Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
zbysiu1234567

Własna działalność gospodarcza a etat - co lepsze?

Polecane posty

Wiele osób pewnie pracuje na etacie i sobie myśli jakby to było super się zwolnić i otworzyć JDG. Z doświadczenia wam powiem, że praca na etacie to znacznie mniej problemów:

- najczęściej 8:00-16:00, po wyjściu z pracy niewiele cię interesuje,

- cały sprzęt i rozliczenia po stronie szefa,

- nie masz zmartwień o obroty i zarobki, tobie pensja się zawsze należy.

A praca na JDG?

- jedna awaria sprzętu może cię pozbawić zarobków na długi czas,

- ponosisz koszty zakupu i serwisu urządzeń,

- masz na głowie o wiele więcej rzeczy bo zajmujesz się reklamą, PR, kontaktem z klientami, wykonywaniem pracy, planowaniem itp.

A co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zbysiu1234567 napisał:

Wiele osób pewnie pracuje na etacie i sobie myśli jakby to było super się zwolnić i otworzyć JDG. Z doświadczenia wam powiem, że praca na etacie to znacznie mniej problemów:

- najczęściej 8:00-16:00, po wyjściu z pracy niewiele cię interesuje,

- cały sprzęt i rozliczenia po stronie szefa,

- nie masz zmartwień o obroty i zarobki, tobie pensja się zawsze należy.

A praca na JDG?

- jedna awaria sprzętu może cię pozbawić zarobków na długi czas,

- ponosisz koszty zakupu i serwisu urządzeń,

- masz na głowie o wiele więcej rzeczy bo zajmujesz się reklamą, PR, kontaktem z klientami, wykonywaniem pracy, planowaniem itp.

A co wy o tym sądzicie?

to zależy jaka branża i jakie ktoś ma cechy charaktery, etat może i spokojny ale jest pewien sufit finansowy, który nie przeskoczysz, twoje zarobki zależą od szefa (przy działalności wszystko w twoich rękach), są branże gdzie nie tak łatwo o podwyżkę. Poza tym są osoby, które wolą pracować na własna markę i nazwisko, a nie na kogoś. Etacik fajna sprawa- czy się stoi czy się leży pensja się należy, płatne urlopy, macierzyński, wychowawczy, a przy działalności jak nie odłożysz wcześniej na urlop to go nie masz.....a trzeba zapłacić zus i inne zobowiązania. Tak od 8 lat jestem na JDG, rok byłam na umowie o pracę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wolę własną działalność, bo wtedy będę mogła kształtować swoje życie po swojemu według moich potrzeb i pracować na swoje nazwisko a nie nazwę firmy i nazwisko mojego pracodawcy i dlatego ja po studiach otworzę swój własny salon kosmetyczny. A narazie dla mnie jako studentki dziennej dorabiającej dorywczo jako hostessa najlepszą formą pracy jest praca na umowę zlecenie w weekendy i wakacje :classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2023 o 21:44, Kleopatra_123 napisał:

to zależy jaka branża i jakie ktoś ma cechy charaktery, etat może i spokojny ale jest pewien sufit finansowy, który nie przeskoczysz, twoje zarobki zależą od szefa (przy działalności wszystko w twoich rękach), są branże gdzie nie tak łatwo o podwyżkę. Poza tym są osoby, które wolą pracować na własna markę i nazwisko, a nie na kogoś. Etacik fajna sprawa- czy się stoi czy się leży pensja się należy, płatne urlopy, macierzyński, wychowawczy, a przy działalności jak nie odłożysz wcześniej na urlop to go nie masz.....a trzeba zapłacić zus i inne zobowiązania. Tak od 8 lat jestem na JDG, rok byłam na umowie o pracę....

A czy zarobki 5000 netto to pensja ok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2023 o 21:44, Kleopatra_123 napisał:

to zależy jaka branża i jakie ktoś ma cechy charaktery, etat może i spokojny ale jest pewien sufit finansowy, który nie przeskoczysz, twoje zarobki zależą od szefa (przy działalności wszystko w twoich rękach), są branże gdzie nie tak łatwo o podwyżkę. Poza tym są osoby, które wolą pracować na własna markę i nazwisko, a nie na kogoś. Etacik fajna sprawa- czy się stoi czy się leży pensja się należy, płatne urlopy, macierzyński, wychowawczy, a przy działalności jak nie odłożysz wcześniej na urlop to go nie masz.....a trzeba zapłacić zus i inne zobowiązania. Tak od 8 lat jestem na JDG, rok byłam na umowie o pracę....

Lepsza opcja to założyć spółkę zoo, bo nie płaci się ZUSu, defakto płaci się od zarobionego kapitału, czyli zysk spółki to jest 9% podatku,ale jeśli wypłacasz kasę jako pensja członka zarządu to już nie płacisz 9% a płacisz 12% PIT i 9% składka zdrowotna.

Więc JDG to zły pomysł bardzo drogo to wychodzi, a spółka Zoo to płacisz od zarobionego kapitału, jak nie masz zysku to nie płacisz nic.

Jedynie są potem problemy jak chcesz zamknąć spółkę bo dużo z tym roboty i trudne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2023 o 20:26, anno napisał:

A czy zarobki 5000 netto to pensja ok? 

Myślę że nie jest to jakaś zła pensja, chociaż indywidualnie zależy też od tego jakie kto ma koszty życia. Ale uważam że tak ogólnie nie jest to najgorzej,  dla przykładu obecnie minimalna pensja we Francji wynosi 1300 euro netto a to jest jakieś 5500 zł netto, więc chyba najgorzej nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, 123Dawid123 napisał:

Myślę że nie jest to jakaś zła pensja, chociaż indywidualnie zależy też od tego jakie kto ma koszty życia. Ale uważam że tak ogólnie nie jest to najgorzej,  dla przykładu obecnie minimalna pensja we Francji wynosi 1300 euro netto a to jest jakieś 5500 zł netto, więc chyba najgorzej nie jest.

Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×