i wtedy najczesciej padaja argumenty, że zimy też juz nie sa mroźne. 😎

Edytowano przez Naitheure

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mieczbezpochwy napisał:

Zbliżamy się powoli do czasu, kiedy dobowa różnica temperatur będzie znaczna. To chyba za sprawą wysokiego ciśnienia.

Ale zgodnie z teoria ocieplenia zimy też już właściwie nie powinno być...a jest...😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Naitheure napisał:

Ja np nie rozumiem, iż wszedzie mowi sie o ociepleniu, a co wstaje rano to jest zimno. Lata już praktycznie nie ma. Kiedys rano wstawales i zakladales koszulke z krotkim rekawem, a teraz kurtke, wiec jak to sie ma do ocieplenia. Dla mnie to jest nielogiczne. Ktos wie? Czy za nastepne 10 lat bede musiec zakladac futro albo kożuch z futrem z rana w lato takie juz bedzie ocieplenie? 

Kilka lat temu straszyli GLOBALNYM ociepleniem, a to akurat nie wyklucza tego, że np. w Suwałkach będzie chłodniej. Poza tym już od jakiegoś czasu zmodyfikowali śpiewkę i już nie Global warming, tylko Climate changes.

A klimat się zmienia (zawsze się zmieniał, moim zdaniem) i w tej chwili np. od kilku lat widzę suszę, coraz mniej opadów wiosną/latem a i jesienią też nieszczególnie dużo pada.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mieczbezpochwy napisał:

Zbliżamy się powoli do czasu, kiedy dobowa różnica temperatur będzie znaczna. To chyba za sprawą wysokiego ciśnienia.

Kiedyś czytałam o amplitudach temperatur na Saharze i wyczytałam, że powietrze tam jest suche, brakuje wody, która magazynuje ciepło. Przy braku pary wodnej pustynne tereny szybko się nagrzewają i błyskawicznie ochładzają. Czy w takim razie wycinanie lasów spowoduje, że w betonowych miastach z dala od rzek, jezior, morza rano trzeba bedzie nosic kożuch, a w poludnie najlepiej zaslaniac listkiem figowym, bo roznica temperatur bedzie zabojcza? 😎

Edytowano przez Naitheure

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już poszpanowałem tym co pamiętam z geologii, to 750 mln do 580 mln lat temu cała Ziemia była skuta lodem (wpiszcie sobie w wyszukiwarkę Snowball Earth), po czym (z niewiadomego powodu) się odmroziła, zaczął się paleozoik i już w pierwszej epoce kambru oceany zaroiły się od organizmów żywych. Więc z perspektywy astrofizyki i geologii, Ziemia ociepla się od ponad pół miliarda lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Naitheure napisał:

a w poludnie najlepiej zaslaniac listkiem figowym

A na cholerę zasłaniać? 😎 zresztą, skąd wziąć listek pośrodku betonowej pustyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Puchacz_rolny napisał:

Kilka lat temu straszyli GLOBALNYM ociepleniem, a to akurat nie wyklucza tego, że np. w Suwałkach będzie chłodniej. Poza tym już od jakiegoś czasu zmodyfikowali śpiewkę i już nie Global warming, tylko Climate changes.

A klimat się zmienia (zawsze się zmieniał, moim zdaniem) i w tej chwili np. od kilku lat widzę suszę, coraz mniej opadów wiosną/latem a i jesienią też nieszczególnie dużo pada.

A teraz znowu wulkany sie budza, co za koincydencja 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mieczbezpochwy napisał:

Teoria ocieplenia wymaga jak widać pewnych korekt😎

Stad bardzo gleboko wierze we wszystkie chwytliwe slogany 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Puchacz_rolny napisał:

W tej chwili np. od kilku lat widzę suszę, coraz mniej opadów wiosną/latem a i jesienią też nieszczególnie dużo pada.

Ja też to widzę i też mnie to zastanawia. I to oczywiscie spowoduje wzrost cen 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Puchacz_rolny napisał:

Skoro już poszpanowałem tym co pamiętam z geologii, to 750 mln do 580 mln lat temu cała Ziemia była skuta lodem (wpiszcie sobie w wyszukiwarkę Snowball Earth), po czym (z niewiadomego powodu) się odmroziła, zaczął się paleozoik i już w pierwszej epoce kambru oceany zaroiły się od organizmów żywych. Więc z perspektywy astrofizyki i geologii, Ziemia ociepla się od ponad pół miliarda lat.

Czasami to myślę, że ustalona jest pewna narracja. I nawet jeśli są jakieś inne teorie to są albo wyśmiewane albo zwalczane, co też mnie zastanawia. 

Edytowano przez Naitheure

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty masz z tymi wulkanami? jedne się budzą, inne od dawna milczą, ale nie słyszałem, żeby był jakiś trend wzrostowy. Np. Krakatau w 1883 pie.....nął z siłą 200 megaton trotylu (najgłośniejszy dźwięk zarejestrowany na Ziemi ever) i wciąż się kotłuje. Na Kamczatce też ciekawie pod tym względem. Bliżej nas Islandia, Etna na Sycylii....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mieczbezpochwy napisał:

Zmierzamy w stronę Afganistanu. Klimatycznie.

Zaczyna to tak pomału wyglądać. Powietrze suche jak pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Naitheure napisał:

Czasami to myślę, że ustalona jest pewna narracja. I nawet jeśli są jakieś inne teorie to są albo wyśmiewane albo zwalczane  co też mnie zastanawia. 

To fakt, nauka radziecka jeszcze w latach osiemdziesiątych zwalczała burżuazyjną teorię o wędrówce kontynentów, co niektórzy polscy profesorowie też się dołączali i dawali odpór burżuazyjnym teoriom.

Nieco później była taka ciekawa IMHO teoria expanding Earth, dość ciekawa alternatywa wobec obecnie panujących poglądów na tektonikę płyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Puchacz_rolny napisał:

A na cholerę zasłaniać? 😎 zresztą, skąd wziąć listek pośrodku betonowej pustyni?

Z drukarki 3d? 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Żaba Monika napisał:

Temperatura na naszej planecie sie zwieksza, ale to ocieplenie to jest srednia pomiarow na calej ziemi, a nie tylko u Ciebie za oknem.

Tak sie zwieksza, ze jest coraz zimniej od lat z rana i że zima jest nadal mroźna. 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Naitheure napisał:

Z drukarki 3d? 😎

Jeśli do tego czasu będą drukarki 3D które będą używac jakiegoś szlachetniejszego materiału niż to badziewie, które tam jest obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mieczbezpochwy napisał:

Szczególnie Twój. Mogę coś zrobić dla Ciebie?😊

Tak, poproszę Kiciusia, lemoniadę oraz bezludna wyspę z lekko deszczowym, słonecznym klimatem, najlepiej sródziemnomorskim na wynos. Za 25 cz 30 min bedzie gotowe? 😎

Edytowano przez Naitheure

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Naitheure napisał:

Tak, poproszę Kiciusia, lemoniadę oraz bezludna wyspę na wynos z lekko deszczowym, słonecznym klimatem, najlepiej sródziemnomorskim na wynos. Za 25 cz 30 min bedzie gotowe? 😎

Kiciuś z drukarki 3D 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mieczbezpochwy napisał:

Jeżeli tylko są potwierdzeniem Twoich skołatanych myśli to dobrze czynisz😎

Zawsze jak coś reklamuja to idę po to od razu jak w transie, bo ufam, że to dla mojego dobra 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Puchacz_rolny napisał:

Co ty masz z tymi wulkanami? jedne się budzą, inne od dawna milczą, ale nie słyszałem, żeby był jakiś trend wzrostowy. Np. Krakatau w 1883 pie.....nął z siłą 200 megaton trotylu (najgłośniejszy dźwięk zarejestrowany na Ziemi ever) i wciąż się kotłuje. Na Kamczatce też ciekawie pod tym względem. Bliżej nas Islandia, Etna na Sycylii....

 

Nie czytałeś ostatnich rewelacji? 😎 nie wiesz co tracisz 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiciuś z paper mache i kocia muzyka do tego na ołtarzu z jego zdjęciem jest duży potencjał 

Edytowano przez ŻonaNicholasaCage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mieczbezpochwy napisał:

Musi być ruch w interesie tak jak interes w ruchu. Takie życie😴

Oczywiscie jedni bankrutuja, inni sie wzbogaca, wiadoma sprawa 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Puchacz_rolny napisał:

To fakt, nauka radziecka jeszcze w latach osiemdziesiątych zwalczała burżuazyjną teorię o wędrówce kontynentów, co niektórzy polscy profesorowie też się dołączali i dawali odpór burżuazyjnym teoriom.

Nieco później była taka ciekawa IMHO teoria expanding Earth, dość ciekawa alternatywa wobec obecnie panujących poglądów na tektonikę płyt

Myślę, że historia zatacza koło i ludzie szybko zapominają o czym się nauczyli za x lat i wtedy można ponowić narracje i znowu chwyta 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mieczbezpochwy napisał:

Ale z innego materiału. Wiesz, taki....

Ale przecież już są roboty humanoidalne, kwestia czasu i Kiciuś bedzie i w Ameryce i tu 😎 tam wstawimy drugiego Kiciusia i spokojnie spleciemy dlonie 😎

Edytowano przez Naitheure

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Żaba Monika napisał:

U Ciebie jest zimno, a u mnie cieplo. I tyle znacza dowody anegdotyczne.

Jest u Ciebie ciepło z rana? I czy nadal jest deszczowo, że co chwile pada deszcz naprzemian ze sloncem jak to zazwyczaj bywało w tych okolicach geograficznych? 

Edytowano przez Naitheure

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mieczbezpochwy napisał:

Jak jest zielone światło dla biznesu to zwijam interes. Biorę na przeczekanie.

Ja też właśnie nie wpadam w euforię i daje na luz 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×