Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kasia3245

Zarobki - małe :(

Polecane posty

Witam

Wiele osób przypuszczam że ma podobny problem jak ja. Mój mąż mało zarabia. Na rękę ma około 6000 zł. Przy obecnych cenach to naprawdę mało. Możemy pomarzyć by żyć na poziomie. Nie mamy wprawdzie dzieci ale to i tak za mało. Ile waszym zdaniem powinno być pieniędzy na dwoje ludzi ?

Ostatnio kłócę się z mężem czasem przyznam się że dodam jakiś złośliwy komentarz ale nie robiłam bym tego gdybym nie musiała. Życie robi się coraz droższe. Nie tylko przyjemności typu wakacje, knajpy ale proste jak jedzenie, rachunki.

Nie wiem jak zacząć rozmawiać z mężem by zrozumiał powagę sytuacji. Mieszkamy w mieście obok Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy to nawet 2 osoby razem tyle nie będą miały. Mało kto zarabia tyle co Twój mąż. Nawet w pracach biurowych, nie ze ktoś w gminie czy coś, tylko takich innych firmach.

A ile Ty zarabiasz? Że Ci mało. Może powinien Cię rzucić. Na więcej mu starczy.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mąż Tobie nie wypomina, że za mało zarabiasz? 😁

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może sama pomyśl o tym, żeby więcej zarabiać...a nie tylko mąż... jak będzie wysłuchiwał twojego jęczenia o zarobki to znajdzie taką co będzie się nim zachwycać

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje zarobki są mniejsze więc zrób coś z tym i dorównaj mężowi.

Edytowano przez Magda1234567
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet to facet powinien zarabiać więcej.

Poza tym niedługo czeka mnie awans i spora podwyżka więc zbliżę się zarobkami do męża.

Jeżeli ja dałam rade pójść do przodu to i on może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kasia3245 napisał:

Witam

Wiele osób przypuszczam że ma podobny problem jak ja. Mój mąż mało zarabia. Na rękę ma około 6000 zł. Przy obecnych cenach to naprawdę mało. Możemy pomarzyć by żyć na poziomie. Nie mamy wprawdzie dzieci ale to i tak za mało. Ile waszym zdaniem powinno być pieniędzy na dwoje ludzi ?

Ostatnio kłócę się z mężem czasem przyznam się że dodam jakiś złośliwy komentarz ale nie robiłam bym tego gdybym nie musiała. Życie robi się coraz droższe. Nie tylko przyjemności typu wakacje, knajpy ale proste jak jedzenie, rachunki.

Nie wiem jak zacząć rozmawiać z mężem by zrozumiał powagę sytuacji. Mieszkamy w mieście obok Warszawy.

Jezeli z góry zakładasz, że facet musi zarabiać więcej to było szukać zwyczajnie bogatego chłopa. 
Po za tym Jezeli chcesz mieć na przyjemności to sama na nie zarabiaj.

Mam dostęp do siatek wynagrodzeń w wielu branżach i sektorach i 6 koła dochodu jednej osoby to nie jest tragedia i jeśli druga strona, w tym przypadku ty zarabiasz podobnie to spokojnie da się żyć jak to określiłaś na poziomie. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kasia3245 napisał:

Facet to facet powinien zarabiać więcej.

Poza tym niedługo czeka mnie awans i spora podwyżka więc zbliżę się zarobkami do męża.

Jeżeli ja dałam rade pójść do przodu to i on może.

Zawsze można się rozstać i związac się z takim, który będzie zarabiał 14 tys na miesiąc abys ty mogła "godnie żyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie chce rozstać się z mężem tylko zmotywować go do cięższej pracy by zarabiać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie Ci mało,więc nie wiem czy ta presja na niego wyjdzie Wam na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To proste. Musisz mu wjechać na ambicje i jak tylko zaczniesz zarabiać więcej niż on to mu się automatycznie włączy chęć rywalizacji i zacznie robić tak by zarabiać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę to, że zmiana pracy może źle wpłynąć na Wasze życie, bo zawsze to się wiąże z pewnymi obawami: czy podoła nowym obowiązkom, czy uda się nawiązać dobre relacje ze współpracownikami, czy nie będzie zbyt mocno obciążony pracą. Lepiej z nim porozmawiaj o tym zamiast zarzucać go pretensjami o niskie zarobki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lIbed napisał:

z czego korzystasz z many, mersera czy czegos innego ? pytam z ciekawosci bo juz wczesniej zauwazylem ze pisalas o wartosciowaniu stanowiska pracy wiec wiadomo ze musisz pracowac w hr bo nikt inny by nie uzyl tej nazwy bo nikomu to nic nie mowi.

pytam bo chce wiedziec ktory raport jest wg ciebie najlepszy i dlaczego.

 

Mój osobisty - pracuje dla różnych przedsiębiorstw znam ich widełki i raporty płacowe. Często to ja uświadamiam klientów, ze np” gówniano” płacą.

Dane z money, pracują itp to fikcja. Najbardziej rzetelne i odzwierciedlająca będą miały agencje HR/ pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lIbed napisał:

widze ze nie wiesz o co pytram ja nie op pracuj tylko o raporty placowe z jakiej firmy korzystasz.

mniejsza o to. twoje dane tez sa subiektywne.

 

Doskonale wiem o co pytasz. Ty nie do końca zrozumiałeś. Raport płacowe o których ty wspomniałeś to fikcja - one bardzo często są sponsorowane 🙃, dlatego napisałam ze to fake. 
Pracuj.PL tez ma swoj raport płacowy, który tworzy na podstawie widełek które wpisuje rekruter dodając na ich portalu ogłoszę je o prace. 
 

Moje dane to są czyste dane od konkretnych firm.  

Przyklad:  Mam dane o zarobkach ( konkretne kwoty ile płaca + dodatki, benefity ) 10 największych firm z Poznania, dla 10 stanowisk / to mówi więcej niż porządane przez ciebie raport płacowy. 
 

Jamam dostęp do konrektnych danych i raport/ wnioski robię sobie sama- aktualizuje je min 2 razy w roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lIbed napisał:

w raportach nie ma dancyh z money czy pracuj tylko dane aktualne z firm ktore przystepuja do badania pozniej oni robia z tego raport anonimizujac dane firmy zeby jedna nie wiedziala ile sie zarabia w drugiej tylko widzi swoje wynagrodzenia na tle innych z   branzy i na tej podstawie ocenia czy placi lepiej czy gorzej.

to nie moga byc fikcyjne dane bo zadnej firmie nie zalezy zeby podac fikcyjne dane bo pozniej dostanei raport ktory ja porowna do tych fikcyjnych danych wiec placilaby gruba kase za cos co jest bezuzyteczne.

reasumujac jak sie zaplaci to sie ma rzeczywisty obraz dlatego pytałem ktory raport najlepszy bo sadzilem ze masz dostep do roznych.

 

 

 

Libed a która porządna firma bazuje na tych raportach  o których ty mówisz ? Kto rozsądny na tym bazuje ? 
Które firmy  przystępują do udziału w badaniu ? Spółdzielnia Mleczarska w Wieluniu 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lIbed napisał:

jednak nie wiesz. jak moze byc sponsorowane cos za co ktos placi zeby porownac sie do innych firm ? kto to ma sponsorowac ? przeciez tam sa kary umowne kilka milionow a ty piszesz ze ktos to falszuje.

to nie jest raport placowy moze oni sobie tak nazywaja i to jest na podstawie danych z ogloszen a nie realnych pensji ludzi zatrudnionych.

zadna firma nie podaje obcym ludzim ile placi bo po co. podaje firmom do raportów i tam sa klauzule wielomilionowe za wyciek tych danych.

nie mozesz tego miec to nie sa rzeczywiste dane bo nikt ci ich nie poda. to moge byc twoje dane, dane z ogloszen dane z rekrutacji a nie dane z firm.

takie dane mozesz tylko miec jesli np. pracujesz w merserze czy innej firmie bo firmy podaja konkretne swoje dane ale wtedy tych danmych nie mozesz wykorzystywac.

 

Oj libed libed - jak podpisuje z nimi umowę na rekrutacje to wynagrodzenia dla danych stanowisk stanowią załącznik do umowy. I ja nie jestem obca, tylko partnerem. 
 

Co to jest kara  kilka milionów dla molochów międzynarodowych, dla których tylko z Polski to tygodniowy dochód ?  Wszystko jest anonimowe ? A w środowisku wszyscy wiedza jakie firmy  przystępują do raportu. Libed nie wiesz chyba o czym mówisz. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lIbed napisał:

kazda duża tylko maja rozne rporty dlatego pytalem

 

Każda dużo firma ? Podaj nazwę/ przykład . Bo ja ci podałam nazwę tej dużej, poważnej firmy czyli Spodzielnia Mleczarska w Wieluniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lIbed napisał:

spoldzielni w pcium niepotrzbny bo maja 3 stanowiska raporty kupuja firmy ktore maja przynajmniej kilkuset pracowników albo jakies specjalistyczne np. bank chce zeby go pronawac z bankami a automotive z automotive czy informatyczna z informatyczna. tym sie wlasnie roznia raporty ze maja rozna baze i bylem ciekaw opinii ale kazda duza korzysta z jakichs niektore z wszystkich najpopularniejszych bo wydatek kilkudziesieciu tysiecy to dla niej nie problem.

 

Nie libed - duże porządne firmy maja z reguły kilka agencji pracy, zewnętrznych Head Hunterow, albo osoby takie jak ja i to do nich przychodzą po takie dane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lIbed napisał:

wiem o czym mowie ty dalej nie rozumiesz. ok kumam juz rekrutujesz wiec nie wiesz o co mi chodzi.

kilka milionow to jest kary dl;a tych ktorzy raport robia i dla nich to duzo poza tym firma jakby miala cyciek danych to nikt by raportu nie kupil od nich juz nigdy.

wiec widelki ktore ty dostajesz sa na pdostawie tego co ja pisze wiec nie odpowiesz mi na to co mnie interesowalo.

firmy sa znane ale wynagordzenia nie to oczywiste ze firma chce wiedziec z kim bedzie porownana o to chodzi. na tym to polega.

 

Jakie widełki ? Ja dostaje konkretny kwoty. I tez mam porównanie w branżach( czyli znam wynagrodzenia z automovie Na różnych stanowiskach) z branży IT - rozdzielać to mogę dodatkowo z podziałem na region Polski, ale to się tyczy raczej niższych stanowisk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lIbed napisał:

no juz ci napsialem ze kazda, zapytaj tegop kto ci te widelki podaje to ci powie z jakich raportow maja.

 

A ja nie mam żadnych widełek Libed, ty nie czytasz co ja pisze. 
Skoro jesteś taki pewny to napisz mi konkretna nazwę. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lIbed napisał:

dla mnie duza firma to jest auchan, pko, orange, zywiec etc.

miedzynarodowe biora z mercer-a bo tylko on porowna im 50 krajów ta sama metodyka. interesowalo mnie jakie raporty kupuja oprocz tego. kazda miedzynarodowa ma albo mercera albo cos podobnego byc moze jakis delloite czy kpmg ma tez jakies raporty swoje nie wiem.

 

 

 

A ja cie nie pytałam co to jesy duża firma, albo jakie uznajesz za duże tylko o to żebyś podał nazwę dużej/ poważnej firmy która kupuje raport/ albo przystępuje do badań. 
 

Możesz nie wierzyć, ale się powtórzę raz jeszcze: te raport to bajka, żadna poważna firma na nich nie bazuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, lIbed napisał:

nie moga przyjsc do ciebei po dane ktorych nie masz i mieć nie bedziesz bo nie masz nawet co prownac,  oni ci podaja widelki jak sama napisalas. poza tym ty sluzysz im do rekrutacji a nie polityki wynagrodzen. wynagrrdzenia to nie tylko ci ktorych chca zatrudnic ale tez ci ktorzy pracuja, ty im nie powiesz jak sie ksztaltuja na danym stanowisku ich wynagrodzenia, benefity nie powiesz im czy ich pracownicy czesciej choruja niz u konkurencji jaki procent maja swiadczen pozaplacowych czy odstaja w gore czy w dol od mediany i masy innych wskaznikó im nie podasz ktore im sa potrzebne zeby te widelki ktore ci podaja byly takie zeby ci ludzi nie tylko przyszli ale jeszcze pracowali jak najdluzej.

mniejsza o to dzieki za odpowiedz troche si eniezrozumeilismy sadzilem ze ty pracujesz w takich firmie i masz dostep do danych a nie szukasz im pracownikow.

 

Nie wiesz kompletnie o czym gadasz i jak działają agencje HR i do czego wykorzystuje je firmy. Koniec tematu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lIbed napisał:

i jaki to jest raport ? masz nazwe firmy ktora go wykonala czy daja ci tylko dane i mowi kogo szukac ? czy ty mi caly czas mówisz o ofertach pracy ? ten podzial na regiony to jakis raport jest na faktycznych dnaych czy dane z ogloszen o prace ?

 

 

Na danych z wynagrodzeń ( które są rozeznać liczone ) na danych ze wskaźników które firmy nas proszą i robimy je za nich . Libed skończ jużbo jesteś zacięty jak prezes wspomnianej mleczarni który płacić chce ludziom jak mówi „ Twoj „ raport i się dziwi ze ludzi nie ma do pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Cloe napisał:

Nie umknęło mojej uwadze, że nie wiedziałaś ostatnio, że umowy zlecenia do 26 roku życia, nie studentów i nie uczniów, zgłasza się do zusu... Czy osoba pracująca w HR nie powinna wiedzieć takich rzeczy? 🙂

Na bank tak napisałam , na bank ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, lIbed napisał:

ale ja nic o agencjach hr nie pisalem nie mam pojecia jak dzialaja pytałem o konkretna rzecz

rozumiem że nie mialas do czynienia z tym o co pytalem i tyle. to wartosciowanie stanowisk pracy mnie zgubilo bo zwykle ludzie ktorzy sie tym trudnia akurat i te raporty ogarniają bo one sie do tego też przydaja po prostu

Ale ja ci pisze cały czas o agencji HR - ty czytasz to co ja pisze, czy tylko usilnie próbujesz forsować swoją wersje, ze nikt po za tobą nie wie co to raport płacowy ? Ja pracuje w agencji HR na stanowisku  dużo bardziej złożonym niż tu sugerujesz  i mam dostęp do takich danych zeby sobie zrobić taki raport samemu i on jest wiarygodny. A ty korzystaj z czego chcesz 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lIbed napisał:

jaśniej bo nie rozumiem ? co znaczy rozeznać i liczone moze masz to o co pytam tylko nie wiesz.

co to sa za wskazniki ? to cala branza jest np. 50 firm i porownanie tej dla ktorej masz szukac czlowieka ? jesli tak to jakiej firmy to jest ?

jesli to twoje dane albo dane z fimr ktore zlecaja to nie o to mi chodzi.

 

To znaczy ze liczę tez płace dla wielu firm, liczę im wskaźniki - urlopowe, chorobowe, poziomy satysfakcji etc. 
 

Rozumiem ze wolisz się opierać na średniej ważonej wynagrodzeń dla ekspedientek w cukieraniach Grycan. 👍

okejka , libed kończę bo się nie dogadamy i mi się nie chce z Tobą przerzucać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lIbed napisał:

od tego sa kadry jak jakas firma ma 20k osob to nie kazyd bedzie wiedzial co sie gdzie zglasza to normalne. poza tym w hrach nie chcialbym nikogo obrazic ale zwykle pracuja najtępsze osoby bo to najprostsza praca ktorej nawet malpe mozna nauczyc 😄 o dziwo najlepiej zarabiaja bo to oni ustalaja polityke wynagordzeń dlatego to najlepsza praca 😄

 

 

 

4 minuty temu, lIbed napisał:

od tego sa kadry jak jakas firma ma 20k osob to nie kazyd bedzie wiedzial co sie gdzie zglasza to normalne. poza tym w hrach nie chcialbym nikogo obrazic ale zwykle pracuja najtępsze osoby bo to najprostsza praca ktorej nawet malpe mozna nauczyc 😄 o dziwo najlepiej zarabiaja bo to oni ustalaja polityke wynagordzeń dlatego to najlepsza praca 😄

 

 

Według Ciebie HR najlepiej zarabiają ? Libed i tu właśnie wychodzi na jakich danych ty bazujesz i  jaka masz wiedzę w tym temacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lIbed napisał:

ok rozumiem nie zrozumielismy sie chcialem cie zapytac o opinie o produkcie z ktorego nie posiadasz i tyle nie ma sie o co obrazac.

nie chodzi mi o dostep do danych tylko chodzilo mi konkretnie o dany produkt i o opinie ktory lepszy bardziej sie sprawdza i dlaczego  i tyle. wynagrodzenia mnie nie interesuja jako takie bo sobie sam moge porownac byłem ciekaw wg innych na podstawie czego najlepiej porownac i tyle.

Ja się nie obrażam i swoje zdanie o nich tez jasno wygłosiłam - to nie są dane wiarygodne.  Nie wiem gdzie ty pracujesz, ale ta firma jest sto lat za murzynami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lIbed napisał:

tak w porownaniu do tego co robia to najlepiej zarabiaja dyrektor hr zarabia podobnie jak inni dyrektorzy kierownicy tez podobnie a zbijaja bąki zwykle i sie nudza w pracy a kierownik operacyjny czy dyrektor ma kupe roboty za te same pieniadze czesto nawet niższe.

no ja mialem dostep do rzeczywistych danych z wielu firm wiec jednak wiem lepiej 😄


 

Aha ty miałeś dostęp do rzeczywistych danych, ale ja niemoglam bo obcym nikt nie udostępni. Weź libed 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×